confirm
close
confirm
close
close

RAZEM 0,00 zł

RAZEM 0,00 zł

INFOLINIA:
PN - PT: 7:00 - 15:00
TEL: 535 410 810
SALON FIRMOWY:
PN - PT: 9:00 - 17:00 / SB: 9:00 - 14:00
TEL: 664 974 668
UL. WIŚLANA 25, BYDGOSZCZ
UE
Nowoczesne meble drewniane - The Beds


Loading...

styl skandynawski, trendy, salon, oświetlenie, biel, szarość, drewno w chłodnych wnętrzach, meble drewniane, aranżacja salonu, styl nowoczesny, eklektyzm, stolik kawowy, szafka rtv

Porządek w chaosie - PANORAMA 360°

czytania ( wyrazy)

W dzisiejszej odsłonie naszego cyklu o aranżacjach wnętrz mamy przyjemność przedstawić państwu nowoczesny salon.

Graficzny charakter widocznej tutaj kompozycji, uzyskany przez zastosowanie bieli, czerni i szarości nadaje jej elegancji i tworzy atmosferę spokoju i komfortu.

Szare ściany i sufit same w sobie sprawiają wrażenie surowych i zimnych, stanowią jednak doskonałe tło dla mebli z naturalnego drewna, które skutecznie ocieplają atmosferę. Czarna stolarka okienna, futryna drzwi i listwy przypodłogowe oraz sufitowe podkreślają graficzność aranżacji i nadają jej wyrafinowanego charakteru. Głównym atutem graficznych kompozycji jest ich przejrzystość tworząca atmosferę czystości i elegancji, która jest tutaj widoczna nawet pomimo pewnego bałaganu wynikającego z nagromadzenia różnych bibelotów, książek itp.

Ta przejrzystość uzyskana jest również przez zastosowanie szerokich, czarnych listew przypodłogowych i sufitowych, które wyraźną, mocną kreską odcinają ściany od podłogi i sufitu, akcentując płaszczyzny i jednocześnie wzbogacając tektonikę.

Minimalistyczny salon z kolekcji The Beds Źródło: The Beds

Pobielana, drewniana podłoga z długich, dość szerokich desek i szerokich fugach wprowadza rytmikę, która również podkreśla przejrzystość i uporządkowanie wystroju.

Szarości na różnych materiałach

Centralnym punktem każdego salonu jest oczywiście miejsce wypoczynku, którego rolę w tym przypadku pełni kanapa. Wygodna, miękka kanapa z szara tapicerką świetnie koresponduje z pobielaną podłogą i szarymi ścianami wpisując się w graficzność tego wnętrza. Brak wyraźnych akcentów kolorystycznych sprawia, że mebel ten w naturalny sposób znajduje swoje miejsce stając się niemal elementem tła. Dzięki temu stojący przed kanapą duży stolik kawowy jest wyraźnie wyeksponowany. Stolik ten ożywia aranżację nie tylko naturalną barwą drewna i oryginalnym rysunkiem usłojenia, ale również ciekawą geometrią nóg. Przełamuje tym samym pewną monotonność graficznej aranżacji nie tracąc przy tym elegancji.

Zbliżenie na stoliki kawowe z drewna Źródło: The Beds

Sposób na telewizor w salonie hygge

Trzecim, klasycznym elementem wyposażenia salonu, poza kanapą i stolikiem kawowym, jest oczywiście szafka RTV. W tym przypadku jest to szeroki mebel z obszerną, otwartą półką, która z łatwością pomieści różnego rodzaju sprzęt. Pod półką znajdują się trzy szuflady, które z kolei pomieszczą różnego rodzaju drobniejsze elementy gromadzące się w salonie.

Nad szafką RTV wisi długa szafka, która dzięki przeszklonym gablotom, podobnie jak większa szafka na ścianie obok, stanowi doskonałe miejsce do wyeksponowania rodzinnych fotografii, dekoracyjnych bibelotów lub innych ważnych dla mieszkańców przedmiotów.

Po drugiej stronie widzimy natomiast obszerną, szeroką komodę. Warto przyjrzeć się jej dokładniej i na jej przykładzie omówić cechy charakterystyczne widocznej tutaj kolekcji mebli. Przede wszystkim są to meble o prostej formie, symetrycznych liniach i wyraźnej rytmice. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w graficznych, minimalistycznych aranżacjach, których motywem przewodnim jest uporządkowanie. Szerokie maskownice frontów nadają tym meblom solidności i mocy, a czarne uchwyty o prostej, minimalistycznej konstrukcji doskonale wpisują się w graficzną kolorystykę wnętrza.

Komoda ta, dzięki obszernym przestrzeniom zamkniętym, wraz ze stojącą za kanapą szafą, z pewnością ułatwi utrzymanie porządku, zapewniając miejsce na schowanie rozmaitych rzeczy gromadzących się w salonie.

Prezentacja usłojenia stolika kawowego z nowej kolekcji Źródło: The Beds

Bardzo ciekawym elementem tej aranżacji są dwa małe stoliki – przy kanapie i pod wiszącą szafką. Ich łagodna, obła linia przełamuje "kanciastość" pozostałych mebli, wprowadzając pewną finezyjność i delikatność. We wnętrzu zbudowanym w oparciu o linie proste i regularne podziały jest to rozwiązanie bardzo odważne, ale tutaj sprawdza się zaskakująco dobrze. Dzięki temu aranżacja traci swój formalizm i pewnego rodzaju sztywność, a zyskuje spontaniczność i swobodę.

Prezentacja usłojenia nowego stolika kawowego projektu The Beds Źródło: The Beds

Jak dobrać oświetlenie do skandynawskiego salonu?

Oświetlenie zrealizowano w sposób minimalistyczny, poprzez pojedynczą, dużą oprawę wiszącą nad kanapą. Czarna oprawa świetnie koresponduje z czarną stolarką i wpisuje się w monochromatyczną kolorystykę tej aranżacji, zapewniając jednocześnie odpowiednie doświetlenie miejsca wypoczynku.

Graficzny charakter opisywanej aranżacji, uzyskany przez zastosowanie monochromatycznych kolorów, sprawia, że głównym akcentem kolorystycznym staje się naturalne drewno z którego zrobiono meble. Przy takich aranżacjach trzeba bardzo uważać z wprowadzaniem kolorowych tekstyliów, obrazów i innych dodatków. Tutaj poradzono sobie z tym doskonale, zachowując graficzność przez powieszenie czarno-białych zdjęć i obrazów.

Salon ten jest propozycją dla osób zorganizowanych i uporządkowanych, ceniących czystość i formalną przejrzystość graficznych kompozycji. Jednocześnie dostrzegamy tu elementy finezyjne, świadczące o spontaniczności i dużej żywotności. Jest to zatem w pewnym sensie aranżacja uniwersalna, która, przy odpowiednim doborze dodatków, spełni wymagania nawet najbardziej wybrednych osób.

styl skandynawski, trendy, salon, oświetlenie, biel, szarość, drewno w chłodnych wnętrzach, meble drewniane, aranżacja salonu, styl nowoczesny, eklektyzm, stolik kawowy, szafka rtv
Komentarze
Najpopularniejsze
Archiwum

ROZMAWIAMY, DORADZAMY, DAJEMY RABATY

NASI KONSULTANCI SĄ DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI

OBSŁUGA KLIENTA
PATRYK RULEWSKI
535 410 810
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
SALON FIRMOWY
ŁUKASZ LEWANDOWSKI
664 974 668
PON-PT
09:00 - 17:00
SB
09:00 - 14:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
09:00 - 17:00
SOB
09:00 - 14:00
 
 
INFORMACJE O DOSTAWIE
DAWID JENDRASZAK
535 410 755
PON-PT
07:00 - 15:00
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
PŁATNOŚCI I FAKTURY
AGATA BILECKA
(52) 360 61 61
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
 
MOŻESZ RÓWNIEŻ SKORZYSTAĆ Z NASZEGO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
PRZEJDŹ DO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
OPINIE NASZYCH KLIENTÓW
OCENA:
AUTOR: Małgorzata
DODANO: 30-04-2016

Zakupiliśmy z moim mężem, łóżko VINCI, buk olejowany. przepiękne łóżko, świetnie wykonane. Jesteśmy z mężem z zawodu technologami drewna. Widzieliśmy wiele fajnych mebli, jednak wyroby z The Beds to świetne meble. Jeśli ktoś chce stworzyć sobie odrobinę luksusu pod swym dachem, to gorąco polecam The Beds. pełen profesjonalizm, obsługa na wysokim poziomie. Pozdrawiam

OCENA:
AUTOR: Włodzimierz
DODANO: 05-02-2016

Zakupiłem u Państwa łóżko TI wysokie. Mebel spełnia moje oczekiwania, jest dokładnie taki jak w opisie, sama obsługa i dostawa na bardzo wysokim poziomie. Na podstawie mojego doświadczenia mogę polecić współpracę z Państwa Firma. Pozdrawiam życząc wszelkiej pomyślności w nadchodzącym i przyszłych latach.

LUB