confirm
close
confirm
close
close

RAZEM 0,00 zł

RAZEM 0,00 zł

INFOLINIA:
PN - PT: 7:00 - 15:00
TEL: 535 410 810
SALON FIRMOWY:
PN - PT: 9:00 - 17:00 / SB: 9:00 - 14:00
TEL: 664 974 668
UL. WIŚLANA 25, BYDGOSZCZ
UE
Nowoczesne meble drewniane - The Beds
kolor, oświetlenie, feng shui, aranżacja sypialni, aranżacja jadalni, zdrowie, zen, urządzanie wnętrz, psychologia, wpływ wnętrza na mieszkańców, meble a zdrowie, meble a psychika, psychologiczne aspekty urządzania wnętrz

Szukasz przyczyn rodzinnych sporów? Przyjrzyj się swojemu mieszkaniu

czytania ( wyrazy)

Czy w twoim domu często wybuchają awantury ze stosunkowo błahych powodów? W jednej chwili spożywacie rodzinny posiłek, a w następnej stół zmienia się w pole bitwy? Czasami takie sytuacje są winą codziennego stresu, niepowodzeń, zmartwień i nierozwiązanych sporów. Jeśli jednak zauważasz, że są to zdarzenia regularne, najczęściej mające miejsce właśnie w waszym mieszkaniu, to naprawdę warto mu się bliżej przyjrzeć.

Wygląd środowiska, w którym spędzamy czas, wywiera bardzo duży wpływ na nasze poczucie równowagi wewnętrznej – lub powoduje jego brak. Nieatrakcyjne, ponure pomieszczenie, w którym brakuje harmonii będzie także przekładać się na to, jak postrzegamy inne sfery naszego życia. I nawet jeśli nie jesteś wzrokowcem, to drażnienie jednego ze zmysłów negatywnymi czynnikami nie wpłynie dobrze na twój organizm.

Dlaczego mieszkanie jest tak ważne?

Mieszkanie jest naszą bazą, miejscem, które powinno wprowadzać w nasze życie poczucie bezpieczeństwa, balansu i spokoju. Jeżeli nie jest w stanie pełnić tej funkcji, jakość naszego życia i relacji interpersonalnych może znacznie się obniżyć. Psychologowie ostrzegają, że brzydkie mieszkanie i niewłaściwe meble mogą sprzyjać rozwodom. Dlaczego? Ponieważ osoba, z którą dzielimy dom zaczyna kojarzyć nam się ze wszystkimi negatywnymi cechami miejsca zamieszkania – chaotycznym wystrojem, niekomfortowymi meblami, brakiem funkcjonalności i stabilności. Na co należy zwracać uwagę?

Funkcjonalnie i czysto

Jeżeli nie możesz natychmiast zmienić wystroju, zadbaj o porządek. Najlepiej byłoby, aby w sprzątanie zaangażowali się wszyscy domownicy. Przez wielu postrzegane jako przykry obowiązek, porządkowanie ma zbawienny wpływ na stan naszego umysłu – sprzyja układaniu myśli i wyrzucaniu z siebie złych emocji. Porządki przeprowadzane wspólnie mogą być dobrą okazją do oczyszczenia atmosfery między domownikami z negatywnych uczuć i frustracji i zastąpieniu jej wspólną satysfakcją z solidnie wykonanej pracy.

Czyszczenie drewna ściereczką

Jak wybrać meble?

Najlepsze dla zdrowia, a zatem i samopoczucia, są meble drewniane. Do wyboru jest wiele gatunków tworzywa oraz styli wykonania. Otaczając się materiałem o wysokiej jakości, takim jak drewno, unikniemy poczucia bylejakości. W końcu, czyż nie jest przyjemniej zjeść obiad przy porządnym, drewnianym stole, niż plastikowym stoliku, z blatem pożółkłym od starości? Sen w drewnianym łóżku, z odpowiednio dobranym materacem sprawi, że będziemy dużo bardziej wypoczęci niż w przypadku drzemki na meblu o metalowych lub drewnopodobnych ramach. Dlaczego? Drewno jako materiał oddychający, sprzyja lepszej cyrkulacji powietrza. A ponadto, jest hipoalergiczne i dopasuje się do skrajnie odmiennych gustów, jako przyjemna dla oka, neutralna klasyka. Zadbaj o poczucie komfortu, konsultując wybór krzeseł do jadalni czy kanapy ze wszystkimi zainteresowanymi.

Jadalnia z kolekcji Koli Źródło: The Beds

Zadbaj o przestrzeń, oświetlenie…

Brak przestrzeni powoduje, że czujemy się osaczeni i sfrustrowani. Trudno zachować dobre samopoczucie mając wrażenie, że za zabraknie nam powietrza. Pamiętaj zatem, aby w twoim mieszkaniu zostało wystarczająco wolnej przestrzeni, żeby wszyscy domownicy mogli się zupełnie swobodnie po nim poruszać, bez irytowania siebie nawzajem. Jest to szczególnie istotne w miejscach takich jak kuchnia – gdzie za mały ‘obszar roboczy’ będzie utrudniał nam pracę, a w efekcie sprawiał, że przygotowanie rodzinnego posiłku będzie przywodziło nam na myśl dyskomfort i trudności. Często mniej znaczy więcej – zrób przegląd dekoracji. Zastanów się, które elementy stanowią ozdobę domu i są warte zachowania, a które tak naprawdę go oszpecają i powinny zostać jak najszybciej z niego usunięte.

Równie ważnym czynnikiem jest oświetlenie – brak światła słonecznego może powodować depresję, zaburzenia snu, sprawiać, że jesteśmy albo przygnębieni albo rozdrażnieni. Obieraj zatem okna za punkty centralne pomieszczeń oraz zwróć uwagę na jakość sztucznego oświetlenia – im bardziej zbliżone do naturalnego, tym lepiej dla nastroju.

Siedzisko zamiast parapetu Źródło: Onet

Jakie kolory wybrać?

Jeżeli mieszkacie w szarym otoczeniu, które miało służyć jako bezpieczna baza kolorystyczna – mieszkacie źle. Neutralne kolory nie muszą być przygnębiające – stawiając na ciepłe, pastelowe odcienie możesz łatwo i skutecznie rozświetlić nawet niewielkie pomieszczenia. Przykładowo, wybierając meble bukowe, o lekko różowym lub żółtym podcieniu można postawić na bardziej odważne kolory dekoracji i ścian. Działa to również w drugą stronę – przy jasnej farbie i podłodze, meble mogą mieć bardziej ekstrawaganckie, ciemniejsze kolory. Ważne, żeby unikać nadmiaru czerwieni, ponieważ budzi ona agresję. Lepszym pomysłem na większe powierzchnie będzie mocna zieleń, czy nawet słoneczny pomarańcz, a jeżeli masz duże ambicje zawodowe – wybierz żółć. Jest to kolor działania, który sprzyja oderwaniu się od innych obowiązków. Podczas wybierania kolorystyki, warto sięgnąć po więcej informacji na temat psychologicznych aspektów oddziaływania koloru na człowieka.

Paleta kolorów

Jak umeblować sypialnię?

Jest to pomieszczenie, które wielu Polaków ignoruje, zostawiając jego wykończenie na później. To błąd – jeżeli coś, co powinno łączyć zaczyna swoją brzydotą drażnić i dzielić, to na pewno nie wpłynie pozytywnie na jakość małżeństwa. Spraw, żeby sypialnia stała się miejscem, w którym naprawdę będziecie mogli zapomnieć o problemach codziennego dnia i być tylko ze sobą. Potraktuj to jako okazję, do zrobienia czegoś wspólnie ze swoją drugą połówką – przeglądajcie razem katalogi i strony internetowe w poszukiwaniu inspiracji. Na zakupy także pojedźcie we dwójkę – kilka elementów możecie wybrać zupełnie spontanicznie.

Szafka nocna z funkcją stolika śniadaniowego Źródło: The Beds

kolor, oświetlenie, feng shui, aranżacja sypialni, aranżacja jadalni, zdrowie, zen, urządzanie wnętrz, psychologia, wpływ wnętrza na mieszkańców, meble a zdrowie, meble a psychika, psychologiczne aspekty urządzania wnętrz
Komentarze
Najpopularniejsze
Archiwum

ROZMAWIAMY, DORADZAMY, DAJEMY RABATY

NASI KONSULTANCI SĄ DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI

OBSŁUGA KLIENTA
PATRYK RULEWSKI
535 410 810
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
SALON FIRMOWY
ŁUKASZ LEWANDOWSKI
664 974 668
PON-PT
09:00 - 17:00
SB
09:00 - 14:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
09:00 - 17:00
SOB
09:00 - 14:00
 
 
INFORMACJE O DOSTAWIE
DAWID JENDRASZAK
535 410 755
PON-PT
07:00 - 15:00
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
PŁATNOŚCI I FAKTURY
AGATA BILECKA
(52) 360 61 61
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
 
MOŻESZ RÓWNIEŻ SKORZYSTAĆ Z NASZEGO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
PRZEJDŹ DO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
OPINIE NASZYCH KLIENTÓW
OCENA:
AUTOR: Małgorzata
DODANO: 30-04-2016

Zakupiliśmy z moim mężem, łóżko VINCI, buk olejowany. przepiękne łóżko, świetnie wykonane. Jesteśmy z mężem z zawodu technologami drewna. Widzieliśmy wiele fajnych mebli, jednak wyroby z The Beds to świetne meble. Jeśli ktoś chce stworzyć sobie odrobinę luksusu pod swym dachem, to gorąco polecam The Beds. pełen profesjonalizm, obsługa na wysokim poziomie. Pozdrawiam

OCENA:
AUTOR: Włodzimierz
DODANO: 05-02-2016

Zakupiłem u Państwa łóżko TI wysokie. Mebel spełnia moje oczekiwania, jest dokładnie taki jak w opisie, sama obsługa i dostawa na bardzo wysokim poziomie. Na podstawie mojego doświadczenia mogę polecić współpracę z Państwa Firma. Pozdrawiam życząc wszelkiej pomyślności w nadchodzącym i przyszłych latach.

LUB