Blog o drewnie we wnętrzach i nie tylko

czytania ( wyrazy)

Z motocyklem u boku - PANORAMA 360°Loading...

Panorama Z motocyklem u boku - PANORAMA 360°
Ikona 360
Ikona Uruchom

Przedstawiamy Państwu mieszkanie w postaci loftu urządzonego w zaadaptowanej przestrzeni postindustrialnej.

Adaptacja ta została wykonana z dużym poszanowaniem zastanych struktur. Zachowano więc ceglane ściany, oryginalną podłogę, czy stalowe elementy konstrukcyjne stropu. Charakterystycznym elementem tego typu lokali, podkreślających industrialny klimat aranżacji, są duże okna o gęstych, cienkich szprosach. Takie okna nie tylko dodają rytmiki regularnymi podziałami ale również zapewniają bardzo dobre doświetlenie.

Biała, połyskująca podłoga wykonana z długich desek, dzięki nieregularnym fugom podkreśla surowość użytych materiałów i doskonale komponuje się z czarnymi cegłami na ścianach. Ten kontrast czerni z bielą  nadaje aranżacji graficznego charakteru i wrażenia "czystości".

Stół z kolekcji The Beds Źródło: The Beds

Wyraźnie wyeksponowane elementy stalowe konstrukcji stropu zostały użyte do zamontowania oświetlenia w postaci dwóch czarnych opraw. Jest to eleganckie rozwiązanie zapewniające odpowiednie doświetlenie i świadczące o poszanowaniu dla zastanej tkanki.

Układ przestrzenny jest prosty i przejrzysty, a strefy funkcjonalne wydzielono tutaj przede wszystkim dobrze dobranym umeblowaniem i dekoracjami, a nie elementami architektonicznymi. Przenikanie się tych stref stwarza zatem możliwość pewnej elastyczności w ich użytkowaniu.

  • Z motocyklem u boku - PANORAMA 360° Obrazek
  • Z motocyklem u boku - PANORAMA 360° powiększenie

Jest to mieszkanie dla osoby młodej, ambitnej i aktywnej. Rozwieszone na ścianach plakaty pozwalają na wyrażanie swoich zainteresowań i otoczenie się ulubionymi inspiracjami. Wchodząc do takiego pomieszczenia od razu wiemy, kim jest lokator, jakie są jego pasje i zainteresowania. Takie mieszkanie staje się naturalnym przedłużeniem osobowości.

Sypialnia

Centralnym elementem części sypialnej jest duże, solidne łóżko, które wraz z dwiema umieszczonymi symetrycznie szafkami nocnymi w jasny sposób definiuje tę strefę. Budowa łóżka jest prosta – pełna noga od frontu kotwiczy mebel w podłodze, natomiast otwarte boki podkreślają jego konstrukcję i sprawiają, że łóżko staje się "lżejsze". Taka heterogeniczna konstrukcja sprawia, że mebel jest ciekawy mimo braku detalu i świetnie komponuje się w tym postindustrialnym wnętrzu.

Większym rozrzeźbieniem i bogactwem form charakteryzują się szafki nocne, które mają dość grubą ramę konstrukcyjną i również łączą elementy otwarte i zamknięte, przez co świetnie pasują do łóżka. Dodatkowym detalem są tutaj czarne, liniowe uchwyty, doskonale wpisujące się w graficzny charakter przedstawianej aranżacji.

Komoda z kolekcji The Beds Źródło: The Beds

Strefa sypialniana dopełniona jest wisząca nad łóżkiem półką, która dzięki szerokim pionowym deskom idealnie zgrywa się z grubymi ramami pozostałych mebli. Stanowi to kompozycyjną kontynuację widoczną także w szafce RTV, komodzie i innych meblach z tej kolekcji.  Zapewnia również dodatkowe miejsce na książki i elementy dekoracyjne.

Należy tutaj również wspomnieć o wydzielonym przez biurko kąciku roboczym i umieszczonej naprzeciw łóżka komodzie. Biurko stojące pod oknem i dodatkowo doświetlone przez wiszące nad nim lampy kreślarskie w postaci kinkietów stanowi doskonałe miejsce do nauki czy pracy z laptopem, a jego minimalistyczna forma współgra z oszczędnym, ale funkcjonalnym wystrojem wnętrza. Komoda, mimo grubej ramy konstrukcyjnej, zyskuje charakterystyczną dla przedstawionych tu mebli lekkość dzięki podniesieniu na nóżkach, a fazowanie desek konstrukcyjnych podkreśla jej tektonikę wprowadzając detal i nadając elegancji.

Wszystko to uzupełniono dobrze dobranymi tekstyliami w ciemnych, stonowanych barwach, np. w postaci miękkiego dywanu o długim włosiu.

Strefa wypoczynkowa

Część wypoczynkowa wydzielona jest przez układ kanapa – szafka RTV, uzupełniony o nisko zawieszona gablotę. Miękka, wygodna kanapa w białym kolorze, mimo umieszczenia na środku pomieszczenia, pasuje tutaj doskonale i zdaje się w sposób naturalny "wyrastać" z białej podłogi. Natomiast kolorowe poduszki przyciągają uwagę, zaciekawiają i wprowadzają żywotność.

Duża szafka RTV łącząca elementy otwarte i zamknięte pomaga utrzymać porządek zapewniając dostatecznie dużo miejsca na sprzęt audiowizualny, jednocześnie pozwalając schować różnego rodzaju elementy naturalnie gromadzące się w salonie. Umieszczona na ścianie gablota stanowi natomiast doskonałe miejsce na wyeksponowanie kolekcji filmów, płyt z muzyką czy książek, dopełniając kompozycji.

Mebel z kolekcji The Beds Źródło: The Beds

Wszystkie umieszczone tu meble, dzięki grubym ramom wpisują się w surowy, mocny styl industrialny, jednocześnie wprowadzając lekkość poprzez elementy otwarte i podniesienie na nóżkach. Dzięki temu doskonale odnajdują się w tym niewielkim, wielowątkowym pomieszczeniu i są do niego dopasowane skalą. Użycie naturalnego drewna z jednej strony wpisuje się w surowość użytych w tej aranżacji materiałów, z drugiej, ociepla wystrój dzięki widocznemu usłojeniu.

Stolik z kolekcji The Beds Źródło: The Beds

To mieszkanie przywodzi na myśl pokój nastolatka lub młodego dorosłego o bujnej wyobraźni, aktywnego zarówno intelektualnie, jak i fizycznie. Z jednej strony ceniącego funkcjonalność prostych rozwiązań, z drugiej stale szukającego inspiracji i intelektualnej stymulacji.

 

Komentarze

  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane

Polecamy również

KOLEKCJE MEBLI DO WNęTRZ W STYLU INDUSTRIALNYM
ARTYSTYCZNY RAJ W PRZESTRZENI POPRZEMYSłOWEJ - PANORAMA 360°
MIESZKANIE "NA PRZESTRZAł" - PANORAMA 360°

Najnowsze wpisy

KUCHNIE NA PODDASZU - IDEALNE ROZWIąZANIE DLA MIłOśNIKóW DREWNIANEJ ZABUDOWY
INSPIRACJE – SYPIALNIE W PRZYTULNYM STYLU WEDłUG NAJNOWSZYCH TRENDóW
ŁóżKO DREWNIANE BUKOWE I DęBOWE – ZALET, RóżNICE I CIEKAWOSTKI

zobacz więcej

Najpopularniejsze tagi

Archiwum