Blog o drewnie we wnętrzach i nie tylko

czytania ( wyrazy)

Kawalerka w loftowym klimacie - PANORAMA 360°



Loading...

Panorama Kawalerka w loftowym klimacie - PANORAMA 360°
Ikona 360
Ikona Uruchom

Tym razem zajrzymy do małego mieszkania, a w zasadzie kawalerki, urządzonego w eleganckim stylu z lekką nutą poprzemysłowego – loftowego – klimatu.

Mieszkanie jest niewielkie, układ funkcjonalny obejmuje sypialnię połączoną z salonem/gabinetem oraz niewielka kuchnię i łazienkę. Z tego względu jest to propozycja dla singli lub młodego, bezdzietnego małżeństwa. Dzięki przemyślanej organizacji salonu, który może również pełnić funkcję gabinetu, świetnie poczują się tutaj studenci, freelancerzy i inne osoby pracujące w domu.

Aranżacja utrzymana jest w monochromatycznych barwach – czerniach, bielach i szarościach – z silnym akcentem naturalnego drewna, z którego wykonano meble. To nadaje jej przejrzystości i ‘czystości’, wywołując poczucie elegancji i wizualnego uporządkowania. Dzięki temu nawet odsłonięcie cegieł na ścianach nie wnosi do tego wnętrza surowości charakterystycznej dla postindustrialnych aranżacji. Wprowadza natomiast interesującą fakturę, podkreśla tektonikę ścian i skutecznie przełamuje nudę i sterylność, które stanowią częste wady aranżacji graficznych. Jest to zatem idealne połączenie dwóch, z pozoru skrajnie różnych stylistyk.

3

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na przepiękną podłogę z ciemnych, lakierowanych desek o długich lamelach i wyraźnej fudze. Prezentuje się ona niezwykle elegancko, szczególnie na tle jasnych ścian, nadając wnętrzu głębi i wysublimowanego charakteru.

Loftowy charakter tej aranżacji nie kończy się wyłącznie na odsłoniętej cegle. Bardzo charakterystycznym elementem jest tu okno szerokie na całą ścianę. Regularne szprosy dzielące je na niewielkie prostokątne moduły nadają mu typowo postindustrialnego charakteru imitując okna starych fabryk i innych budynków przemysłowych. Tutaj nie jest to jednak element zastany, a okno nowe, dzięki czemu nie odbiera aranżacji elegancji i przejrzystości, a przy okazji doskonale doświetla pomieszczenie.

Wydzielenie stref funkcjonalnych - sypialni i salonu - w sposób nieformalny, przez umeblowanie, sprawia, że strefy te wzajemnie się przenikają i nie traci się poczucia przestronności pomieszczeń. Pozwala to na dużą elastyczność w stawianiu granic między jedną a drugą strefą i definiowanie ich poprzez ich użycie.

SYPIALNIA

Centralnym punktem konstytuującym sypialnię jest oczywiście łóżko wraz z dwiema, symetrycznie ustawionymi szafkami nocnymi. Duże, wygodne łóżko dwuosobowe wykonano z prostej, drewnianej ramy osadzonej na cienkim stalowym profilu. Jego minimalistyczna forma doskonale wpisuje się w elegancki, przejrzysty charakter aranżacji. Szafki nocne mają podobnie prostą konstrukcję, która świetnie współgra z łóżkiem i uzupełnia kompozycję. Stojące obok komody zapewniają natomiast miejsce niezbędne do schowania różnego rodzaju przedmiotów potrzebnych w sypialni.

4

W tym miejscu warto również zwrócić uwagę na korytarz, w którym stoją dwie obszerne, trzydrzwiowe szafy. Stanowią one idealne miejsce na garderobę, zapewniając odpowiednio dużo miejsca, a jednocześnie nie zagracając niewielkiej strefy sypialnej.

Kompozycji tego miejsca dopełnia biurko – toaletka z dużym lustrem, które dzięki dwóm szufladom pozwala na szybkie uprzątnięcie kosmetyków i może być wykorzystane jako biurko robocze, np. do pracy z laptopem.

SALON

Strefa dzienna – salon – zorganizowana jest w sposób nietypowy. Przede wszystkim nie ma tu klasycznego ustawienia kanapa – stolik kawowy – szafka RTV. Zamiast opasłego sprzętu audiowizualnego mamy tutaj obszerną biblioteczkę, a centralnym elementem jest kominek. Trzy wysokie regały z półkami Nadają się doskonale nie tylko do zorganizowania bogatej biblioteczki, ale również do wyeksponowania zdjęć, bibelotów i innych elementów dekoracyjnych lub ważnych dla mieszkańców przedmiotów. Wygodny fotel i stojąca za nim lampa stanowią natomiast idealne miejsce do czytania i relaksu. Szczególnie, kiedy wyobrazimy sobie wesoło pełgający w kominku płomień.

2

Taki salon to jednak nie tylko doskonałe miejsce do wypoczynku przy niezobowiązującej lekturze. Można je również wykorzystać jako gabinet do pracy lub nauki, w którym część półek zajmuje literatura fachowa, a toaletka ze strefy sypialnej stanowi biurko do pracy.

Taki salon bardzo wiele mówi o mieszkańcach. Brak wielkiego ekranu telewizora i organizacja salonu wokół biblioteczki i miejsca do czytania świadczy o dużych ambicjach, ciekawości świata i pewnego rodzaju niechęci do wpływów popkulturowych. Tematyka książek pozwala również łatwo zidentyfikować zainteresowania i bardzo wyraźnie definiuje osobowość lokatorów.

1

Cała aranżacja dopełniona jest eleganckimi, czarno-białymi grafikami, które doskonale prezentują się w tym monochromatycznym wnętrzu. W podobnej stylistyce utrzymano tekstylia – pościel i dywanik pod łóżkiem, dzięki czemu kompozycja jest spójna.

Oświetlenie rozmieszczono tak, żeby doświetlić wszystkie istotne punkty tego wnętrza. Czarne na zewnątrz i żółte w środku oprawy wprowadzają natomiast lekki akcent kolorystyczny, który delikatnie ociepla atmosferę.

Korzystne jest również wprowadzenie naturalnej zieleni roślin, które wnoszą do mieszkania życie i bardzo dobrze prezentują się w otoczeniu drewnianych mebli.

Komentarze

  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane

Polecamy również

KOLEKCJE MEBLI DO WNęTRZ W STYLU INDUSTRIALNYM
DWA POZIOMY NA PODDASZU - PANORAMA 360°
Z AżUROWYMI PODZIAłAMI - PANORAMA 360°

Najnowsze wpisy

KUCHNIE NA PODDASZU - IDEALNE ROZWIąZANIE DLA MIłOśNIKóW DREWNIANEJ ZABUDOWY
INSPIRACJE – SYPIALNIE W PRZYTULNYM STYLU WEDłUG NAJNOWSZYCH TRENDóW
ŁóżKO DREWNIANE BUKOWE I DęBOWE – ZALET, RóżNICE I CIEKAWOSTKI

zobacz więcej

Najpopularniejsze tagi

Archiwum