confirm
close
confirm
close
close

RAZEM 0,00 zł

RAZEM 0,00 zł

INFOLINIA:
PN - PT: 7:00 - 15:00
TEL: 535 410 810
SALON FIRMOWY:
PN - PT: 9:00 - 17:00 / SB: 9:00 - 14:00
TEL: 664 974 668
UL. WIŚLANA 25, BYDGOSZCZ
UE
Nowoczesne meble drewniane - The Beds
meble, drewno w łazience, jakie drewno do łazienki, drewno, drewno egzotyczne, meble drewniane, polskie drewno, meble dębowe, wyposażenie, cechy mebli drewnianych, cechy drewna bukowego, urządzanie wnętrz

Obalamy mity: drewno europejskie, czy egzotyczne?

czytania ( wyrazy)

Zwolennicy egzotycznego drewna wymieniają jego zalety w sposób, który miałby utwierdzić innych kupujących w przekonaniu, że to jedyny słuszny wybór. Podkreślają cechy takie jak jego długowieczność, zamiłowanie do wilgoci oraz walory estetyczne, pozwalające nadać mieszkaniu ekscentrycznego charakteru. Zatwardziali wielbiciele rodzimych gatunków drzew kręcą na nie wszystkie nosem twardo obstając przy swoim. Kto ma rację?

Okazuje się, że obie strony. Nie jest tak, że każde egzotyczne drewno będzie miało parametry lepsze od naszego polskiego dębu, tylko dlatego, że pochodzi z dalekich zakątków świata. Nie jest prawdą również, że meble z drewna egzotycznego nie mają racji bytu w naszym klimacie. To, jaki rodzaj drewna wybierzemy zależy od naszych indywidualnych potrzeb. W dzisiejszym artykule wskażemy, jak najlepiej wykorzystać atuty drewna z obu grup.

Fakt: W łazience lepsze jest drewno egzotyczne

Wytwory z drewna egzotycznego wymagają zdecydowanie mniej przygotowania, żebyś mógł je ze spokojem postawić w łazience, niż meble z naszych rodzimych gatunków. To dlatego, że odmiany drzew z których są zrobione pochodzą z obszarów zdecydowanie wilgotniejszych niż Europa. Takie meble są zatem po części naturalnie odporne na zgubny wpływ wysokiej zawartości wody w powietrzu. Jeżeli nie masz ochoty na zabawę w żmudny proces olejowania buku czy dębu, to do łazienki lepiej nada się merbau czy iroko. Uwaga – to, że z natury mają większą tolerancję na wilgoć nie znaczy, że wentylację pomieszczenia i konserwację powierzchni mebli możesz sobie zupełnie odpuścić. Szczególnie, jeżeli masz małą łazienkę, która podczas gorącej kąpieli zmienia się w saunę.

Łazienka wykończona w drewnie

Fakt: W ogrzewanych pomieszczeniach lepsze jest drewno europejskie

Każdy medal ma dwie strony – a zatem lubiąca wilgoć egzotyka może poważnie ucierpieć w starciu z kaloryferem. Jej zwolennicy zwracają uwagę, że wystarczy zaledwie metr odstępu od źródła ciepła, żeby uchronić meble przed wysychanie, ale przecież nie zawsze mamy w domu tyle miejsca – nie każdy mieszka w apartamencie w którym faktycznie można sobie pozwolić na dowolne rozstawianie mebli. A co, jeśli w danym miejscu mamy ogrzewanie podłogowe? Urządzając mieszkanie dokonasz lepszego wyboru, gdy zdecydujesz się chociażby na buk lub dąb. Są one dużo odporniejsze na wysychanie.

Szafka z kolekcji VIGO Źródło: The Beds

Mit: Drewno egzotyczne ma wyższą jakość

Mimo zachwytów nad wysoką jakością egzotycznych gatunków, tak naprawdę to drewno europejskie (tym bardziej polskie) jest pewniejszym wyborem. Dlaczego? Łatwiej jest sprawdzić jego dostawców, etykę pozyskiwania, proces obróbki i inne czynniki, wpływające na jakość gotowego mebla z danego surowca. W naszym kraju panuje dziwne przeświadczenie, że obce znaczy lepsze – co nie jest prawdę, a już na pewno nie w przemyśle meblarskim. Naprawdę mamy się czym chwalić.

Obróbka drewna

Fakt: Polskie drewno ma ładniejsze wzory słojów

Innym mitem na temat naszych rodzimych gatunków jest to, że nie da się z nich zrobić ciekawych mebli. Nie jest to prawdą – z jednej jego odmiany (przykładowo – buku) jesteśmy w stanie uzyskać różne odcienie, pod-odcienie, wzory słojów... W drewnie polskim z odpowiednim poziomem umiejętności można rzeźbić równie dobrze co w egzotykach, z których meble często zachwycają niecodziennym wzornictwem. Zatem nie bój się postawić na klasykę tylko dlatego, że masz obawy iż twoje mieszkanie nie będzie wystarczająco ekscentryczne.

Szafa z kolekcji The Beds Źródło: The Beds

Mit: Rodzaje drewna europejskiego znacznie się od siebie nie różnią

Meble nie powinny odzwierciedlać obecnych trendów – mody przychodzą i przemijają, a ty przecież nie będziesz wymieniać wszystkiego w mieszkaniu co roku, tylko po to żeby zapełniać kieszenie designerów. To co masz w swoich czterech kątach powinno wywodzić się tylko z twoich faktycznych potrzeb i gustu. Zamiast zatem trzymać się sztywno pewnych założeń związanych w wyborem grupy gatunku, sprawdzaj parametry poszczególnych drewien i wybieraj te, które wydają ci się dla danego pomieszczenia najkorzystniejsze. Najlepszym sposobem będzie ustalenie, na jakie gatunki możesz pozwolić sobie w ramach budżetu, który masz na urządzenie mieszkania. Potem spokojnie możesz ruszać na zakupy!

meble, drewno w łazience, jakie drewno do łazienki, drewno, drewno egzotyczne, meble drewniane, polskie drewno, meble dębowe, wyposażenie, cechy mebli drewnianych, cechy drewna bukowego, urządzanie wnętrz
Komentarze
Najpopularniejsze
Archiwum

ROZMAWIAMY, DORADZAMY, DAJEMY RABATY

NASI KONSULTANCI SĄ DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI

OBSŁUGA KLIENTA
PATRYK RULEWSKI
535 410 810
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
SALON FIRMOWY
ŁUKASZ LEWANDOWSKI
664 974 668
PON-PT
09:00 - 17:00
SB
09:00 - 14:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
09:00 - 17:00
SOB
09:00 - 14:00
 
 
INFORMACJE O DOSTAWIE
DAWID JENDRASZAK
535 410 755
PON-PT
07:00 - 15:00
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
PŁATNOŚCI I FAKTURY
AGATA BILECKA
(52) 360 61 61
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
 
MOŻESZ RÓWNIEŻ SKORZYSTAĆ Z NASZEGO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
PRZEJDŹ DO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
OPINIE NASZYCH KLIENTÓW
OCENA:
AUTOR: Małgorzata
DODANO: 30-04-2016

Zakupiliśmy z moim mężem, łóżko VINCI, buk olejowany. przepiękne łóżko, świetnie wykonane. Jesteśmy z mężem z zawodu technologami drewna. Widzieliśmy wiele fajnych mebli, jednak wyroby z The Beds to świetne meble. Jeśli ktoś chce stworzyć sobie odrobinę luksusu pod swym dachem, to gorąco polecam The Beds. pełen profesjonalizm, obsługa na wysokim poziomie. Pozdrawiam

OCENA:
AUTOR: Włodzimierz
DODANO: 05-02-2016

Zakupiłem u Państwa łóżko TI wysokie. Mebel spełnia moje oczekiwania, jest dokładnie taki jak w opisie, sama obsługa i dostawa na bardzo wysokim poziomie. Na podstawie mojego doświadczenia mogę polecić współpracę z Państwa Firma. Pozdrawiam życząc wszelkiej pomyślności w nadchodzącym i przyszłych latach.

LUB