Blog o drewnie we wnętrzach i nie tylko

czytania ( wyrazy)

Artystyczny raj w przestrzeni poprzemysłowej - Panorama 360°Loading...

Panorama Artystyczny raj w przestrzeni poprzemysłowej - Panorama 360°
Ikona 360
Ikona Uruchom

Prezentujemy Państwu mieszkanie o charakterze loftu – urządzone, jak można się domyślać,  w odzyskanej przestrzeni poprzemysłowej.

Cechami charakterystycznymi są tu duże, panoramiczne okno z równomierną wertykalno-horyzontalną siatką szprosów oraz zabudowane elementy konstrukcyjne tworzące masywne filary. Stanowią one silny akcent kompozycyjny i dają wrażenie solidności i stabilności. Nieodłącznym elementem kojarzącym się z loftami są otwarte, obszerne pomieszczenia, tutaj wyraźnie widoczne w przestronnym salonie. Wrażenie przestrzeni dodatkowo potęgują duże, rozbielone powierzchnie ścian, a całości dopełnia elegancki kontrast z ciemną podłogą z matowego drewna o wyraźnym rysunku usłojenia.

  • Artystyczny raj w przestrzeni poprzemysłowej - Panorama 360° Obrazek
  • Artystyczny raj w przestrzeni poprzemysłowej - Panorama 360° powiększenie

Aranżacja salonu wyraźnie podkreśla jego charakter – jest to z jednej strony miejsce wypoczynku, a z drugiej, aktywności intelektualnej i twórczej. Takie mieszkanie idealnie nadaje się dla artystów i freelancerów, którzy często pracują w domu. Formalnie salon można podzielić na dwie części: wypoczynkową - z dużą, wygodną sofą i twórczą, tutaj zajmowaną przez fortepian. Bez problemu możemy sobie jednak wyobrazić, że na miejscu fortepianu stoi dowolny inny instrument, sztalugi malarskie, deska kreślarska, lub inne akcesoria artystycznego wyrazu.

Pokaźnych rozmiarów biblioteczka z pewnością zaspokoi potrzeby wszystkich bibliofili, mieszcząc w sobie nie tylko pozycje fachowe, z kręgu zawodowej działalności mieszkańców, ale również rozrywkową beletrystykę. Dodatkowo nadaje ona wnętrzu nieformalnego charakteru, ożywiając przestrzeń i pobudzając zmysły kolorowymi grzbietami książek. Z drugiej strony salon ten ma wyraźną, uporządkowaną rytmikę, nadaną zarówno przez regularne szprosy w oknie, jak i widoczny trójpodział w meblach. Książki w urozmaiconej kolorystyce i nieregularnym ustawieniu wprowadzają do kompozycji element nieuporządkowania, doskonale zrównoważony przez prostą, minimalistyczną formę mebli. Taki chaos ma swój motyw przewodni – kreatywność.

Niewątpliwym atutem tego wnętrza jest możliwość jego personalizacji. Dzięki dużej ilości płaskich przestrzeni na meblach można swobodnie dobierać elementy dekoracyjne i za pomocą detali dowolnie przekształcać atmosferę i wyrażać swoją osobowość. Również duże powierzchnie ścian pozwalają na swobodę w doborze dekoracji, zapewniając dostateczną ilość miejsca na wieszanie zdjęć i obrazów ulubionych artystów lub własnych.

Salon z kolekcji Steel Źródło: The Beds

Meble, mimo pozornie prostej linii zadziwiają bogactwem detalu o współczesnym charakterze. Lekkie wysunięcie blatu, cofnięcie linii frontów szuflad czy wyeksponowanie technicznego łączenia w stolikach powoduje, że stylistycznie minimalna forma mebli może być uznana za bogatą, bez zatracenia eleganckiej prostoty i czystości. Natomiast zastosowanie naturalnego, surowego drewna ożywia wnętrze, uwydatnia jego solidność, ale również lekkość i ciepło wystroju. Wyeksponowanie tych cech widzimy również w samej konstrukcji mebli – zbudowanych na solidnych ramach, ale pełnych otwartych przestrzeni i wyraźnych podziałów między frontami.

Zastosowanie punktowego oświetlenia podkreśla charakter tego mieszkania, wyraźnie akcentując biblioteczkę i wiszące na ścianie obrazy. Wchodząc do takiego miejsca już od progu wiemy, że priorytetem mieszkających tu osób jest sztuka, kreatywność i aktywność intelektualna. W połączeniu z rozproszonym - przez bogato zdobione klosze - ciepłym światłem z centralnych żyrandoli, tworzy to atmosferę spokoju, ciepła i przytulności. W razie konieczności natomiast można dodatkowo doświetlić salon przy pomocy dwóch wolnostojących lamp na eleganckich stojakach w stylu skandynawskim.

Salon z kolekcji Steel Źródło: The Beds

Jest to mieszkanie dla indywidualistów, ceniących sobie ekspresję i wyrażanie swojej osobowości, dlatego dobrze sprawdza się w nim otwarta garderoba w postaci widocznego stelaża z wieszakami na ubrania, który stanowić może kolejny element dekoracyjny. Wisząca tu, urozmaicona kolorystycznie odzież, będzie stanowiła naturalne dopełnienie dla równie barwnej biblioteczki. Ponadto – rozwiązanie takie nie nadaje się dla osób introwertycznych, skrytych, pragnących pozostawić tajniki swojej osobowości nieodkryte. Tego nie można natomiast powiedzieć o lokatorach tego miejsca. Tu panuje wszechogarniająca otwartość – zarówno ta formalna, jak i przede wszystkim – intelektualna. To są warunki do stwarzania rzeczy nowych!

Stolik kawowy Steel Źródło: The Beds

Najbardziej charakterystycznym elementem kompozycji jest tu jednak duża, wygodna sofa z ciemną tapicerką i miękkimi poduszkami. Podkreśla ona wypoczynkowy charakter tego miejsca, stanowiąc enklawę spokoju i relaksu. Bez trudu można sobie wyobrazić, że mieszkająca tu osoba, w przerwie między komponowaniem kolejnego utworu, czy malowaniem obrazu spotyka się z przyjaciółmi, prowadząc ożywione debaty. A jeśli wypoczywa samotnie, zatapia się w swoich bogatych wyobrażeniach – łatwo sięgając po kolejną lekturę – tu dostępną na wyciągnięcie ręki.

To mieszkanie z charakterem, pobudzające, ekspresyjne i niebanalne. Doskonale będą się w nim czuły osoby o bujnej wyobraźni, silnej osobowości i potrzebie wyrażania siebie poprzez artystyczną aktywność.

Komentarze

  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane

Polecamy również

KOLEKCJE MEBLI DO WNęTRZ W STYLU INDUSTRIALNYM
Z MOTOCYKLEM U BOKU - PANORAMA 360°
WNęTRZE W ODRESTAUROWANEJ KAMIENICY - PANORAMA 360°

Najnowsze wpisy

KUCHNIE NA PODDASZU - IDEALNE ROZWIąZANIE DLA MIłOśNIKóW DREWNIANEJ ZABUDOWY
INSPIRACJE – SYPIALNIE W PRZYTULNYM STYLU WEDłUG NAJNOWSZYCH TRENDóW
ŁóżKO DREWNIANE BUKOWE I DęBOWE – ZALET, RóżNICE I CIEKAWOSTKI

zobacz więcej

Najpopularniejsze tagi

Archiwum