confirm
close
confirm
close
close

RAZEM 0,00 zł

RAZEM 0,00 zł

INFOLINIA:
PN - PT: 7:00 - 15:00
TEL: 535 410 810
SALON FIRMOWY:
PN - PT: 9:00 - 17:00 / SB: 9:00 - 14:00
TEL: 664 974 668
UL. WIŚLANA 25, BYDGOSZCZ
UE
Nowoczesne meble drewniane - The Beds


Loading...

trendy, minimalizm, salon, jadalnia, meble drewniane, aranżacja salonu, aranżacja jadalni, styl industrialny, poddasze, skosy, wysoki sufit

Oddychając pełną piersią - PANORAMA 360°

czytania ( wyrazy)

W tej odsłonie naszego cyklu o aranżacjach wnętrz chcemy Państwa zabrać do przytulnego salonu w obszernym mieszkaniu na poddaszu.

Najbardziej charakterystycznym elementem tego mieszkania jest wysoki sufit o ciekawej tektonice wynikającej z konstrukcji dachu. Różne kąty skosów i załamania dachu tworzą intrygującą i ciekawą dla oka rzeźbę sufitu, który dzięki temu staje się jednym z elementów dekoracyjnych. Rezygnacja z sufitu podwieszanego i podwyższenie go aż do dachu nie tylko optycznie zwiększyło przestrzeń, pozwoliło również na zamontowanie okna dachowego, które doskonale doświetla salon.

Meble z kolekcji Vigo Źródło: The Beds

Odsłonięcie elementów konstrukcyjnych dachu w postaci drewnianych belek również stanowi ciekawy element dekoracyjny. Masywne, malowane na brązowo belki z wyraźnym rysunkiem naturalnego drewna dodają aranżacji pewnej familiarności i ciepła. W niebanalny sposób przełamują one biel ścian i sufitu, wizualnie wzbogacając wyższe partie mieszkania, dzięki czemu unika się wrażenia pustki, które często pojawia się w górnych częściach mieszkań z wysokim sufitem.

Zejdźmy jednak na ziemię i przyjrzyjmy się układowi funkcjonalnemu mieszkania. Strefy funkcjonalne wydzielone są nieformalnie, co stoi w zgodzie z nowoczesnymi trendami w projektowaniu. Układ kuchnia - jadalnia – salon stworzono przez odpowiednie wyposażenie i umeblowanie, bez stosowania twardych form architektonicznych. Dzięki temu strefy się przenikają, a ich granice są elastyczne. Brak formalnych granic podkreśla jednolita dla całego mieszkania podłoga z czarnych połyskujących desek. Długie lamele, brak progów i jednolita powierzchnia w całej części dziennej skutecznie eliminują podziały między strefami funkcjonalnymi, dając poczucie jedności i ciągłości przestrzeni.

W związku z powyższym trudno dokładnie określić gdzie zaczyna i kończy się salon. Jego centrum stanowi z pewnością klasyczny układ przestrzeni wypoczynkowej, czyli kanapa – stolik kawowy – szafka RTV.

POWIĘKSZ ZDJĘCIE

Ocieplanie tekstyliami

Miękka biała kanapa z eleganckim czarnym obszyciem doskonale prezentuje się na tle czarnej podłogi i białej ściany. Wraz z dobrze dobranymi tekstyliami w postaci szarej narzuty i białych poduch z ciemnymi akcentami oraz geometrycznym dywanem pod stolikiem kawowym, nadaje aranżacji graficznego charakteru. Ta graficzność przełamana jest jednak przez naturalną, ciepłą barwę drewnianych mebli oraz kolorowe, abstrakcyjne grafiki na ścianie za kanapą. Dzięki temu wystrój nabiera żywotności i odcina się od pewnego rodzaju „sterylności”, w którą z łatwością popadają czysto graficzne aranżacje. Tutaj elegancja czarno-białego kontrastu doskonale łączy się z lekkością i witalnością kolorowych dekoracji.

Prosta konstrukcja stolika kawowego również świetnie sprawdza się w tym wnętrzu. W mieszkaniu, które, dzięki wspomnianej tektonice sufitu i odsłoniętym elementom stropu, ma tak bogatą rzeźbę, meble o prostej, „spokojnej” konstrukcji sprawdzają się najlepiej, ponieważ nie przeładowują zmysłów dodatkową geometrią. Ich piękno płynie zatem z ich prostoty i naturalności materiału.

Stolik z kolekcji Vigo Źródło: The Beds

Szczególnie korzystnie w tym kontekście wypadają większe meble, takie jak komody. Ich prostokątne ramy i brak elementów dekoracyjnych pozwalają na wyeksponowanie naturalnego rysunku drewna, a dzięki nieregularnym podziałom frontów szuflad i szafek oraz połączeniu przestrzeni zamkniętych i otwartych, meble te skutecznie unikają nudy.

Mebel z kolekcji Vigo Źródło: The Beds

Ten salon nie ogranicza się jednak jedynie do układu kanapa- stolik – sprzęt RTV. Dodatkowy stolik kawowy wykorzystany jako ława, wraz z dwiema dobrze dobranymi kolorystycznie pufami, stanowi świetne miejsce do wypoczynku z dala od telewizora. Można tutaj rozegrać partię szachów lub innej gry towarzyskiej, albo wypić kawę ze znajomym, bez narażania się na dystrakcje płynące z ekranu. To świetne miejsce zarówno na niezobowiązującą rozrywkę, jak i na intymną rozmowę.

Duża ilość zamkniętych mebli – komód i szafek – w tak rozległej przestrzeni również doskonale się sprawdza. Nie tworzy to poczucia zagracenia, a z pewnością ułatwia utrzymanie porządku. Dzięki temu płaskie powierzchnie na tych meblach mogą być z powodzeniem wykorzystane do eksponowania wolnostojących elementów dekoracyjnych, które wzbogacają aranżację i nadają mieszkaniu indywidualnego, swojskiego charakteru.

Mebel z kolekcji Vigo Źródło: The Beds

Na koniec wspomnieć należy o widocznej w rogu pomieszczenia antresoli. Podobnie jak drugi stolik kawowy, może ona spełniać funkcję dodatkowego miejsca wypoczynku i rekreacji. Wydzielenie w tym obszernym, otwartym mieszkaniu takiego małego, intymnego kącika jest niezwykle korzystne, pozwala bowiem na pewien stopień odizolowania się, zapewniając psychologiczne wrażenie prywatności. Tam, na wygodnych fotelach, z filiżanka dobrej kawy, domownicy mogą w intymnej, ciepłej atmosferze omawiać istotne dla siebie kwestie lub zwyczajnie ‘zaszyć się’ w komfortowej, przytulnej przestrzeni i poza zgiełkiem codzienności odpocząć przy książce.

Jest to bardzo atrakcyjne mieszkanie, szczególnie dla osób, które potrzebują przestrzeni, W takim wnętrzu swobodnie oddycha się pełną piersią i doskonale odpoczywa się od przytłaczającej codzienności. Obszerny salon z różnymi strefami pozwala na realizację wielu potrzeb, zapewniając odpowiednią atmosferę do każdej aktywności.

trendy, minimalizm, salon, jadalnia, meble drewniane, aranżacja salonu, aranżacja jadalni, styl industrialny, poddasze, skosy, wysoki sufit
Komentarze
Najpopularniejsze
Archiwum

ROZMAWIAMY, DORADZAMY, DAJEMY RABATY

NASI KONSULTANCI SĄ DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI

OBSŁUGA KLIENTA
PATRYK RULEWSKI
535 410 810
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
SALON FIRMOWY
ŁUKASZ LEWANDOWSKI
664 974 668
PON-PT
09:00 - 17:00
SB
09:00 - 14:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
09:00 - 17:00
SOB
09:00 - 14:00
 
 
INFORMACJE O DOSTAWIE
DAWID JENDRASZAK
535 410 755
PON-PT
07:00 - 15:00
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
PŁATNOŚCI I FAKTURY
AGATA BILECKA
(52) 360 61 61
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
 
MOŻESZ RÓWNIEŻ SKORZYSTAĆ Z NASZEGO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
PRZEJDŹ DO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
OPINIE NASZYCH KLIENTÓW
OCENA:
AUTOR: Małgorzata
DODANO: 30-04-2016

Zakupiliśmy z moim mężem, łóżko VINCI, buk olejowany. przepiękne łóżko, świetnie wykonane. Jesteśmy z mężem z zawodu technologami drewna. Widzieliśmy wiele fajnych mebli, jednak wyroby z The Beds to świetne meble. Jeśli ktoś chce stworzyć sobie odrobinę luksusu pod swym dachem, to gorąco polecam The Beds. pełen profesjonalizm, obsługa na wysokim poziomie. Pozdrawiam

OCENA:
AUTOR: Włodzimierz
DODANO: 05-02-2016

Zakupiłem u Państwa łóżko TI wysokie. Mebel spełnia moje oczekiwania, jest dokładnie taki jak w opisie, sama obsługa i dostawa na bardzo wysokim poziomie. Na podstawie mojego doświadczenia mogę polecić współpracę z Państwa Firma. Pozdrawiam życząc wszelkiej pomyślności w nadchodzącym i przyszłych latach.

LUB