czytania ( wyrazy)

Arystyczna sypialnia w kolorach tęczy - PANORAMA 360°Loading...

Panorama Arystyczna sypialnia w kolorach tęczy - PANORAMA 360°
Ikona 360
Ikona Uruchom

Szanowni Państwo. W dzisiejszej odsłonie naszego cyklu o aranżacjach wnętrz mamy przyjemność zaprezentować Państwu bardzo kolorową sypialnię, która stanowi idealną propozycję dla osób młodych, dynamicznych i żywiołowych.

O charakterze tej aranżacji stanowi wyposażenie i dobrze dobrane dekoracje, a nie ‘twarde’ elementy architektoniczne, dzięki czemu z łatwością można ją zaadaptować do własnych potrzeb.

W tym przypadku mamy do czynienia z dość obszernym pomieszczeniem na planie kwadratu, gdzie dwa duże okna zapewniają odpowiednie doświetlenie światłem słonecznym. Podłoga z ciemnych paneli o wyraźnym rysunku drewna jest uniwersalnym rozwiązaniem sprawdzającym się świetnie nie tylko w sypialni, ale również w salonie. Dwie ściany w kolorze morskim i dwie w kolorze czarnym mają wyraźną fakturę, która wzbogaca tektonikę i wprowadza element rozrzeźbienia.

Charakterystyczną cechą tej aranżacji jest bogata stolarka. Szerokie listwy przypodłogowe, futryna drzwi oraz obramowanie okien również wzbogacają tektonikę, subtelnie przełamując nudną ‘kwadratowość’ pomieszczenia. Czarne ramy okienne dobrze komponują się z białym obramowaniem, jak i z czarnymi ścianami bocznymi. Pomarańczowe listwy przypodłogowe i futryna drzwi wprowadzają natomiast ciepło i skutecznie ożywiają atmosferę.

1

Centralnym elementem konstytuującym sypialnię jest oczywiście łóżko. W tym przypadku jest to mebel z litego drewna, o formalnie bardzo prostej konstrukcji. Solidna rama osadzona jest na czterech prostych, nie za grubych nóżkach, dzięki czemu łóżko nabiera lekkości. Takie podniesienie na dość wysokich nóżkach zapewnia swobodny dostęp do przestrzeni pod łóżkiem, co z pewnością ułatwia sprzątanie. Elegancki zagłówek dopełnia kompozycji, zbogacając łóżko o dodatkowy detal nawiązujący formą do pozostałych mebli w pomieszczeniu.

4

Po obu stronach łóżka symetrycznie umieszczono dwie nocne szafki z dwiema szufladami. Ich prosta, skrzynkowa konstrukcja doskonale komponuje się z równie prostą formalnie konstrukcją łóżka, a niewielka skala sprawia, że nie wybijają się one na pierwszy plan, tworząc z łóżkiem spójną, harmonijną całość.

Dobrze dobrana pościel wprowadza żywe kolory i geometryczne formy, które ożywiają tę część pomieszczenia, wprowadzają dynamikę i rozweselają atmosferę, dzięki czemu bardzo korzystnie przełamuje ascetyczną prostotę mebli. Jest to doskonały przykład korzystnego połączenia minimalizmu z bogatym wzornictwem.

Sypialnia nie może się oczywiście obejść bez miejsca na ubrania i inne niezbędne przedmioty. Tutaj rolę takiego miejsca pełni obszerna komoda, która dzięki czterem szafkom i szufladzie powinna zadowolić najbardziej wymagających mieszkańców. Warto w tym miejscu zauważyć, że jedynymi elementami ozdobnymi w przypadku mebli z tej kolekcji są charakterystyczne wgłębienia pełniące rolę uchwytów do otwierania. Tak prosta konstrukcja i brak nadmiernego wzornictwa sprawia, że na pierwszy plan wysuwa się naturalne piękno drewna. Drewniane meble mają to do siebie, że nie potrzebują wielu ozdobników i wyszukanych form. Rysunek drewna sprawia bowiem, że każdy mebel jest ciekawy i jedyny w swoim rodzaju.

2

Wyposażenie uzupełnione jest o toaletkę, która może również pełnić rolę biurka. Interesująca, rozrzeźbiona forma tego mebla sprawia, że jest on dużo bardziej pojemny niż można by sądzić na pierwszy rzut oka. Pięć szuflad i różne poziomy przestrzeni otwartych zapewniają miejsce nie tylko na kosmetyki, ale również na różnego rodzaju dokumenty, czy inne materiały niezbędne do pracy lub nauki. Dzięki temu łatwo zmienić toaletkę w biurko robocze i odwrotnie.

Przy toaletce widzimy interesujące krzesło. Plastikowe siedzisko o kobiecej linii osadzono na cienkich nóżkach o intrygującej geometrycznej konstrukcji. Takie krzesło świetnie pasuje do prezentowanych tu mebli, przełamuje bowiem ich ‘kanciastość’, wprowadzając smukłe linie i wzbogacając geometrię wnętrza.

3

Oświetlenie zrealizowano w formie dwóch dużych opraw zwisających z sufitu po obu stronach łózka. Pomarańczowe lampy korespondują ze stolarką przypodłogową, dając poczucie całości i kolorystycznej spójności wystroju.

Istotnym elementem tej kompozycji są wiszące na ścianach grafiki. Bardzo kolorowe, dynamiczne obrazy o bogatej geometrycznie formie są tym, co sprawia, że aranżacja nabiera żywotności i radosnego charakteru. Dobrze dobrano również tekstylia w postaci pościeli i dywanu, które znakomicie korespondują z obrazami.

W tym wnętrzu świetnie sprawdzają się również rośliny doniczkowe, sprowadzając naturalną, uspokajającą zieleń do widocznej, bardzo dynamicznej kolorystyki.

Prezentowana aranżacja jest propozycją idealną dla osób młodych. Może stanowić świetne rozwiązanie pokoju dla nastolatka, ale również dla młodego dorosłego, który chce zachować witalność i młodzieńczą radość. Żywe kolory i dynamiczne formy geometryczne świetnie działają na wyobraźnię i już od samego rana wprawiają w dobry nastrój, pobudzają i dają energię do twórczego myślenia i działania.4

Komentarze

  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane

Najnowsze wpisy

SYPIALNIA W STYLU BOHO — JAK WYBRAć IDEALNE MEBLE I DODATKI?
DREWNIANA PODłOGA — JAK O NIą DBAć, BY ZACHOWAłA DOSKONAłY WYGLąD PRZEZ DłUGI CZAS?
NOWOCZESNE MEBLE RUSTYKALNE — POłąCZENIE MINIMALIZMU Z KLIMATEM WIEJSKIEJ SIELANKI

zobacz więcej

Najpopularniejsze tagi

Archiwum