confirm
close
confirm
close
close

RAZEM 0,00 zł

RAZEM 0,00 zł

INFOLINIA:
PN - PT: 7:00 - 15:00
TEL: 535 410 810
SALON FIRMOWY:
PN - PT: 9:00 - 17:00 / SB: 9:00 - 14:00
TEL: 664 974 668
UL. WIŚLANA 25, BYDGOSZCZ
UE
Nowoczesne meble drewniane - The Beds
meble, kolory, sypialnia, aranżacja, łóżko, dekoracje do sypialni, meble drewniane, meble wielofunkcyjne, kolory roku 2017, sypialnia w 2017 roku, tekstylia, łóżko drewniane

Aranżacja sypialni – zasady

czytania ( wyrazy)

Sypialnia to pomieszczenie, które powinno zapewniać spokój oraz umożliwiać dobry, nocny wypoczynek. Dobrze zaprojektowana sypialnia to taka, w której czujesz się komfortowo. Przy okazji może być także pomieszczeniem, w którym przetrzymywana jest garderoba, robiony makijaż itp. Może być urządzona w sposób stylem odbiegającym od tego, co znajduje się w pozostałych częściach domu – tutaj nie wchodzą goście, nie musi to być więc pomieszczenie reprezentacyjne. Poza tym, dla mózgu, przekroczenie progu pomieszczenia urządzonego w zupełnie innych kolorach jest znakiem, że czas przygotować się do snu.

Sypialnia – które pomieszczenie wybrać?

Wybierając odpowiednie miejsce na sypialnię należy pamiętać, że nie musi być ona największym i najbardziej ustawnym pomieszczeniem. Ważne, by wygodnie dało się ustawić w niej łóżko oraz inne podstawowe meble, jak szafki nocne. Ściany, które dla innego pomieszczenia będą nieustawne, w sypialni da się zabudować szafą-garderobą. Najlepiej, by okno wychodziło na południe lub zachód: w sypialni nie potrzeba wiele naturalnego światła. Nie jest dobrze, by okno wychodziło na ruchliwą ulicę - w takiej sytuacji najlepiej zamontować grubsze okna o podwyższonej izolacji akustycznej, a gdy jest to już niemożliwe: wyciszające rolety. Rolety umożliwią także całkowite zasłonięcie światła z zewnątrz (np. ulicznych latarni czy porannego słońca).

Optymalnym rozwiązaniem będzie zlokalizowanie sypialni w pobliżu toalety lub połączenie ją z osobistą łazienką.

Kolekcja mebli drewnianych do sypialni

Podstawowe meble w sypialni

Najważniejszym meblem w sypialni jest wygodne łóżko. Łóżko pojedyncze powinno mieć szerokość przynajmniej 80 cm, a najlepiej 90 cm. Podwójne łóżko powinno mieć minimalną szerokość 140 cm, choć wygodniejsze będzie to o szerokości 160 cm. Wysokość łóżka to 40 cm, jednak dla osób starszych wygodniejsze może okazać się wyższe, np. 55 cm. Każde łóżko powinno być o około 20 cm dłuższe niż wynosi wzrost śpiącej w nim osoby. W przypadku łóżka podwójnego oczywiście brany pod uwagę jest wzrost osoby wyższej.

Choć niektórych może kusić wybór możliwie najszerszego łóżka, warto pamiętać, że najlepiej by przy każdej z jego stron pozostało 60 cm odstępu od ściany czy dużych mebli. W takiej przestrzeni da się umieścić stolik nocny, a co ważniejsze – podejść wygodnie do łóżka, bez obawy o uderzenie się o wystające elementy. Ważnym meblem są też stoliki nocne, najlepiej zaopatrzone w przynajmniej jedną szufladę. Dzięki temu da się uniknąć bałaganu, chowając tam różne szpargały. Utrzymanie porządku w sypialni jest istotne, ponieważ w czystym otoczeniu łatwiej zasnąć.

Łóżko i szafki nocne mogą być wykonane z różnych materiałów: drewna, płyty MDF czy nawet żeliwne. Z wymienionych materiałów z pewnością drewno okaże się najbardziej przyjemne: jest ciepłe i miłe w dotyku, zapewni również dobrą atmosferę w pomieszczeniu.

Kolekcja mebli drewnianych do sypialni

Dodatkowe wyposażenie sypialni

Jeżeli po ustawieniu w sypialni łóżka nadal pozostaje tam dużo miejsca, warto pomyśleć o szafie na ubrania. Najlepsza będzie oczywiście specjalnie projektowana garderoba, szczególnie jeżeli ściana nie jest prosta (ma np. wgłębienia, nierówności), ponieważ zajmie mniej miejsca. Jednak nawet zwykła pojemna szafa na ubrania pozwoli uporządkować wszystkie rzeczy. Sypialnia to dobre miejsce na garderobę – to tutaj najwygodniej ubierać się rano i rozbierać wieczorem. To znacznie wygodniejsze niż udawanie się po ubrania na korytarz czy do salonu.

Jeżeli w sypialni znajdzie się szafa na ubrania, nie powinno zabraknąć również dużego lustra, w którym można obejrzeć cała sylwetkę. Najlepiej wybrać takie miejsce, przed którym będzie kilka metrów powierzchni (np. wzdłuż łóżka). Pozwoli to na oddalenie się o kilka kroków od lustra dla uzyskania lepszej perspektywy.

Dobrym pomysłem dla pań będzie toaletka, która pomieści przybory do makijażu i włosów oraz będzie wyposażona we własne lustro. Szuflady przydadzą się, by utrzymać we wnętrzu porządek. Tutaj może również znaleźć się miejsce dla biżuterii.

Drewniane łóżko podwójne do sypialni

Jakie kolory w sypialni?

Niezwykle istotną rolę w sypialni pełnią kolory. Powinny być spokojne i wyciszające, by zapewnić dobry wypoczynek. Z drugiej strony soczysta czerwień doda elementu pasji i namiętności, która przecież w sypialni jest równie istotna! Nawet małe pomieszczenie można urządzić w dość ciemnych kolorach, ponieważ ten pokój powinien kojarzyć się właśnie z nocą i wypoczynkiem. Nie znaczy to oczywiście, że nie można pomalować sypialni na jasne, pastelowe kolory. Na przykład styl prowansalski, oparty na drewnianych bielonych meblach, jest bardzo popularny również w sypialniach.

Dobrym pomysłem może okazać się zakup solidnych drewnianych mebli z dębu lub buku, ponieważ ich kolor (niezależnie od wybranego gatunku drewna) jest bardzo neutralny. Oznacza to, że gdy kolory ścian w sypialni już Ci się znudzą, można łatwo przemalować ściany, by zyskać nowy efekt. Dla wygody lepiej wytapetować ściany na ciemno niż malować – łatwiej będzie później zmienić ich kolor.

Sypialnia z drewnianym podwójnym łóżkiem

Przechowywanie w sypialni

Utrzymanie porządku w sypialni jest bardzo ważne. Czysta i pusta przestrzeń wspomaga dobry sen oraz ułatwia nawigację w nocy. Dlatego wybierając meble należy stawiać na takie, które zaopatrzone są w szuflady. Podkreślaliśmy to mówiąc o szafkach nocnych czy toaletce. Tego typu drewniane meble pozwalają schować przed wzrokiem ciekawskich zażywane wieczorem lekarstwa, czytane książki czy po prostu są miejscem na różne drobiazgi.

Pościelone łóżko bardziej zachęca do tego, by się w nim położyć wieczorem. Najlepiej przykrywać je narzutą, która pozwoli dłużej utrzymać w czystości pościel. Dodatkowo, ładnie wygląda i pozwala podkreślić styl, w którym sypialnia została urządzona.

Nie powinno lekceważyć się wyposażenia sypialni. Chociaż nie jest to reprezentacyjne pomieszczenie, to właśnie tutaj spędzasz aż jedną trzecią doby. Dlatego warto zatroszczyć się o to, by zawsze czuć się tutaj komfortowo.

meble, kolory, sypialnia, aranżacja, łóżko, dekoracje do sypialni, meble drewniane, meble wielofunkcyjne, kolory roku 2017, sypialnia w 2017 roku, tekstylia, łóżko drewniane
Komentarze
Najpopularniejsze
Archiwum

ROZMAWIAMY, DORADZAMY, DAJEMY RABATY

NASI KONSULTANCI SĄ DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI

OBSŁUGA KLIENTA
PATRYK RULEWSKI
535 410 810
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
SALON FIRMOWY
ŁUKASZ LEWANDOWSKI
664 974 668
PON-PT
09:00 - 17:00
SB
09:00 - 14:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
09:00 - 17:00
SOB
09:00 - 14:00
 
 
INFORMACJE O DOSTAWIE
DAWID JENDRASZAK
535 410 755
PON-PT
07:00 - 15:00
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
PŁATNOŚCI I FAKTURY
AGATA BILECKA
(52) 360 61 61
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
 
MOŻESZ RÓWNIEŻ SKORZYSTAĆ Z NASZEGO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
PRZEJDŹ DO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
OPINIE NASZYCH KLIENTÓW
OCENA:
AUTOR: Małgorzata
DODANO: 30-04-2016

Zakupiliśmy z moim mężem, łóżko VINCI, buk olejowany. przepiękne łóżko, świetnie wykonane. Jesteśmy z mężem z zawodu technologami drewna. Widzieliśmy wiele fajnych mebli, jednak wyroby z The Beds to świetne meble. Jeśli ktoś chce stworzyć sobie odrobinę luksusu pod swym dachem, to gorąco polecam The Beds. pełen profesjonalizm, obsługa na wysokim poziomie. Pozdrawiam

OCENA:
AUTOR: Włodzimierz
DODANO: 05-02-2016

Zakupiłem u Państwa łóżko TI wysokie. Mebel spełnia moje oczekiwania, jest dokładnie taki jak w opisie, sama obsługa i dostawa na bardzo wysokim poziomie. Na podstawie mojego doświadczenia mogę polecić współpracę z Państwa Firma. Pozdrawiam życząc wszelkiej pomyślności w nadchodzącym i przyszłych latach.

LUB