confirm
close
confirm
close
close

RAZEM 0,00 zł

RAZEM 0,00 zł

INFOLINIA:
PN - PT: 7:00 - 15:00
TEL: 535 410 810
SALON FIRMOWY:
PN - PT: 9:00 - 17:00 / SB: 9:00 - 14:00
TEL: 664 974 668
UL. WIŚLANA 25, BYDGOSZCZ
UE
Nowoczesne meble drewniane - The Beds


Loading...

cegła we wnętrzach, trendy, salon, europalety, loft, szarość, drewno w chłodnych wnętrzach, meble drewniane, aranżacja salonu, styl industrialny, postindustrial, recycling, salonn, meble z recyklingu

Industrial + recycling - PANORAMA 360°

czytania ( wyrazy)

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu kolejną aranżację wnętrza, tym razem jest to loft -apartament urządzony w zaadaptowanej przestrzeni postindustrialnej.

Aranżację wykonano z dużym poszanowaniem zastanych struktur. Wyeksponowanie elementów konstrukcyjnych i surowość materiałów podkreślają charakterystyczną dla postindustrialnych przestrzeni masywność i pewną "szorstkość".

Odsłonięta konstrukcja stropu w postaci regularnych stalowych belek pomalowanych na czarno dobrze współgra z równie regularnymi, gęstymi szprosami w wysokich oknach. Nadaje to mieszkaniu pewnej rytmiki. Cienkie, delikatne pionowe podziały okien prezentują się tutaj doskonale, łagodząc masywność belek stropowych, a jednocześnie podkreślając postindustrialny charakter aranżacji.

Takie duże okna są charakterystyczne dla loftów i sprawdzają się w nich doskonale ponieważ mieszkania tego typu zazwyczaj są bardzo przestronne i wymagają dobrego doświetlenia.

Kolekcja Vinci Źródło: The Beds

Jak dobrać meble do postindustrialnego wnętrza?

Postindustrialny klimat podkreślony jest również przez surowe, cementowe tynki i posadzkę przemysłową. Mimo, że są one zacierane na gładko, widoczna jest charakterystyczna faktura skomponowana z różnego rodzaju przebarwień. Jest to dość odważne rozwiązanie, które sprawdza się jedynie w przestrzeniach postindustrialnych, ochładza bowiem atmosferę, a bogata faktura sprawia, że niełatwo do takiego wnętrza dobrać odpowiednie wyposażenie. Tutaj jednak, dzięki wysokiemu sufitowi i dużej przestrzeni, znajduje swoje miejsce i sprawdza się doskonale, a odpowiednio dobrane meble z naturalnego drewna skutecznie ocieplają aranżację.

Wyposażenie takiego mieszkania należy dobierać z dużą ostrożnością. Wprowadzenie nowoczesnych materiałów może bardzo łatwo zakłócić aranżację, w związku z czym naturalne drewno, stal i proste tekstylia były doskonałym wyborem.

W prezentowanym pomieszczeniu możemy wyróżnić dwie główne strefy funkcjonalne – strefę jadalną i wypoczynkową.

Stół z kolekcji Vinci Źródło: The Beds

Ocieplenie aranżacji - drewno

Strefę jadalna konstytuuje formalnie prosty drewniany stół i sześć również bardzo prostych krzeseł. Masywność stołu o grubych nogach łagodzi filigranowa, stalowa konstrukcja krzeseł wyglądających trochę jak krzesła ogrodowe. Jasne, ciepłe drewno z widocznym rysunkiem usłojenia ociepla atmosferę, nie zatracając przy tym naturalności i surowości użytych tutaj materiałów.

Stół Vinci Źródło: The Beds

Ciekawym elementem jest wisząca nad stołem lampa z licznymi oprawami zrobionymi z metalowych garnków. Jej bogata kompozycja bardzo korzystnie prezentuje się w tym surowym, masywnym wnętrzu, a wykorzystanie starych garnków nie tylko podkreśla postindustrialny charakter aranżacji, ale również wpisuje się w popularny trend recyklingu.

Strefa wypoczynkowa ma klasyczne ustawienie kanapa – stolik kawowy – szafka RTV. Wydzielona jest z całego pomieszczenia przez ten układ oraz niską ściankę działową. Takie półformalne wydzielenie sprawia, że tworzy się tutaj intymny, ciepły kąt. Jednocześnie przestrzeń pozostaje otwarta, zachowując przestronność charakterystyczną dla loftów.

Kolekcja Vinci Źródło: The Beds

Meble z recyklingu

Stelaż kanapy zrobiony z palet, podobnie jak lampa z garnków wpisuje się w trendy recyklingu i formalnej prostoty, a miękkie, głębokie pufy zapewniają komfort. Warto w tym miejscu wspomnieć o tekstyliach. Zarówno tapicerka kanapy, jak i  dywany o grubym splocie bardzo dobrze pasują do naturalnych materiałów wykorzystanych w tym mieszkaniu i kolorystycznie wpisują się w resztę wystroju, pozwalając, aby głównym akcentem kolorystycznym pozostały drewniane meble.

Tego typu mieszkanie można bardzo łatwo ‘przeładować’ wyposażeniem, jednak należy na to uważać, jedną z najciekawszych cech loftów jest ich przestronność, którą można łatwo utracić przez nadmierne umeblowanie. Ważne jest zatem, żeby tych mebli było niewiele, ale żeby wykorzystać je w pełni. W tym kontekście stolik kawowy z półką pod blatem jest doskonałym rozwiązaniem gwarantującym, że czytana akurat książka, pilot do telewizora i inne niezbędne w salonie akcesoria zawsze będą pod ręką.

Stolik z kolekcji The Beds Źródło: The Beds

W mieszkaniach o tak bogatej tektonice i fakturach ważne jest również, żeby wyposażenie nie było nazbyt "pstrokate" i przeładowane elementami dekoracyjnymi. Przedstawiona tutaj kolekcja mebli, poprzez bardzo prostą konstrukcję, sprawdza się doskonale. Przykładem jest szafka RTV, która pozbawiona jest jakichkolwiek dekoracyjnych dodatków. Jej charakter wynika z jej konstrukcji i naturalnego rysunku drewna. Szerokie poziome podziały nadają jej interesującej tektoniki, zachowując przy tym elegancką prostotę i minimalizm.

Widzimy to również w stojącym obok kredensie – jego piękno wynika z naturalności drewna a nie z wybujałej wyobraźni dekoratora. Dzięki temu szklana gablota w tym kredensie jest idealnym miejscem do wyeksponowania pięknej zastawy, czy rodzinnych pamiątek.

To bardzo charakterystyczne, wyraźnie postindustrialne mieszkanie urządzono w sposób niezwykle przemyślany, ze smakiem unikając wielu pułapek, które niesie tego typu aranżacja. Dobór odpowiedniego wyposażenia oraz wprowadzenie zieleni skutecznie ocieplają wnętrze, tworząc z tego formalnie zimnego i surowego środowiska prawdziwy dom.

cegła we wnętrzach, trendy, salon, europalety, loft, szarość, drewno w chłodnych wnętrzach, meble drewniane, aranżacja salonu, styl industrialny, postindustrial, recycling, salonn, meble z recyklingu
Komentarze
Najpopularniejsze
Archiwum

ROZMAWIAMY, DORADZAMY, DAJEMY RABATY

NASI KONSULTANCI SĄ DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI

OBSŁUGA KLIENTA
PATRYK RULEWSKI
535 410 810
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
SALON FIRMOWY
ŁUKASZ LEWANDOWSKI
664 974 668
PON-PT
09:00 - 17:00
SB
09:00 - 14:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
09:00 - 17:00
SOB
09:00 - 14:00
 
 
INFORMACJE O DOSTAWIE
DAWID JENDRASZAK
535 410 755
PON-PT
07:00 - 15:00
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
PŁATNOŚCI I FAKTURY
AGATA BILECKA
(52) 360 61 61
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
 
MOŻESZ RÓWNIEŻ SKORZYSTAĆ Z NASZEGO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
PRZEJDŹ DO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
OPINIE NASZYCH KLIENTÓW
OCENA:
AUTOR: Małgorzata
DODANO: 30-04-2016

Zakupiliśmy z moim mężem, łóżko VINCI, buk olejowany. przepiękne łóżko, świetnie wykonane. Jesteśmy z mężem z zawodu technologami drewna. Widzieliśmy wiele fajnych mebli, jednak wyroby z The Beds to świetne meble. Jeśli ktoś chce stworzyć sobie odrobinę luksusu pod swym dachem, to gorąco polecam The Beds. pełen profesjonalizm, obsługa na wysokim poziomie. Pozdrawiam

OCENA:
AUTOR: Włodzimierz
DODANO: 05-02-2016

Zakupiłem u Państwa łóżko TI wysokie. Mebel spełnia moje oczekiwania, jest dokładnie taki jak w opisie, sama obsługa i dostawa na bardzo wysokim poziomie. Na podstawie mojego doświadczenia mogę polecić współpracę z Państwa Firma. Pozdrawiam życząc wszelkiej pomyślności w nadchodzącym i przyszłych latach.

LUB