Blog o drewnie we wnętrzach i nie tylko

czytania ( wyrazy)

Mieszkanie "na przestrzał" - Panorama 360°Loading...

Panorama Mieszkanie na przestrzał - Panorama 360°
Ikona 360
Ikona Uruchom

Przedstawiamy Państwu mieszkanie w nowoczesnym budownictwie, które dzięki świetnemu usytuowaniu zapewnia rozmieszczenie okien po obu stronach budynku, a co za tym idzie, pełną przewietrzalność, stanowiącą jeden z ważniejszych parametrów regulowania komfortu klimatycznego. Takie usytuowanie, wraz z dużymi oknami aż do podłogi, w połączeniu z rozbielonymi ścianami, pobielaną podłogą i jasną stolarką, gwarantuje odpowiednie doświetlenie całego mieszkania. Okna tego typu przywodzą na myśl nowoczesne apartamenty z prawdziwego zdarzenia. Niewątpliwym atutem są również dwa balkony znajdujące się po przeciwnych stronach budynku, które dają możliwość cieszenia się promieniami słonecznymi przez cały dzień.

1510-v3

Dzięki dobremu rozlokowaniu podstawowych funkcji – kuchnia, jadalnia, salon – oraz ciekawym meblom z naturalnego drewna, przestrzeń jest w pełni zagospodarowana, a zgromadzone tutaj elementy życia codziennego odnajdują swoje miejsce i nie stwarzają poczucia stłoczenia.

Pobielana podłoga z wąskich lameli o wyraźnym rysunku usłojenia, wprowadza wrażenie przytulności, ocieplając i ożywiając aranżację. Doskonale komponuje się również z solidnymi, nowoczesnymi meblami.

Jadalnia

Zorganizowanie jadalni w przytulnej przestrzeni przejściowej w sposób naturalny łączy ją z kuchnią i umożliwia np. wykorzystanie stołu jako blatu roboczego.

Ten duży, solidny stół może z łatwością pomieścić całą rodzinę, a jego usytuowanie na tle zabudowy kuchennej wykończonej gładkimi, jasnymi frontami sprawia, że staje się on elementem centralnym w kompozycji. Dobrane do niego białe krzesła są klasycznym rozwiązaniem, które zawsze doskonale się sprawdza. Uzupełnieniem dla stołu jest niska komódka, w której z łatwością zmieści się wystawna zastawa na specjalne okazje. Delikatne podniesienie mebli, widoczne w komódce, a także w szafce RTV w salonie, nadaje im pewnej lekkości, doskonale łagodząc wywołane solidną konstrukcją wrażenie masywności.

Tradycyjne oświetlenie w postaci dwóch szklanych opraw zapewnia odpowiednią ilość światła i dodatkowo nobilituje stół jako centralny element kompozycyjny.

Sześciomodułowy ciąg stojącej zabudowy kuchennej wraz z pięciomodułowym ciągiem wiszących szafek o gładkich frontach tworzy wrażenie ergonomiczności i pakowności kuchni, zapewniając odpowiednią ilość miejsca na wszystkie kuchenne utensylia i produkty. W takiej kuchni wszystko jest w zasięgu ręki, dzięki czemu gotowanie jest przyjemne i efektywne.

Salon

Utrzymanie aranżacji salonu w różnych odcieniach niebieskiego - od szmaragdu, przez turkus, po kolor morski - nadaje wrażenia świeżości i delikatnie pobudza zmysły.

1520-v3

Obszerny taras jest kontynuacją przestrzeni dziennej, a dzięki dużym oknom stanowi naturalne powiększenie salonu. Jego rozmiary pozwalają na ustawienie tam stołu i krzeseł, co w ciepłe dni umożliwia spożywanie tam posiłków czy picie kawy z przyjaciółmi, stanowiąc doskonałą alternatywę, zarówno dla jadalni, jak i salonu. Można go również wykorzystać do założenia niewielkiego ogródka, w którym uprawiać będziemy pomidory, własne zioła i przyprawy, co nawiązuje do zyskującego coraz większą popularność trendu "urban gardening". To doskonałe rozwiązanie dla osób nowoczesnych, ceniących ekologię i zdrowy tryb życia.

Charakterystycznym elementem kompozycji salonu jest zestaw kina domowego, które z pewnością umili długie zimowe wieczory. Jego połączenie z pakowną szafką RTV o łagodnej, choć solidnej linii, stanowi centralną część tego pomieszczenia. Ciekawym elementem kompozycyjnym mebli, widocznym wyraźnie w szafce RTV, jest kontrast między jasnym drewnem i czarnymi uchwytami. Takie zestawienie nadaje meblom elegancji nie zaburzając ich prostoty.

1516-v3

Stolik kawowy i kanapa stojące po drugiej stronie salonu wpisują się w klasyczny trójpodział, domykając kompozycję i zapewniając realizację wszystkich niezbędnych funkcji. Szara, tapicerowana kanapa wpisuje się w linię naturalnych materiałów wykorzystanych w tym wnętrzu, a jej kolor przywodzi na myśl surówkę lnianą i dobrze wpisuje się w nowoczesne trendy stawiające na ekologię. Leżące na kanapie turkusowe poduszki dodają natomiast akcentu kolorystycznego, łagodząc tym samym surowość kanapy, ożywiając przestrzeń i dając wrażenie komfortu.

Warto tutaj zwrócić uwagę na stolik kawowy, który jest dobrym reprezentantem całej przedstawionej linii mebli. Solidna konstrukcja z naturalnego drewna daje wrażenie trwałości, natomiast pokreślona fazowaniem desek tektonika przyciąga uwagę, nadając meblom pewnej żywotności i elegancji, mimo prostej konstrukcji.

Interesujące jest również zastosowane w salonie oświetlenie w postaci lampy wiszącej typu "sticks". Zastosowanie w niej pięciu dekoracyjnych żarówek wprowadza do salonu odrobinę iluminacji w stylu vintage, co przy dobraniu odpowiednich elementów dekoracyjnych może stworzyć niepowtarzalny klimat.

Komentarze

  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane

Polecamy również

Z MOTOCYKLEM U BOKU - PANORAMA 360°
WNęTRZE W ODRESTAUROWANEJ KAMIENICY - PANORAMA 360°
NUTKA NOSTALGICZNEGO SENTYMENTALIZMU - PANORAMA 360°

Najnowsze wpisy

KUCHNIE NA PODDASZU - IDEALNE ROZWIąZANIE DLA MIłOśNIKóW DREWNIANEJ ZABUDOWY
INSPIRACJE – SYPIALNIE W PRZYTULNYM STYLU WEDłUG NAJNOWSZYCH TRENDóW
ŁóżKO DREWNIANE BUKOWE I DęBOWE – ZALET, RóżNICE I CIEKAWOSTKI

zobacz więcej

Najpopularniejsze tagi

Archiwum