czytania ( wyrazy)

Salon i jadalnia w czerni - PANORAMA 360°Loading...

Panorama Salon i jadalnia w czerni - PANORAMA 360°
Ikona 360
Ikona Uruchom

W poprzedniej odsłonie naszego cyklu o aranżacjach wnętrz pokazywaliśmy Państwu nietuzinkową, utrzymaną w czerni sypialnię. Teraz ponownie odwiedzimy to mieszkanie, ale przyjrzymy się części dziennej – salonowi i jadalni.

Charakterystyczne cechy prezentowanego wystroju, to otwarty układ pomieszczeń, mocne kontrasty między czernią i bielą, duże, panoramiczne okna nadające postindustrialnego, loftowego klimatu i bogactwo faktur oraz dobrze dobrane, stylowe meble, które idealnie wpisują się w charakter mieszkania.

Omawiając widoczną na wizualizacji sypialnię wspomnieliśmy o tym, że podziału między częścią dzienną i nocną dokonano poprzez użycie kontrastowych barw. Z tej perspektywy widać to jeszcze dokladniej. Sypialnia utrzymana w mocnych, smolistych czerniach wyraźnie odcina się od salonu i jadalni, w których zastosowano białą posadzkę i sufit. Dzięki temu część dzienna jest jasna i rozświetlona. Pomagają w tym duże okna o regularnych szprosach dzielących je na kwadraty, co jest charakterystyczne dla stylu post przemysłowego.

 

2

 

Polerowana na błysk, biała posadzka imitująca marmur oraz pobielane, długie deski sufitowe z wyraźnym, sękatym rysunkiem drewna mocno kontrastują z czarno-szarymi ścianami z widoczną fakturą tynku. Nadaje to mieszkaniu mocno graficznego charakteru, a różnorodność faktur rozrzeźbia przestrzeń, intrygując skomplikowanymi wzorami i przyciągając wzrok. Nie ma tutaj nudy, każda powierzchnia jest dynamiczna i żywa.

Jest to przestrzeń bezkompromisowa, w której każdy akcent kolorystyczny odcina się mocno i wyraźnie. Dlatego niezwykle ważne jest odpowiednie dobrane wyposażenie. Każdy jego element jest tutaj wyraźnie widoczny, stanowi pewną indywidualność i konstytuuje swoje otoczenie.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, charakterystyczne dla tego mieszkania są otwarte przestrzenie. Brak podziałów architektonicznych między poszczególnymi strefami funkcjonalnymi sprawia, że mogą się one wzajemnie przenikać i zlewać ze sobą.

SALON

 

1

 

Jednym z ciekawszych i od razu rzucających się w oczy elementów salonu jest kominek obudowany bieloną cegłą. Regularna, wyraźna faktura pobielanej cegły, odcinająca się na tle bardziej chaotycznych faktur posadzki, ścian i sufitu, nadaje temu miejscu rytmiki i w pewien sposób porządkuje przestrzeń równocześnie korzystnie przełamując czerń ściany. Sam kominek natomiast nadaje mieszkaniu przytulności i elegancji. Warto również zwrócić uwagę na chromowaną rurę odprowadzającą dym, która doskonale podkreśla postindustrialny charakter aranżacji.

Jeśli chodzi o umeblowanie, zastosowano klasyczny i sprawdzony układ kanapa – stolik kawowy – szafka RTV. Wzorzysta, czarno-biała kanapa i analogiczne do niej pufy sprawdzają się tutaj idealnie, wpisując się w graficzny charakter wystroju i widoczne bogactwo faktur. Podniesienie kanapy na wysokich nóżkach idealnie współgra z nóżkami charakterystycznymi dla widocznej tu kolekcji mebli drewnianych.

Szeroki stolik kawowy doskonale wypełnia centralną przestrzeń salonu, mogąc służyć również jako ława umożliwiająca na przykład spożywanie posiłku przed telewizorem.

Minimalistyczna, elegancka szafka RTV stanowi kwintesencję stylu prezentowanego przez tę kolekcję mebli. Tłoczone stożkowo nóżki umieszczone pod lekkim kątem nadają finezyjności, jednocześnie mocno umiejscawiając mebel w podłodze. Zaokrąglone rogi zamykają formę mebla, nadając mu bardzo indywidualnego charakteru. Natomiast wygodne uchwyty do otwierania w formie przelotowych wnęk podkreślają minimalistyczny charakter mebla nie zaburzając jego geometrii.

Salon uzupełniono o praktyczną komodę z szafką i trzema szufladami, która niewątpliwie ułatwi utrzymanie porządku mieszcząc w sobie rozmaite przedmioty gromadzące się w salonie.

JADALNIA

 

3

 

Po drugiej stronie pomieszczenia urządzono jadalnię, której centralnym elementem jest oczywiście stół. Widzimy tutaj solidny mebel z litego drewna, który zachwyca swoją miękką linią wynikającą z tłoczonych nóg i zaokrąglonych narożników. Takie linie wprowadzają do wnętrza delikatność i finezję.

Po prawej stronie od stołu umieszczono niewielki, ale funkcjonalny kredens z przeszkloną gablotą, w której można wyeksponować elegancką zastawę lub serwis kawowy. Umieszczone pod gablotą szuflady idealnie nadadzą się natomiast na przechowywanie stołowej bielizny i rozmaitych jadalnianych utensyliów.

Dopełnieniem jadalni jest stojąca po drugiej stronie stołu komoda, która zapewni dodatkowe, niewątpliwie przydatne miejsce, które ułatwi utrzymanie porządku.

 

4

 

Jak pisaliśmy w artykule dotyczącym sypialni, jest to aranżacja bezkompromisowa, kontrastowa, o wyraźnych akcentach. Nie ma tutaj miejsca na eksperymenty i kolorowe bibeloty. Każdy element jest przemyślany i ma swoje jasno ustalone miejsce. To sprawia, że mamy do czynienia z propozycją dla osób zdecydowanych, stawiających na swoim, które doskonale wiedzą czego chcą i co im się podoba.

Komentarze

  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane

Najnowsze wpisy

ŁóżKO DREWNIANE DO SYPIALNI — NA CO ZWRóCIć UWAGę PRZY JEGO WYBORZE?
MEBLE Z LITEGO DREWNA — IDEALNE UZUPEłNIENIE STYLOWYCH WNęTRZ
NAJMODNIEJSZE KRZESłA TEGO SEZONU - TRENDY 2020 W TWOIM DOMU

zobacz więcej

Najpopularniejsze tagi

Archiwum