confirm
close
confirm
close
close

RAZEM 0,00 zł

RAZEM 0,00 zł

INFOLINIA:
PN - PT: 7:00 - 15:00
TEL: 535 410 810
SALON FIRMOWY:
PN - PT: 9:00 - 17:00 / SB: 9:00 - 14:00
TEL: 664 974 668
UL. WIŚLANA 25, BYDGOSZCZ
UE
Nowoczesne meble drewniane - The Beds
drewno egzotyczne, meble drewniane, certyfikaty ekologiczne, polskie drewno, produkcja mebli drewnianych, meble ekologiczne

Ekownętrze, czyli jakie meble są przyjazne dla środowiska?

czytania ( wyrazy)

Wielu producentów mebli drewnianych swoje wyroby określa jako ekologiczne. Czy słusznie? Wykonują je przecież z naturalnego surowca i pokrywają nieszkodliwymi lakierami. Jednak spełnienie tych warunków nie wystarczy do tego, by mebel nazwać ekologicznym.

Ekologiczny, czyli jaki?

W zasadzie każdy mebel drewniany, jako że wykonany z naturalnego i w pełni odnawialnego surowca, jest lepszy od tego zrobionego z tworzywa sztucznego. Dotyczy to wszystkich rzeczy, którymi otaczamy się na co dzień. To jednak nie wystarczy do tego, by dany produkt nazwać ekologicznym. Jeśli chcemy żyć ekologicznie i korzystać z mebli przyjaznych dla środowiska, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników. Zanim zdecydujemy się na zakup nowego mebla, zastanówmy się, czy jest on nam rzeczywiście niezbędny. W następnej kolejności sprawdźmy, czy ktoś ze znajomych nie chce się pozbyć takiego przedmiotu albo poszukajmy go na rynku wtórnym. Jeśli w końcu postanowimy, że chcemy kupić nowe drewniane meble, które będą przyjazne dla środowiska, okaże się, że wcale nie jest to takie łatwe.

Meble wykonane z palet Źródło: maddoxphotography.co

Czy drewno egzotyczne jest lepsze od rodzimego?

Produkcja mebli z egzotycznych gatunków drzew przyczynia się do niszczenia lasów deszczowych, które są wycinanie i w niewystarczającym stopniu odbudowywane. Certyfikaty ekologiczne przyznawane meblom z drewna egzotycznego nie zawsze są w pełni wiarygodne, ponieważ jednostkom, które je wydają, trudno jest dokładnie i często przeprowadzać kontrole. Ze względu na emisję dwutlenku węgla, negatywnie na środowisko wpływa także transport surowców z odległych części świata. Najlepiej jeśli produkcja i sprzedaż odbywają się w tym samym regionie. Równie ważne jest to, by drewno pochodziło z ekologicznych gospodarstw leśnych, które dbają o utrzymanie lasów, prowadzą racjonalną wycinkę, a wycięte lasy odnawiają.

Las Źródło: woopfood.com

Zwróć uwagę na produkcję

Produkcja ekologicznych mebli nie powinna nadmiernie obciążać środowiska. Zakłady wytwarzające takie meble ograniczają emisję dwutlenku węgla do minimum. Meble są pokrywane naturalnymi i wodorozcieńczalnymi lakierami, woskami lub żywicami, nie zawierającymi szkodliwych substancji. Przy produkcji nie używa się klejów zawierających formaldehyd. Tapicerki wraz z wypełnieniem są wykonane z naturalnych i odnawialnych surowców. Tkaniny nie zawierają szkodliwych dla środowiska substancji, a surowce użyte do ich produkcji pochodzą z ekologicznych upraw.

Łóżko wykonane z ekoskóry Źródło: www.beds.pl

Certyfikaty? Tylko od jednostek badawczych!

Nie ma oficjalnych i jednolitych znaków ekologicznych dla mebli, jednak istnieje wiele jednostek badawczych, które nadają takie certyfikaty. Najbardziej popularne z nich to Naturland, FSC, a także Öko-Control. Znak FSC oraz Naturland otrzymuje drewno pochodzące z gospodarstw leśnych, które nie prowadzą rabunkowej wycinki i dbają o odnawianie lasów. Znakiem Öko-Control mogą posługiwać się producenci, którzy nie używają szkodliwych substancji.

Certyfikat FSC Źródło: www.yaacool-eko.pl

Kiedy meble drewniane są ekologiczne?

Meble drewniane są ekologiczne wtedy, gdy ich produkcja i transport nie szkodzą nadmiernie środowisku, a sam surowiec pochodzi z ekologicznych upraw. Ekologiczne są również meble z recyklingu. Produkty te nie mogą także zawierać substancji szkodliwych dla ludzi i środowiska. Dobrze jest, jeśli posiadają wiarygodny certyfikat ekologiczny.

drewno egzotyczne, meble drewniane, certyfikaty ekologiczne, polskie drewno, produkcja mebli drewnianych, meble ekologiczne
Komentarze
Najpopularniejsze
Archiwum

ROZMAWIAMY, DORADZAMY, DAJEMY RABATY

NASI KONSULTANCI SĄ DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI

OBSŁUGA KLIENTA
PATRYK RULEWSKI
535 410 810
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
SALON FIRMOWY
ŁUKASZ LEWANDOWSKI
664 974 668
PON-PT
09:00 - 17:00
SB
09:00 - 14:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
09:00 - 17:00
SOB
09:00 - 14:00
 
 
INFORMACJE O DOSTAWIE
DAWID JENDRASZAK
535 410 755
PON-PT
07:00 - 15:00
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
PŁATNOŚCI I FAKTURY
AGATA BILECKA
(52) 360 61 61
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
 
MOŻESZ RÓWNIEŻ SKORZYSTAĆ Z NASZEGO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
PRZEJDŹ DO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
OPINIE NASZYCH KLIENTÓW
OCENA:
AUTOR: Małgorzata
DODANO: 30-04-2016

Zakupiliśmy z moim mężem, łóżko VINCI, buk olejowany. przepiękne łóżko, świetnie wykonane. Jesteśmy z mężem z zawodu technologami drewna. Widzieliśmy wiele fajnych mebli, jednak wyroby z The Beds to świetne meble. Jeśli ktoś chce stworzyć sobie odrobinę luksusu pod swym dachem, to gorąco polecam The Beds. pełen profesjonalizm, obsługa na wysokim poziomie. Pozdrawiam

OCENA:
AUTOR: Włodzimierz
DODANO: 05-02-2016

Zakupiłem u Państwa łóżko TI wysokie. Mebel spełnia moje oczekiwania, jest dokładnie taki jak w opisie, sama obsługa i dostawa na bardzo wysokim poziomie. Na podstawie mojego doświadczenia mogę polecić współpracę z Państwa Firma. Pozdrawiam życząc wszelkiej pomyślności w nadchodzącym i przyszłych latach.

LUB