confirm
close
confirm
close
close

RAZEM 0,00 zł

RAZEM 0,00 zł

INFOLINIA:
PN - PT: 7:00 - 15:00
TEL: 535 410 810
SALON FIRMOWY:
PN - PT: 9:00 - 17:00 / SB: 9:00 - 14:00
TEL: 664 974 668
UL. WIŚLANA 25, BYDGOSZCZ
UE
Nowoczesne meble drewniane - The Beds
meble, drewno, meble drewniane, meble ekologiczne, pielęgnacja mebli drewnianych, czyszczenie mebli, konserwacja mebli drewnianych, diy odnawiania mebli, impregnacja mebli drewnianych, cechy mebli drewnianych, meble a zdrowie

Sposoby na pielęgnację drewna: postaw na naturalność.

czytania ( wyrazy)

Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, iż drewno jest jednym z najważniejszych dla człowieka darów natury. Pozwoliło rozwinąć się cywilizacjom poprzez usprawnienie piśmiennictwa i okazało się tworzywem tak uniwersalnym, iż można było z niego zbudować niemal wszystko. Dzisiaj najczęściej cieszy nasze oko pod postacią mebli. Jako surowiec naturalny, drewno jest oczywiście wrażliwe na czynniki zewnętrzne – takie jak wilgoć, temperatura i użytkowanie. Jeśli jednak odpowiednio się o nie dba, to jest ono również szalenie wytrzymałe – i niewiarygodnie piękne.

W jaki sposób można zadbać o swoje drewniane meble bez używania szkodliwych dla zdrowia, sztucznych preparatów, które często niszczą te cechy drewna, które cenimy najbardziej? Rozwiązań jest wiele i można je podzielić na dwie grupy – te, które przynoszą długotrwałe efekty i chronią drewno, oraz te, które sprawdzają się w życiu codziennym. Dziś postaramy się przybliżyć ci te tajniki i pokazać, że pielęgnacja drewna w zgodzie z naturą jest w gruncie rzeczy naprawdę prosta!

Ochrona drewna: rzadziej, lecz regularnie

Długoletnia tradycja uszlachetniania drewna przy pomocy wosków i olejów wraca obecnie do łask. I słusznie – dzięki nim możemy wybierać meble z drewna litego, zamiast ich mniej szlachetnych, gorzej prezentujących się zamienników z sieciówek. Oleje zabezpieczają drewno przed szkodliwym wpływem otoczenia, ale nie tworzą na nim nowej, potencjalnie szkodliwej warstwy. Na rynku obecnych jest wiele gotowych mieszanek, przygotowanych z ekologicznych składników. Mają postać płynną, dzięki czemu są w stanie głęboko wniknąć w strukturę drewna. Jednocześnie nie przeszkadzają mu "oddychać" i nie niosą ryzyka negatywnego oddziaływania na nasz organizm – na tym polu mają zdecydowaną przewagę nad sztucznymi farbami i lakierami.

Piękne słoje drewna

Jakie preparaty do pielęgnacji drewna?

Do pielęgnacji mebli drewnianych najlepiej nadają się oleje sojowe, rzepakowe i kokosowe. W przeciwieństwie do oleju lnianego, który po kilku dniach tworzy na drewnie twardą, zwartą warstwę, nie twardnieją one do końca. Dzięki temu są w stanie chronić meble przed wilgocią bez ich nadmiernego wysuszania. Przed olejowaniem należy w odpowiedniej kolejności wykonać kilka prac przygotowawczych – takich jak wodowanie, wysychanie, nakładanie preparatu oraz wygładzanie powierzchni papierem ściernym – i zwrócić uwagę na to, że w zależności od gatunku drewna z którym pracujemy proces może wyglądać różnie.

Częstotliwość zabiegu jest zależna od stopnia użytkowania danego mebla – te, które nie są nazbyt wyeksponowane na nasze działania wystarczy olejować raz na rok. Innym rozwiązaniem pielęgnacyjnym jest stosowanie wosku – w przeciwieństwie do oleju ma on konsystencję stałą i działa na zasadzie zbliżonej do pasty do butów. Nie wnika w strukturę, ale bardzo dobrze pielęgnuje powierzchnię, utwardzając ją i tworząc solidną antystatyczną powłokę, która chroni meble przed zabrudzeniami i kurzem.

Aby efekty woskowania (w tym subtelny połysk jaki zapewnia) utrzymywały się dłużej czynność należy cyklicznie powtarzać – i jeśli zdecydujemy się na taką pielęgnację, to osuszanie mebli po ich czyszczeniu musi wejść nam w nawyk – wadą woskowania jest to, że meble stają się dużo bardziej narażone na wilgoć.

Połączenie olejowania i woskowania daje nam możliwość samodzielnej renowacji mebli – traktowane naturalnymi składnikami drewno nie traci swoich unikalnych właściwości, takich jak widoczne, wyczuwalne słoje i piękny zapach drewna. Ponadto stosowanie metod naturalnych umożliwia przeprowadzanie renowacji punktowych, które po użyciu farby czy lakieru stają się niemożliwe.

Pielęgnacja mebli drewnianych

Jak dbać o drewno na co dzień?

Jeśli na swoich meblach dostrzegasz plamy – po rozlanym soku, mleku czy innej klejącej cieczy – zamiast używać mydła lub inwazyjnych, chemicznych środków… zaparz w dzbanku kilka torebek herbaty. Taki mocny napar jest ekologicznym i skutecznym środkiem do czyszczenia mebli. Poczekaj tylko, aż wystygnie, zamocz w nim gąbkę, odciśnij nadmiar i możesz spokojnie wziąć się za sprzątanie. Jeżeli w mieszkaniu masz elementy wiklinowe, to zapewne wiesz, że nie wolno czyścić ich wodą – ma ona na wiklinę destrukcyjny wpływ. Zamiast tego użyj lekko podgrzanego oleju, np. słonecznikowego – zamocz w nim ściereczkę i wytrzyj nią zakurzone, brudne miejsca. Z kolei oliwa z octem, wymieszane w równych proporcjach, są najlepszym środkiem na usuwanie plam po wodzie.

Aby uzyskać bardziej uniwersalny środek czyszczący do mieszanki z 1 szklanki octu i 1 szklanki oliwy możesz dodać odrobinę naturalnego mydła oraz kilkanaście kropli olejku eterycznego. Następnie przelej ją do czystego dozownika po np. płynie do okien – w ten sposób naturalny środek do czyszczenia będziesz mieć gotowy i pod ręką, ilekroć zajdzie taka potrzeba. Jeżeli twoje drewniane meble mają elementy skórzane, możesz je odświeżać ubitym białkiem jaja kurzego – wetrzyj je ściereczką w skórę, a po kilku godzinach wypastuj te elementy.

Pięknie zadbane meble drewniane w jadalni Źródło: The Beds

Jak widać, naturalna pielęgnacja może być nie tylko prostsza, ale również tańsza niż ta przeprowadzana przy pomocy sztucznych, chemicznych preparatów. A za ograniczenie się do rozwiązań naturalnych podziękują nam nie tylko nasze drewniane meble, lecz przede wszystkim nasze zdrowie i zmysły.

meble, drewno, meble drewniane, meble ekologiczne, pielęgnacja mebli drewnianych, czyszczenie mebli, konserwacja mebli drewnianych, diy odnawiania mebli, impregnacja mebli drewnianych, cechy mebli drewnianych, meble a zdrowie
Komentarze
Najpopularniejsze
Archiwum

ROZMAWIAMY, DORADZAMY, DAJEMY RABATY

NASI KONSULTANCI SĄ DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI

OBSŁUGA KLIENTA
PATRYK RULEWSKI
535 410 810
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
SALON FIRMOWY
ŁUKASZ LEWANDOWSKI
664 974 668
PON-PT
09:00 - 17:00
SB
09:00 - 14:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
09:00 - 17:00
SOB
09:00 - 14:00
 
 
INFORMACJE O DOSTAWIE
DAWID JENDRASZAK
535 410 755
PON-PT
07:00 - 15:00
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
PŁATNOŚCI I FAKTURY
AGATA BILECKA
(52) 360 61 61
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
 
MOŻESZ RÓWNIEŻ SKORZYSTAĆ Z NASZEGO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
PRZEJDŹ DO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
OPINIE NASZYCH KLIENTÓW
OCENA:
AUTOR: Małgorzata
DODANO: 30-04-2016

Zakupiliśmy z moim mężem, łóżko VINCI, buk olejowany. przepiękne łóżko, świetnie wykonane. Jesteśmy z mężem z zawodu technologami drewna. Widzieliśmy wiele fajnych mebli, jednak wyroby z The Beds to świetne meble. Jeśli ktoś chce stworzyć sobie odrobinę luksusu pod swym dachem, to gorąco polecam The Beds. pełen profesjonalizm, obsługa na wysokim poziomie. Pozdrawiam

OCENA:
AUTOR: Włodzimierz
DODANO: 05-02-2016

Zakupiłem u Państwa łóżko TI wysokie. Mebel spełnia moje oczekiwania, jest dokładnie taki jak w opisie, sama obsługa i dostawa na bardzo wysokim poziomie. Na podstawie mojego doświadczenia mogę polecić współpracę z Państwa Firma. Pozdrawiam życząc wszelkiej pomyślności w nadchodzącym i przyszłych latach.

LUB