confirm
close
confirm
close
close

RAZEM 0,00 zł

RAZEM 0,00 zł

INFOLINIA:
PN - PT: 7:00 - 15:00
TEL: 535 410 810
SALON FIRMOWY:
PN - PT: 9:00 - 17:00 / SB: 9:00 - 14:00
TEL: 664 974 668
UL. WIŚLANA 25, BYDGOSZCZ
UE
Nowoczesne meble drewniane - The Beds
meble, kolor, salon, dekoracje do salonu, łączenie materiałów, łączenie kolorów, kolory we wnętrzach, nowoczesne projekty mebli, meble drewniane, aranżacja salonu, przechowywanie w salonie, meble na poddasze

Aranżacja salonu – zasady

czytania ( wyrazy)

Na dobrą kompozycję salonu składają się nie tylko ładne meble i dobrze dobrane dodatki. To prawdziwa sztuka, by odpowiednio ustawić meble, podzielić salon na wygodne strefy i nie przesadzić z ilością mebli i dodatków. Duże znaczenie ma również usytuowanie okien i drzwi.

Jak zaprojektować aranżację wnętrza?

Na wstępie dobrze jest zmierzyć i narysować salon, zaznaczając na nim drzwi i okna. Najlepiej od razu zaopatrzyć się w kilka takich kopii, by rozrysować różne aranżacje salonu. Choć w Internecie można znaleźć setki inspirujących salonów, warto oprzeć się pokusie i nie kopiować od razu cudzego wnętrza. W pierwszej kolejności domownicy powinni zastanowić się, do czego będą używać pokoju dziennego, czyli mówiąc bardziej profesjonalnie: na jakie strefy się zdecydować. Najbardziej oczywistą strefą jest strefa odpoczynku – składają się na nią kanapy i fotele, a także np. kominek. Strefa wypoczynku często jest łączona ze strefą rozrywki, czyli po prostu telewizorem. Drugą popularną strefą jest jadalnia, ponieważ zazwyczaj kuchnia albo przylega do salonu albo jest z nim połączona jako aneks. Oczywiście na strefę jadalnianą składa się stół, wygodne krzesła oraz dobre oświetlenie nad stołem. Niekiedy w salonie trzeba jeszcze wyodrębnić miejsce do pracy, np. niewielkie biurko, na którym można rozłożyć laptopa lub zająć się dokumentami. Rodziny z dziećmi powinny też pomyśleć o wolnym kącie, w którym dzieci będą mogły rozłożyć swoje zabawki. To prostsze rozwiązanie niż liczenie na to, że dzieci będą pilnować porządku.

Strefy powinny być wyodrębnione i sobie wzajemnie nie przeszkadzać. Biurko do pracy nie może być usytuowane bezpośrednio przy telewizorze ani przy kąciku zabaw dzieci, natomiast część jadalna może znajdować się obok wypoczynkowej. Ważne ponadto, by strefy nie były przecinane korytarzami komunikacyjnymi, ponieważ będzie to zakłócać wypoczynek i pracę.

Jak zaprojektować salon?

Jakie kolory do salonu?

Najprostszą zasadą dotyczącą kolorów ścian i podłóg jest używanie pastelowych, jasnych barw przy małych pomieszczeniach i nieco ciemniejszych w urządzaniu większych salonów (o powierzchni 35 mkw. i większych). Nie trzeba wszystkich ścian malować jednakowo – można wybrać pewne elementy by je kolorystycznie zaznaczyć albo wydzielić konkretną strefę (np. jadalnię). Ciemne kolory zapewniają więcej ciepła i przytulności. Na podłogę warto położyć drewniane panele lub parkiet, które można przykryć dodatkowo dywanem.

Jeżeli chodzi o kolory mebli, szczególnie tapicerowanych, tutaj wybór jest ograniczony jedynie naszą wyobraźnią. Jednak chociaż wybranie modnego, jaskrawego koloru może dać świetny efekt wizualny, to takie rozwiązanie szybko może się znudzić i przestać być trendy. W bezpieczniejszej opcji lepiej zdecydować się na umiarkowane kolory: szarości, beże i kolory ziemi. Można dołożyć do nich ciekawe dodatki, np. wyraziste w kolorze poduszki i abażury lamp. Gdy moda się zmieni, będzie łatwiej je wymienić niż pozbyć się całego zestawu wypoczynkowego.

Aranżacja salonu na poddaszu Źródło: The Beds

Jakie wybrać meble?

Podobnie jest w przypadku mebli. Lepiej zdecydować się na nowoczesne drewniane meble – najlepiej z litego buku lub dębu. Są bardzo trwałe, będą więc służyć przez wiele lat. Co więcej, ich proste formy świetnie realizują się w różnych stylach: minimalistycznym, rustykalnym, romantycznym, a nawet nowoczesnym czy marynistycznym. Oznacza to, że bez duży kosztów i nakładów pracy będzie można całkowicie odmienić oblicze salonu , zostawiając stary komplet mebli.

Jeżeli salon poza funkcją reprezentacyjno-wypoczynkową ma pełnić również funkcję przechowalni, dobrym rozwiązaniem będą pojemne komody i kredensy, które wróciły ostatnio do łask. Mogą łatwo pomieścić bardzo dużo drobiazgów i większych przedmiotów, jednocześnie dając wrażenie, że pokój nie jest zagracony.

Mebli nie powinno być zbyt dużo. Na pewno nie powinny zajmować wszystkich ścian, od jednego kąta do drugiego. Przy takim ustawieniu nawet obszerne pomieszczenie będzie wydawać się małe i zagracone. Takie ustawienie zaś w przypadku bardzo małych salonów da wręcz klaustrofobiczny efekt. W niskich pomieszczeniach, np. na poddaszach, warto postawić na niskie drewniane meble, które choć pomieszczą mniej, będą znacznie przyjemniejsze dla oka. W wysokich pomieszczeniach zaś znacznie lepiej będą prezentować się bardzo wysokie szafki.

Aranżacja salonu w graficznych kolorach Źródło: The Beds

Jak urządzić salon? Źródło: The Beds

Dekoracje w salonie - jak dopasować?

Aranżując salon nie wolno zapomnieć o dodatkach – szczególnie jeżeli same meble są mało wyraziste. Modne grafiki w ramkach, zdjęcia czy pamiątki z wakacji nadadzą wnętrzu bardziej osobistego charakteru. A świeże kwiaty w wazonie lub doniczce to kropka nad „i”.

Na koniec warto jeszcze krytycznie przyjrzeć się salonowi z różnych punktów – szczególnie od wejścia z korytarza. Czy wszystko wygląda zgodnie? Czy kolory są dobrze rozmieszczone, czy nie ma miejsc pustych albo zbytecznie zagraconych? Oczywiście, w pierwszych tygodniach użytkowania salonu może okazać się, że niektóre rzeczy dla wygody trzeba będzie postawić inaczej, jednak przy dobrej organizacji salonu będą to tylko drobne szczegóły.

meble, kolor, salon, dekoracje do salonu, łączenie materiałów, łączenie kolorów, kolory we wnętrzach, nowoczesne projekty mebli, meble drewniane, aranżacja salonu, przechowywanie w salonie, meble na poddasze
Komentarze
Najpopularniejsze
Archiwum

ROZMAWIAMY, DORADZAMY, DAJEMY RABATY

NASI KONSULTANCI SĄ DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI

OBSŁUGA KLIENTA
PATRYK RULEWSKI
535 410 810
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
SALON FIRMOWY
ŁUKASZ LEWANDOWSKI
664 974 668
PON-PT
09:00 - 17:00
SB
09:00 - 14:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
09:00 - 17:00
SOB
09:00 - 14:00
 
 
INFORMACJE O DOSTAWIE
DAWID JENDRASZAK
535 410 755
PON-PT
07:00 - 15:00
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
PŁATNOŚCI I FAKTURY
AGATA BILECKA
(52) 360 61 61
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
 
MOŻESZ RÓWNIEŻ SKORZYSTAĆ Z NASZEGO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
PRZEJDŹ DO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
OPINIE NASZYCH KLIENTÓW
OCENA:
AUTOR: Małgorzata
DODANO: 30-04-2016

Zakupiliśmy z moim mężem, łóżko VINCI, buk olejowany. przepiękne łóżko, świetnie wykonane. Jesteśmy z mężem z zawodu technologami drewna. Widzieliśmy wiele fajnych mebli, jednak wyroby z The Beds to świetne meble. Jeśli ktoś chce stworzyć sobie odrobinę luksusu pod swym dachem, to gorąco polecam The Beds. pełen profesjonalizm, obsługa na wysokim poziomie. Pozdrawiam

OCENA:
AUTOR: Włodzimierz
DODANO: 05-02-2016

Zakupiłem u Państwa łóżko TI wysokie. Mebel spełnia moje oczekiwania, jest dokładnie taki jak w opisie, sama obsługa i dostawa na bardzo wysokim poziomie. Na podstawie mojego doświadczenia mogę polecić współpracę z Państwa Firma. Pozdrawiam życząc wszelkiej pomyślności w nadchodzącym i przyszłych latach.

LUB