confirm
close
confirm
close
close

RAZEM 0,00 zł

RAZEM 0,00 zł

INFOLINIA:
PN - PT: 7:00 - 15:00
TEL: 535 410 810
SALON FIRMOWY:
PN - PT: 9:00 - 17:00 / SB: 9:00 - 14:00
TEL: 664 974 668
UL. WIŚLANA 25, BYDGOSZCZ
UE
Nowoczesne meble drewniane - The Beds
meble, pokój dla dziecka, łóżko, meble drewniane, przechowywanie, łóżka wielofunkcyjne, skrzynia pod łóżko, gabinet, wybór biurka do pracy, jak dobrać materac do łóżka

Meble do pokoju dziecka

czytania ( wyrazy)

Pokój dziecka jest tym pomieszczeniem w domu, w którym nieustannie zachodzą zmiany. Wymusza to naturalny rozwój pociechy, stale różnicujący jej potrzeby. Jednak, by dokonywać niezbędnych zmian, nie zawsze trzeba kompleksowo wymieniać meble. Warunkiem jest jednak dysponowanie sprzętami rozsądnie wybranymi i „rosnącymi” wraz z dzieckiem.

Branża meblowa wręcz bombarduje nas hasłami w stylu: „meble dla niemowlaka”, „meble dla przedszkolaka”, „meble dla ucznia”, „meble dla nastolatka”, itd. Tak zróżnicowana podaż, nakręca popyt i sprawia, że przynajmniej co kilka lat kupujemy nowe sprzęty do pokoi dziecięcych. Nie jest to zbyt ekonomiczne, bo za kompletne wyposażenie trzeba sporo zapłacić, a jego użyteczność i tak nie potrwa długo. Dużo większą opłacalność przynosi jednorazowa inwestycja w porządne meble, z których z powodzeniem będzie mogło korzystać tak mniejsze dziecko, jak i to zbliżające się wiekiem do osiągnięcia pełnoletniości.

Łóżko dla małych i dużych

Sprawą oczywistą jest, że niemowlę należy układać do snu w specjalnym łóżeczku ze szczebelkami. Jednak, kiedy dziecko wyrasta z tego mebla, duża część rodziców decyduje się na zakup tzw. łóżka pośredniego. To błąd i niepotrzebnie wydane pieniądze, bo za kilka lat i to łóżko stanie się za małe dla naszej pociechy. Tymczasem, przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by trzylatek podczas snu zajmował przestrzeń pełnowymiarową. Póki dziecko jest małe – standardowe łóżko będzie służyć mu nie tylko do snu, ale ze względu na swoją przestronność, stanie się również ulubionym miejscem wieczornych igraszek z rodzicami, porannych samodzielnych zabaw, itp. Natomiast gdy malec urośnie – łóżko wciąż będzie się dla niego nadawało i nadal będzie dobrze pełniło standardowo przypisywane mu funkcje.

Jednak mebel, który ma służyć przez wiele lat musi być wykonany solidnie i z odpowiednio wytrzymałych materiałów. Na stelaż idealne jest np. lite drewno, które nie tylko pięknie się prezentuje, ale również charakteryzuje się długowiecznością. Dla bezpieczeństwa dziecka lepiej jest wybierać łóżka z zagłówkiem tapicerowanym. Obecnie dostępnych jest wiele sprawdzonych i antyalergicznych materiałów obiciowych. Niemniej ważna jest jakość materaca. Element ten powinien być dobrze dopasowany do stelaża, mieć odpowiedni stopień twardości i w przypadku użytkowania go przez dzieci – także powinien charakteryzować się właściwościami antyalergicznymi i antygrzybicznymi.

Pokój dziecięco-młodzieżowy

Regały i komody dla dzieci i dorosłych

W przypadku tych mebli zasada jest podobna jak w odniesieniu do łóżka. Można co kilka lat kupować nowe sprzęty lub wciąż używać tych samych. A bez nich, funkcjonalność pokoju dziecka będzie mocno zachwiana. Zarówno te mniejsze, jak i większe pociechy potrzebują przecież miejsca do przechowywania (najpierw zabawek, potem książek, zeszytów, ubrań i innych przedmiotów).

Wybierając regał czy komodę do pokoju dziecka warto postawić na taką, która posłuży dłużej niż rok czy dwa i ciągle będzie dobrze pełnić swoje funkcje. I w tym przypadku najlepiej jest wybierać meble solidne i nadające się do wszechstronnych zastosowań. Ważne, by miały odpowiednią pojemność i nienaganny wygląd zewnętrzny. W przypadku młodszych dzieci istotna jest też ich wysokość – maluch powinien swobodnie dosięgać przynajmniej do określonej partii szafek czy szuflad.

Właściwie wszystkie te cechy spełniają standardowe meble drewniane, które jednocześnie są na tyle ciężkie i stabilne, że ciekawski i nieobliczalny malec z pewnością nie da rady ich przewrócić czy przestawić, co mogłoby stanowić dla niego poważne zagrożenie. Inną kwestią jest, że drewno może mieć różne oblicza i nietrudno odmienić jego dotychczasowy charakter (np. poprzez pomalowanie na wybrany kolor, lakierowanie, olejowanie, woskowanie, itp.).

Biurko i krzesło do pokoju dziecka

Te elementy wyposażenia pokoi dziecięcych pojawiają się w nich przeważnie wtedy, gdy pociecha rozpoczyna przygodę ze szkołą. Odpowiednich rozmiarów biurko i właściwie dobrane do niego krzesło są nieodzowne dla każdego ucznia. Najlepiej jeżeli zdecydujemy się na meble z regulacją wysokości. Wówczas będą one „rosły” wraz z naszą pociechą. Tym samym jedno, a solidne i funkcjonalne biurko oraz porządnej jakości krzesło mogą posłużyć dziecku od pierwszej klasy szkoły podstawowej aż po maturę.

W przypadku tych mebli ważny jest jednak nie tylko prawidłowy ich wybór. Ogromne znaczenie ma również lokalizacja sprzętów w pokoju i prawidłowe oświetlenie płaszczyzny roboczej. Pamiętajmy, że biurko powinno być ustawione w okolicy okna (najlepiej na wprost niego). Zaś lampa biurkowa powinna stać po lewej stronie blatu, gdy dziecko jest praworęczne lub po prawej, kiedy pociecha posługuje się lewą ręką. To gwarancja na optymalne doświetlenie książek i zeszytów dziecka oraz na jego szkolne sukcesy.

Półki, skrzynie, pojemniki – funkcjonalność i dekoracja w jednym

To, że decydujemy się na dodatkową szufladę pod łóżko, gdy fabrycznie nie jest ono wyposażone w pojemnik na pościel, to akurat oczywiste. Pociecha musi mieć przecież zagwarantowane miejsce do przechowywania kołdry i poduszki w ciągu dnia. Jednak oprócz takiej właśnie szuflady, pokój dziecka warto również wyposażyć w inne drobne meble, których obecność podniesie estetykę i funkcjonalność tego wnętrza. Doskonale nadają się do powyższego celu np. wiszące szafki, które nie zajmują miejsca, efektownie się prezentują i można w nich sporo pomieścić. Podobne właściwości mają otwarte półki. Są doskonałą dekoracją ścian już same w sobie, a opatrzone książkami czy innymi detalami ozdobnymi – wyglądają jeszcze lepiej i stanowią dodatkowe miejsce do przechowywania.

Skrzynia na pościel Źródło: The Beds

Ciekawym rozwiązaniem (zwłaszcza dla młodszych dzieci) są pakowne skrzynie i kufry. Niektóre z nich są w stanie pomieścić cały dziecięcy świat, wraz ze wszystkimi skarbami, które malec posiada. Takie przedmioty pozwalają utrzymać ład i porządek we wnętrzu, a także w sposób zupełnie niezwykły radują dziecięce umysły i stanowią inspirację do wielu zabaw. Najzwyklejsze i najprostsze pojemniki to te wykonane z tworzywa sztucznego, ale na rynku znaleźć można też tego rodzaju wyposażenie, które zrobione jest z drewna – materiału dużo solidniejszego niż plastik.

meble, pokój dla dziecka, łóżko, meble drewniane, przechowywanie, łóżka wielofunkcyjne, skrzynia pod łóżko, gabinet, wybór biurka do pracy, jak dobrać materac do łóżka
Komentarze
Najpopularniejsze
Archiwum

ROZMAWIAMY, DORADZAMY, DAJEMY RABATY

NASI KONSULTANCI SĄ DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI

OBSŁUGA KLIENTA
PATRYK RULEWSKI
535 410 810
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
SALON FIRMOWY
ŁUKASZ LEWANDOWSKI
664 974 668
PON-PT
09:00 - 17:00
SB
09:00 - 14:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
09:00 - 17:00
SOB
09:00 - 14:00
 
 
INFORMACJE O DOSTAWIE
DAWID JENDRASZAK
535 410 755
PON-PT
07:00 - 15:00
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
PŁATNOŚCI I FAKTURY
AGATA BILECKA
(52) 360 61 61
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
 
MOŻESZ RÓWNIEŻ SKORZYSTAĆ Z NASZEGO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
PRZEJDŹ DO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
OPINIE NASZYCH KLIENTÓW
OCENA:
AUTOR: Małgorzata
DODANO: 30-04-2016

Zakupiliśmy z moim mężem, łóżko VINCI, buk olejowany. przepiękne łóżko, świetnie wykonane. Jesteśmy z mężem z zawodu technologami drewna. Widzieliśmy wiele fajnych mebli, jednak wyroby z The Beds to świetne meble. Jeśli ktoś chce stworzyć sobie odrobinę luksusu pod swym dachem, to gorąco polecam The Beds. pełen profesjonalizm, obsługa na wysokim poziomie. Pozdrawiam

OCENA:
AUTOR: Włodzimierz
DODANO: 05-02-2016

Zakupiłem u Państwa łóżko TI wysokie. Mebel spełnia moje oczekiwania, jest dokładnie taki jak w opisie, sama obsługa i dostawa na bardzo wysokim poziomie. Na podstawie mojego doświadczenia mogę polecić współpracę z Państwa Firma. Pozdrawiam życząc wszelkiej pomyślności w nadchodzącym i przyszłych latach.

LUB