confirm
close
confirm
close
close

RAZEM 0,00 zł

RAZEM 0,00 zł

INFOLINIA:
PN - PT: 7:00 - 15:00
TEL: 535 410 810
SALON FIRMOWY:
PN - PT: 9:00 - 17:00 / SB: 9:00 - 14:00
TEL: 664 974 668
UL. WIŚLANA 25, BYDGOSZCZ
UE
Nowoczesne meble drewniane - The Beds
malowanie ścian, malowanie mebli, malowanie drewna, impregnacja mebli drewnianych, impregnacja drewna, ochrona drewna przed wilgocią, ochrona ściany przed wilgocią, farby wodne, farby rozpuszczalnikowe

Malowanie ścian i drewna - jaką wybrać farbę?

czytania ( wyrazy)

Kolor ścian często definiuje styl aranżacji wnętrz. Wybór farby to jednak nie tylko kwestia barwy – przed pomalowaniem konkretnej ściany trzeba zdecydować również, jaki rodzaj produktu zastosujemy. Do wnętrz można zastosować różne typy farb wodnych oraz farby rozpuszczalnikowe. Pierwszym kryterium przy wyborze konkretnego rodzaju jest miejsce, które będziemy malować – pokój, łazienka czy kuchnia. Na tej podstawie najłatwiej ocenić, jak trwałej farby potrzebujemy oraz czy ma być odporna na zmywanie.

Farby wodne to te, które są rozpuszczalne w wodzie. Na rynku są dostępne również farby rozpuszczane w rozpuszczalniku organicznym (np. benzynie lakowej). Są to farby rozpuszczalnikowe i stosuje się je przede wszystkim do malowania stolarki okiennej i drzwiowej, balustrady, a nawet płoty.

Rodzaje farb wodnych

Farby wodne najczęściej stosuje się wewnątrz domu, do malowania ścian różnych pomieszczeń. Ich główną zaletą jest to, że łatwo się rozprowadzają i szybko schną. Podczas schnięcia nie wydzielają szkodliwych dla zdrowia substancji, więc malowanie nie sprawia dodatkowych problemów. Wbrew pozorom są to farby trwałe i odporne na zmywanie. Gdy się zabrudzą, wystarczy przemyć je wodą z dodatkiem łagodnych środków czyszczących. Wśród farb wodnych wyróżniamy kilka rodzajów, które wyróżnia się przez wzgląd na rodzaj spoiwa. Należą do nich farby lateksowe, winylowe, akrylowe oraz typy mieszane: akrylowo-lateksowe oraz winylowo-akrylowe.

Mężczyzna z wałkiem w ręku malujący ścianę w pasy

Farby lateksowe dobrze kryją, dlatego można je stosować również jako pokrycie starej warstwy koloru. Pomalowane nimi ściany wyglądają bardzo estetycznie, gdyż tworzą na nich gładką, jednolitą powierzchnię. Zawierają kauczuk, dzięki czemu sprawdzają się nawet w wilgotnych pomieszczeniach. Można nimi z powodzeniem pomalować wnętrze kuchni i łazienki. Sprawdzają się jako pokrycie płyt gipsowo-kartonowych, ale też cegły, betonu czy tynku. Są to farby odporne na działanie promieniowania słonecznego, zachowujące barwę przez wiele lat. Te cechy sprawiają, że należą niestety do produktów droższych niż inne rodzaje farb.

Spoiwem w farbach winylowych jest polichlorek winylu. Są mniej trwałe niż te lateksowe, więc lepiej nie stosować ich w pomieszczeniach podatnych na zabrudzenia, gdyż mogłyby ulec zmyciu przy intensywnym czyszczeniu. Można nimi pomalować zarówno płyty gipsowo-kartonowe jak i beton, tynk czy nawet drewno.

Farby akrylowe mają w swoim składzie żywicę akrylową, dzięki czemu są odporne na mycie, nawet gdy używa się do niego wody z dodatkiem środków chemicznych. Polecamy je więc do wnętrz szczególnie podatnych na zabrudzenia. Ważną cechą farb akrylowych jest to, że pozwalają ścianie „oddychać”. Charakteryzuje je bowiem paroprzepuszczalność. Dostępne są również farby akrylowe odporne na działanie bakterii i grzybów. Można nimi malować zarówno tynki jak i ściany pokryte już tapetą (papierową, winylową) lub farbą olejną czy klejową.

Kilkanaście puszek farb

Mieszane farby wodne

Farby mieszane takie jak akrylowo-lateksowe to świetny wybór do pomieszczeń narażonych na często zabrudzenia i wymagających regularnego mycia. Są bardzo trwałe, odporne nie tylko na zmywanie, ale też na działanie promieniu słonecznych oraz wysokiej temperatury. Farby winylowo-akrylowe są natomiast odporne na zmywanie, ale też na uszkodzenia mechaniczne. Służą do porywania betonu, cegły, a także tynków i płyt gipsowo-kartonowych.

Malowanie ściany wałkiem

Farby rozpuszczalnikowe

Farby rozpuszczalnikowe są bardziej trwałe od farb wodnych i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Stosuje się je zatem przede wszystkim na zewnątrz. Wewnątrz można je zastosować jedynie do pokrywania starych grzejników oliwnych. Farby rozpuszczalnikowe zazwyczaj wykorzystuje się do malowania stolarki okiennej i drzwiowej oraz do pokrywania balustrad, płotów, balkonów i tarasów. Do elementów metalowych oraz do ram okien i drzwi wykorzystuje się farby alkidowe (ftalowe). Pokryta nimi powierzchnia jest twarda i gładka, a także wodoodporna. Warstwa farby chroni elementy przed działaniem grzybów oraz warunków atmosferycznych takich jak wilgoć i temperatura.

Malowanie drewna pędzlem

Do pokrycia miejsc narażonych na uszkodzenia mechaniczne (np. mebli) najczęściej wykorzystuje się farbę alkidową olejną. Jest ona modyfikowana żywicami poliuretanowymi, dzięki czemu warstwa farby tworzy powłokę odporną na uderzenia.

malowanie ścian, malowanie mebli, malowanie drewna, impregnacja mebli drewnianych, impregnacja drewna, ochrona drewna przed wilgocią, ochrona ściany przed wilgocią, farby wodne, farby rozpuszczalnikowe
Komentarze
Najpopularniejsze
Archiwum

ROZMAWIAMY, DORADZAMY, DAJEMY RABATY

NASI KONSULTANCI SĄ DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI

OBSŁUGA KLIENTA
PATRYK RULEWSKI
535 410 810
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
SALON FIRMOWY
ŁUKASZ LEWANDOWSKI
664 974 668
PON-PT
09:00 - 17:00
SB
09:00 - 14:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
09:00 - 17:00
SOB
09:00 - 14:00
 
 
INFORMACJE O DOSTAWIE
DAWID JENDRASZAK
535 410 755
PON-PT
07:00 - 15:00
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
PŁATNOŚCI I FAKTURY
AGATA BILECKA
(52) 360 61 61
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
 
MOŻESZ RÓWNIEŻ SKORZYSTAĆ Z NASZEGO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
PRZEJDŹ DO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
OPINIE NASZYCH KLIENTÓW
OCENA:
AUTOR: Małgorzata
DODANO: 30-04-2016

Zakupiliśmy z moim mężem, łóżko VINCI, buk olejowany. przepiękne łóżko, świetnie wykonane. Jesteśmy z mężem z zawodu technologami drewna. Widzieliśmy wiele fajnych mebli, jednak wyroby z The Beds to świetne meble. Jeśli ktoś chce stworzyć sobie odrobinę luksusu pod swym dachem, to gorąco polecam The Beds. pełen profesjonalizm, obsługa na wysokim poziomie. Pozdrawiam

OCENA:
AUTOR: Włodzimierz
DODANO: 05-02-2016

Zakupiłem u Państwa łóżko TI wysokie. Mebel spełnia moje oczekiwania, jest dokładnie taki jak w opisie, sama obsługa i dostawa na bardzo wysokim poziomie. Na podstawie mojego doświadczenia mogę polecić współpracę z Państwa Firma. Pozdrawiam życząc wszelkiej pomyślności w nadchodzącym i przyszłych latach.

LUB