confirm
close
confirm
close
close

RAZEM 0,00 zł

RAZEM 0,00 zł

INFOLINIA:
PN - PT: 7:00 - 15:00
TEL: 535 410 810
SALON FIRMOWY:
PN - PT: 9:00 - 17:00 / SB: 9:00 - 14:00
TEL: 664 974 668
UL. WIŚLANA 25, BYDGOSZCZ
UE
Nowoczesne meble drewniane - The Beds
pielęgnacja mebli drewnianych, woskowanie mebli, olejowanie mebli, czyszczenie mebli, konserwacja mebli drewnianych, DIY kosnerwacji mebli

Kilka prostych trików na pielęgnację drewnianych mebli

czytania ( wyrazy)

Meble z litego drewna wyglądają atrakcyjnie i naturalnie. Zawdzięczają to surowcowi, z którego je wykonano. Jeśli odpowiednio o nie zadbamy, to zapewnimy sobie możliwość ich użytkowania przez wiele lat, a meble przez ten okres nie stracą nic ze swej atrakcyjności.

Zadbaj o... powietrze

Ważna jest regularna pielęgnacja samych mebli, ale też dbanie o jakość powietrza w domu. Drewno jest surowcem, które nie lubi ani nadmiaru wilgoci, ani też jej braku. Najlepiej jest – zarówno dla mebli drewnianych, jak i dla naszego zdrowia i samopoczucia, jeśli wilgotność powietrza w mieszkaniu mieści się w przedziale 40-60%. Jeśli w powietrzu znajduje się zbyt dużo wilgoci, meble będą ją pochłaniać. Może to powodować ich pęcznienie, a także rozklejanie się. Gdy powietrze jest zbyt suche, to drewno zacznie oddawać wilgoć, co z kolei może przyczynić się do rozsychania i pękania mebli. Z tego samego powodu meble z litego drewna nie powinny stać zbyt blisko źródła ciepła, np. kaloryfera. Producenci zwykle zalecają odległość minimum 1 m. Nie powinny też być narażone na bezpośrednie działanie słońca, ponieważ mogą zmienić swój pierwotny kolor. Meble drewniane muszą stać na równej poziomej podłodze. W przeciwnym razie mogą się odkształcić, gdyż mają tendencję do dopasowywania się do nierówności podłoża.

Kobieta przy otwartym oknie Źródło: www.techsterowniki.pl

Uwaga na wodę!

Drewno nie lubi wody działającej na nie przez dłuższy czas, dlatego jeśli rozlejemy coś na mebel lub czymś go zabrudzimy, powinniśmy to natychmiast wytrzeć do sucha. Ustawiając na drewnianym stole lub blacie gorące lub bardzo zimne naczynia, kładźmy je zawsze na podkładkach. W przeciwnym razie narazimy mebel na odbarwienia i odkształcenia. Jeśli coś piszemy na biurku lub stole – kartkę umieszczajmy na podkładce, aby nie zarysować powierzchni. Bardziej narażone na zabrudzenia podczas użytkowania są meble woskowane i olejowane, które pod tym względem są mniej trwałe od lakierowanych.

Woda w artystycznym ujęciu Źródło: www.blog.softwater.com.pl

3 sprawdzone metody na pielęgnację

Meble z litego drewna muszą być regularnie pielęgnowane. Sposób konserwacji w dużej mierze zależy od rodzaju powłoki, jaką są pokryte. W tej kwestii najlepiej kierować się wskazówkami producenta danego wyrobu.

#1 Woskowanie

Producenci mebli woskowanych, a także niektórych lakierowanych, zalecają woskowanie ich kilka razy w roku (lub nawet raz w miesiącu). Służą do tego naturalne pasty na bazie wosku. Nanosi się je cienką warstwą na czysty i suchy mebel, używając do tego miękkiej szmatki.

Woskowanie mebla ściereczką www.beds.pl

#2 Olejowanie

Meble olejowane trzeba zabezpieczać specjalnym olejem do drewna. Niektórzy producenci zalecają nanoszenie nowej warstwy co 2-3 miesiące do czasu, aż olej przestanie wsiąkać w mebel. Inni wskazują na konieczność ciągłego olejowania od 1 do 4 razy w roku. Dzięki temu zabiegowi mebel uzyskuje odświeżony wygląd, a ślady użytkowania są mniej widoczne. Olej trzeba nakładać równomiernie, aby nie doprowadzić do powstania ciemniejszych plam.

Olej kokosowy i kokos Źródło: juicing-for-health.com

#3 Mleczka, spraye, pasty

Do czyszczenia i konserwacji mebli drewnianych można stosować tylko preparaty, które są przeznaczone do drewna. Surowiec ten jest szczególnie wrażliwy na wszelkie substancje chemiczne. Czyszczenie zaczynajmy zawsze od mało widocznych miejsc, by sprawdzić czy dany środek np. nie odbarwia drewna. Nie nanośmy też nigdy preparatu bezpośrednio na mebel. Do czyszczenia używajmy miękkiej szmatki i wycierajmy powierzchnię do sucha.

Drewniany zadbany stół www.beds.pl

Pamiętajmy, żeby do czyszczenia mebli woskowanych i olejowanych nie używać żadnych środków chemicznych. Można je myć jedynie lekko zwilżoną szmatką. Specjalne środki przeznaczone do pielęgnacji drewna nadają się do większości mebli lakierowanych.

pielęgnacja mebli drewnianych, woskowanie mebli, olejowanie mebli, czyszczenie mebli, konserwacja mebli drewnianych, DIY kosnerwacji mebli
Komentarze
Najpopularniejsze
Archiwum

ROZMAWIAMY, DORADZAMY, DAJEMY RABATY

NASI KONSULTANCI SĄ DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI

OBSŁUGA KLIENTA
PATRYK RULEWSKI
535 410 810
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
SALON FIRMOWY
ŁUKASZ LEWANDOWSKI
664 974 668
PON-PT
09:00 - 17:00
SB
09:00 - 14:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
09:00 - 17:00
SOB
09:00 - 14:00
 
 
INFORMACJE O DOSTAWIE
DAWID JENDRASZAK
535 410 755
PON-PT
07:00 - 15:00
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
PŁATNOŚCI I FAKTURY
AGATA BILECKA
(52) 360 61 61
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
 
MOŻESZ RÓWNIEŻ SKORZYSTAĆ Z NASZEGO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
PRZEJDŹ DO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
OPINIE NASZYCH KLIENTÓW
OCENA:
AUTOR: Małgorzata
DODANO: 30-04-2016

Zakupiliśmy z moim mężem, łóżko VINCI, buk olejowany. przepiękne łóżko, świetnie wykonane. Jesteśmy z mężem z zawodu technologami drewna. Widzieliśmy wiele fajnych mebli, jednak wyroby z The Beds to świetne meble. Jeśli ktoś chce stworzyć sobie odrobinę luksusu pod swym dachem, to gorąco polecam The Beds. pełen profesjonalizm, obsługa na wysokim poziomie. Pozdrawiam

OCENA:
AUTOR: Włodzimierz
DODANO: 05-02-2016

Zakupiłem u Państwa łóżko TI wysokie. Mebel spełnia moje oczekiwania, jest dokładnie taki jak w opisie, sama obsługa i dostawa na bardzo wysokim poziomie. Na podstawie mojego doświadczenia mogę polecić współpracę z Państwa Firma. Pozdrawiam życząc wszelkiej pomyślności w nadchodzącym i przyszłych latach.

LUB