confirm
close
confirm
close
close

RAZEM 0,00 zł

RAZEM 0,00 zł

INFOLINIA:
PN - PT: 7:00 - 15:00
TEL: 535 410 810
SALON FIRMOWY:
PN - PT: 9:00 - 17:00 / SB: 9:00 - 14:00
TEL: 664 974 668
UL. WIŚLANA 25, BYDGOSZCZ
UE
Nowoczesne meble drewniane - The Beds
meble drewniane, pielęgnacja mebli drewnianych, konserwacja mebli drewnianych

Jak chronić drewno przed wilgocią?

czytania ( wyrazy)

Solidna komoda, rodzinny stół czy duże łóżko...Niezależnie od mody, w dalszym ciągu w naszych domach króluje drewno. Dlatego, że jest wytrzymałe, masywne i po prostu piękne. Cenimy je także za uniwersalizm. Nie trzeba mieć zmysłu estetycznego, aby dopasować drewniane meble do salonu, czy sypialni. Wyobraźmy sobie sytuację, w której mamy do dyspozycji plastikowe krzesła i ramę łóżka w stylu retro. Połączenie tych elementów nie byłoby łatwe, a może nawet zachęciłoby nas do zakupu pasujących do wszystkiego mebli z...drewna.

Sprawdzone sposoby na pielęgnację drewna

Kiedy chcemy, żeby dom lśnił czystością i przebywanie w naszych czterech ścianach było przyjemne, staramy się regularnie sprzątać. Tak samo powinniśmy podchodzić do pielęgnacji drewna. Systematyczne dbanie o to wyjątkowe tworzywo zapewni długą żywotność mebla.

Okruszki, kurz i inne pyłki powinny być usuwane ściereczką z mikrofibry. Oczyszczoną powierzchnię można zabezpieczyć środkiem antystatycznym, dzięki czemu kurz nie będzie tak łatwo osiadał. Taki środek jest niedrogi i pozwoli zaoszczędzić nam trochę czasu. Przy zakupie sprawdźmy, czy preparat jest na pewno przeznaczony do drewnianych powierzchni.

Drewniany zadbany stół www.beds.pl

Kawa rozlała się na drewnianej komodzie - co robić?

Drewniane meble będą pięknie służyć nam i kolejnym pokoleniom, jeśli będziemy o nie odpowiednio dbać. Ze względu na surowość tego materiału wszelka pozostawiona ciecz np. rozlany napój może się szybko przedostać w głębsze warstwy mebla. Dlatego każdy wylany płyn, czy powstałe zabrudzenie powinno być od razu wyczyszczone. Najlepiej wykorzystać do tego suchą ściereczkę, aby pozbyć się cieczy. Następnie wycieramy blat ściereczką delikatnie nasączoną mydłem. Potem wszystko wycieramy na sucho. Nigdy nie zostawiajmy mokrych mebli, żeby "same" wyschły.

Kawa na drewnianym stole

Drewno w kuchni. Na co uważać?

Meble, drzwi, podłogi i schody z drewna należy pomalować środkiem, który stworzy nam powłokę ochronną i w ten sposób zabezpieczy drewno przed wilgocią, czy uszkodzeniami. W każdym sklepie budowlanym dostaniemy lakierobejcę lub zwykły lakier, który z powodzeniem możemy stosować do drewna. Jeśli mamy wątpliwości czy środek będzie odpowiedni, zasięgnijmy porady specjalistów z firmy, od której kupiliśmy dawny mebel. Jednak na nowoczesnych środkach do pielęgnacji są dokładne informacje dotyczące właściwości i przeznaczenia.

W kuchni, zresztą tak samo jak w łazience, mamy miejsca, które są narażone na większą wilgotność. Okolice zlewozmywaka i blatu roboczego warto zabezpieczyć impregnatem chroniącym przed biokorozją. Jeśli pominiemy ten element pielęgnacji, nie bądźmy zdziwieni, gdy w kuchni pojawi się pleśń. Oprócz stosowania specjalistycznych preparatów pamiętajmy o tym, aby codziennie porządnie wywietrzyć każde pomieszczenie.

Rodzina w kuchni z drewnianymi blatami Źródło: haenisis.tk

Uwaga na drażniące środki czyszczące!

Nie warto używać żrących i mocnych środków do czyszczenia powierzchni. Takie preparaty mogą wyrządzić nieodwracalne zmiany. Oryginalną strukturę drewna litego warto pielęgnować wyłącznie niedrażniącymi środkami. Dzięki temu przez lata będziemy mogli podziwiać niepowtarzalne rozłożenie słojów i gładką powierzchnię mebla.

meble drewniane, pielęgnacja mebli drewnianych, konserwacja mebli drewnianych
Komentarze
Najpopularniejsze
Archiwum

ROZMAWIAMY, DORADZAMY, DAJEMY RABATY

NASI KONSULTANCI SĄ DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI

OBSŁUGA KLIENTA
PATRYK RULEWSKI
535 410 810
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
SALON FIRMOWY
ŁUKASZ LEWANDOWSKI
664 974 668
PON-PT
09:00 - 17:00
SB
09:00 - 14:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
09:00 - 17:00
SOB
09:00 - 14:00
 
 
INFORMACJE O DOSTAWIE
DAWID JENDRASZAK
535 410 755
PON-PT
07:00 - 15:00
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
PŁATNOŚCI I FAKTURY
AGATA BILECKA
(52) 360 61 61
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
 
MOŻESZ RÓWNIEŻ SKORZYSTAĆ Z NASZEGO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
PRZEJDŹ DO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
OPINIE NASZYCH KLIENTÓW
OCENA:
AUTOR: Małgorzata
DODANO: 30-04-2016

Zakupiliśmy z moim mężem, łóżko VINCI, buk olejowany. przepiękne łóżko, świetnie wykonane. Jesteśmy z mężem z zawodu technologami drewna. Widzieliśmy wiele fajnych mebli, jednak wyroby z The Beds to świetne meble. Jeśli ktoś chce stworzyć sobie odrobinę luksusu pod swym dachem, to gorąco polecam The Beds. pełen profesjonalizm, obsługa na wysokim poziomie. Pozdrawiam

OCENA:
AUTOR: Włodzimierz
DODANO: 05-02-2016

Zakupiłem u Państwa łóżko TI wysokie. Mebel spełnia moje oczekiwania, jest dokładnie taki jak w opisie, sama obsługa i dostawa na bardzo wysokim poziomie. Na podstawie mojego doświadczenia mogę polecić współpracę z Państwa Firma. Pozdrawiam życząc wszelkiej pomyślności w nadchodzącym i przyszłych latach.

LUB