Blog o drewnie we wnętrzach i nie tylko

czytania ( wyrazy)

Salon- tutaj relaksujemy się i oddajemy rozrywce (PANORAMA 360°)Loading...

Panorama Salon- tutaj relaksujemy się i oddajemy rozrywce (PANORAMA 360°)
Ikona 360
Ikona Uruchom

Salon jest takim miejscem w domu, w którym spędzamy najwięcej czasu. To tutaj wypoczywamy po pracy, relaksujemy i oddajemy rozrywce.

Często też w salonie spożywamy posiłki, szczególnie kolację, którą wiele osób lubi zjeść przed telewizorem. W salonie również odbywa się życie towarzyskie, to tutaj przyjmujemy sąsiadkę, która wpada na kawę, czy spędzamy wieczory z przyjaciółmi. Salon stanowi serce każdego domu., dlatego właśnie tak ważna jest odpowiednia aranżacja tego miejsca. Wystrój i wyposażenie powinny odpowiadać pełnionym przez pomieszczenie funkcjom. Aranżacja salonu powinna wprowadzać spokój, budować poczucie komfortu i relaksu, a znajdujące się tutaj meble powinny być wygodne, funkcjonalne i piękne. Właśnie taką aranżację można podziwiać na załączonej wizualizacji.

 

1

 

Widzimy tu proste pomieszczenie bez żadnych architektonicznych udziwnień. Dzięki temu przedstawioną propozycje bez trudu można zaadaptować do własnych potrzeb. Od razu widać, że jest to wystrój spokojny, wyważony i elegancki. Ciemnogranatowe, wpadające w czerń ściany zestawione z białą stolarką przypodłogową i sufitem, wprowadzają kontrast, tworząc atmosferę czystości i zorganizowania. Elegancki parkiet na podłodze nadaje pomieszczeniu rytmiki i ożywia przestrzeń dzięki regularnej fudze i naturalnemu usłojeniu drewnianych klepek.

Doskonale dobrane wyposażenie podkreśla elegancję poprzez prostą, ale intrygującą formę. Klasyczny układ kanapa – stolik kawowy – szafka RTV sprawdza się tutaj idealnie, mocno podkreślając funkcję pomieszczenia poprzez centralną pozycję. Wygodna, ciemnoszara kanapa świetnie komponuje się na tle ściany, a podniesienie na cienkich nóżkach o okrągłym przekroju nadaje jej lekkości i ‘wynosi’ całą aranżacje ponad podłogę.

 

4

 

Piękny stolik kawowy zachwyca doskonale wykrojoną formą. Cienki blat osadzono na mocnej ramie i świetnie zaprojektowanych nogach. Rozszerzające się ku górze nogi nadają meblowi solidności, ale nie ciężkości, sprawiając, że mebel wydaje się jednocześnie mocny i delikatny, trwały i zwiewny.

Podobnie wygląda to w przypadku pozostałych mebli z kolekcji, w tym szafki RTV. Ten praktyczny mebel zaprojektowano z myślą o nowoczesnym gospodarstwie domowym, w którym sprzęt audiowizualny pełni ważną rolę. Obszerny blat górny oraz pojemna, otwarta półka pozwalają na doskonałą organizację domowego centrum rozrywki, mieszcząc wszystkie potrzebne urządzenia. Dodatkowo, praktyczna szuflada zapewnia miejsce na różnego rodzaju drobiazgi związane ze sprzętem, umożliwia schowanie płyt z muzyką i filmami czy gromadzących się w salonie gazet i czasopism.

 

3

 

Wszystkie widoczne tutaj meble charakteryzuje wysublimowana, niezwykle elegancka forma i wysoka funkcjonalność. Widać to doskonale na przykładzie przeszklonego kredensu. Wysoki mebel z obszerną, szklaną gablotą nada się doskonale na wyeksponowanie rodzinnych pamiątek, zdjęć, eleganckiego zestawu kawowego, czy innych pięknych i ważnych dla domowników bibelotów. Trzy pojemne szuflady pomieszczą wszystko to, co powinno się znaleźć poza zasięgiem wzroku, ale jednak pod ręką. Zwróćmy uwagę na sposób wykonania tego i innych mebli. Charakterystyczne wcięcia pomiędzy modułami, nóżki delikatnie wychodzące poza obrys ramy oraz eleganckie, kwadratowe uchwyty do otwierania sprawiają, że meble, mimo formalnego minimalizmu, nabierają niezwykle intrygującej formy. W tym wnętrzu świetnie sprawdza się tez naturalne drewno, z którego wykonano meble. Jego stonowany, lekko pastelowy kolor świetnie prezentuje się na tle ciemnych ścian, a naturalny rysunek drewna koresponduje z podłogą tworząc poczucie ciągłości. Wysokie nogi, które zwężają się ku dołowi nadają meblom lekkości nie niszcząc wrażenia solidności. Już na pierwszy rzut oka widać, że takie sprzęty będą nam długo służyć i cieszyć oko swoim pięknem.

 

2

 

Wyposażenie obejmuje również trzy niezwykle funkcjonalne komody z różną konfiguracją zamykanych szafek i szuflad. Dostarczą one odpowiednio dużo miejsca na rozmaite przedmioty, które są niezbędne w funkcjonowaniu każdego domu.

Warto też zwrócić uwagę na doskonale dobrane tekstylia. Pasujące kolorystycznie poduszki i koc na kanapie świetnie wpisują się w aranżację, nie przełamując spokojnego, stonowanego charakteru wystroju. Klasyczne, białe firany nie pochłaniają światła, dzięki czemu pokój jest jasny i słoneczny.

Wzbogacenie wystroju o dobrze dobrane, czarno-białe zdjęcia i szkice nadaje mu przyjemnego, graficznego akcentu i pozwala spersonalizować przestrzeń poprzez dobranie własnych zdjęć. Wszystko to uzupełnione jest drobnymi, bardzo prostymi formalnie bibelotami oraz kwiatami. Zieleń roślinności pasuje tutaj idealnie, wprowadzając wesoły akcent kolorystyczny i ożywienie.

Ta aranżacja stanowi doskonałą propozycję dla ludzi nowoczesnych, którzy w salonie przede wszystkim wypoczywają. Dobrze poczują się tutaj osoby, które cenią sobie klasyczne piękno i interesująca, lecz nie wybujałą formę. Jest to idealny przykład wystroju, w którym styl i funkcjonalność są w równowadze.

 

Komentarze

  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane

Polecamy również

ARANżACJE SALONU – JAK STWORZYć LUźNą I ZARAZEM LUKSUSOWą PRZESTRZEń WYPOCZYNKOWą?
SALON I JADALNIA W CZERNI - PANORAMA 360°
PORZąDEK W CHAOSIE - PANORAMA 360°

Najnowsze wpisy

KUCHNIE NA PODDASZU - IDEALNE ROZWIąZANIE DLA MIłOśNIKóW DREWNIANEJ ZABUDOWY
INSPIRACJE – SYPIALNIE W PRZYTULNYM STYLU WEDłUG NAJNOWSZYCH TRENDóW
ŁóżKO DREWNIANE BUKOWE I DęBOWE – ZALET, RóżNICE I CIEKAWOSTKI

zobacz więcej

Najpopularniejsze tagi

Archiwum