czytania ( wyrazy)

Graficzny salon i jadalnia - PANORAMA 360°Loading...

Panorama Graficzny salon i jadalnia - PANORAMA 360°
Ikona 360
Ikona Uruchom

W dzisiejszej odsłonie naszej serii o aranżacjach wnętrz odwiedzimy przytulne, eleganckie mieszkanie w centrum miasta.

Przyjrzymy się dokładnie pomieszczeniu łączącemu funkcję jadalni i salonu.

Graficzna aranżacja stworzona w oparciu o kontrast czerni i bieli, z niebieskimi akcentami w salonie, tworzy wrażenie czystości i elegancji. Wyeksponowane, drewniane elementy konstrukcyjne stropu nadają mieszkaniu familiarności, a wraz z drewnianą stolarką okienną tworzą delikatnie ziemiańską atmosferę, wyróżniając się na tle nowoczesnego budownictwa za oknem.

Wspomniany, graficzny kontrast uzyskano za pomocą dwóch czarnych, matowych ścian połączonych z dwiema białymi ścianami i sufitem (na tle którego dodatkowo odcinają się czarne belki stropowe).  Podłoga z pobielanych desek o długich lamelach i wyraźnym rysunku usłojenia doskonale wpisuje się w tę aranżację. Szare, metaliczne drzwi z błyszczącą framugą elegancko odcinają się na tle ściany oddzielając pomieszczenie od reszty mieszkania.

Meble z kolekcji Vinci Źródło: The Beds

Niewątpliwym atutem tego mieszkania jest obszerny balkon, który umożliwia organizację niewielkiego, przydomowego ogródka, co pogłębia lekko ziemiański charakter aranżacji i wpisuje się w nowoczesny trend urban-gardeningu. Dzięki temu mieszkanie to stanowi doskonałą enklawę spokoju i pozwala odciąć się od miejskiego zgiełku.

Pomieszczenie nieformalnie podzielono na dwie przenikające się strefy funkcjonalne. Ich wydzielenie jest zasługą wyposażenia, a nie podziałów architektonicznych, dzięki czemu granice stref są płynne i pozwalają na dużą swobodę w ich definiowaniu. Nadaje to przestronności obu strefom i pozwala w pełni wykorzystać stosunkowo niewielką przestrzeń pomieszczenia.

Jadalnia w salonie

Nieformalnie wydzielona jadalnia konstytuowana jest przez duży, drewniany stół o prostej konstrukcji formalnej. Delikatne wysunięcie nóg i blatu poza obrys ramy konstrukcyjnej nadaje meblowi ciekawej tektoniki i detalu, dzięki czemu stół jest naturalnie piękny, bez przeładowania tandetnym wzornictwem. Jego istotę stanowi naturalny i niepowtarzalny rysunek drewna, który skutecznie ociepla atmosferę i przełamuje monochromatyczność aranżacji.

  • Graficzny salon i jadalnia - PANORAMA 360° Obrazek
  • Graficzny salon i jadalnia - PANORAMA 360° powiększenie

Dobrane do niego krzesła z białymi siedziskami o miękkiej, kobiecej linii, osadzonymi na cienkich stalowych nóżkach doskonale wpisują się w graficzny charakter aranżacji, a przez swoją prostotę eksponują stół, jako element centralny.

Wysoki kredens z przeszkloną gablotą, który widzimy obok stołu, podobnie jak sam stół, ma prostą konstrukcję z ciekawą tektoniką osiągniętą przez wyraźne, grube przestrzenie między frontami. Delikatnie podniesienie kredensu na nóżkach nadaje mu lekkości, elegancko łagodząc masywność. Szklana gablota kredensu, jak i widocznej po drugiej stronie okna wiszącej szafki, pozwala na wyeksponowanie eleganckiej zastawy, serwisu do kawy, czy zestawu kieliszków do wina, natomiast obszerne przestrzenie zamknięte z pewnością pomieszczą bieliznę stołową i inne utensylia niezbędne w jadalni.

Dużym atutem jest bliskość balkonu, który w ciepłe dni może zostać wykorzystany jako przedłużenie jadalni, pozwalając na spożywanie posiłków na świeżym powietrzu.

Mały, ale funkcjonalny salon

W drugiej części pomieszczenia znajduje się strefa wypoczynkowa. Graficzny wystrój przełamano tutaj wprowadzeniem niebieskich tekstyliów, co skutecznie ożywia przestrzeń i nadaje jej poczucia świeżości. Klasyczny układ funkcjonalny kanapa – stolik kawowy – szafka RTV zawsze dobrze się sprawdza w niewielkich pomieszczeniach.

Salon z kolekcji Vinci Źródło: The Beds

Ustawienie kanapy pod szerokim oknem zapewnia odpowiednie doświetlenie, uprzyjemniając wypoczynek ciepłymi promieniami słońca.

Obszerny stolik kawowy, dzięki konstrukcji korespondującej ze stołem jadalnym ujednolica aranżacje i nadaje jej ciągłości.

Szeroka szafka RTV również doskonale zgrywa się z pozostałymi meblami, a dzięki jej rozmiarom i obszernym przestrzeniom zamkniętym zapewnia miejsce nie tylko na sprzęt audiowizualny, ale również na inne gromadzące się w salonie przedmioty. W przypadku tego mieszkania jest to niezwykle korzystne, ponieważ szafka ta jest jedynym "pakownym" meblem w salonie i z pewnością ułatwia utrzymanie porządku.

Salon z kolekcji Vinci Źródło: The Beds

Oświetlenie w części jadalnej zrealizowano za pomocą pojedynczej, dużej oprawy w kolorze czarnym, która doskonale wpisuje się w graficzność aranżacji. W strefie wypoczynkowej wykorzystano natomiast dwie wysokie lampy kreślarskie przy kanapie, oraz dodatkowa lampkę na stoliku kawowym. Pozwala to na swobodne sterowanie oświetleniem i np. wygodne wieczorne czytanie książki.

Jest to niewątpliwie nowoczesne mieszkanie, ale z nutką ziemiańskiego charakteru. Dzięki temu idealnie odnajdą się tutaj osoby, które z jednej strony chcą w pełni korzystać z dobrodziejstw miejskiego życia, z drugiej natomiast cenią sobie domowe zacisze i możliwość odpoczynku od miejskiego zgiełku. Jest to również propozycja dla osób praktycznych, które cenią sobie ergonomię prostych rozwiązań i estetykę minimalizmu.

Komentarze

  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane

Najnowsze wpisy

ŁóżKO DREWNIANE DO SYPIALNI — NA CO ZWRóCIć UWAGę PRZY JEGO WYBORZE?
MEBLE Z LITEGO DREWNA — IDEALNE UZUPEłNIENIE STYLOWYCH WNęTRZ
NAJMODNIEJSZE KRZESłA TEGO SEZONU - TRENDY 2020 W TWOIM DOMU

zobacz więcej

Najpopularniejsze tagi

Archiwum