czytania ( wyrazy)

Z widokiem na The City - PANORAMA 360°Loading...

Panorama Z widokiem na The City - PANORAMA 360°
Ikona 360
Ikona Uruchom

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu aranżację salonu w nowoczesnym, ekskluzywnym apartamencie.

Dzięki dużym oknom pokrywającym całe ściany po dwóch stronach pomieszczenia, jest ono doskonale doświetlone światłem dziennym, a dwa obszerne balkony pozwalają w pełni korzystać ze słońca w dowolnej porze dnia, dodatkowo zapewniając piękny widok na panoramę miasta.

Zbliżenie na słoje drewnianego stołu Źródło: The Beds

Wyeksponowanie drewnianej więźby dachowej elegancko kontrastuje z białym obiciem sufitu nadając pewnej familiarności, a podwyższony sufit powiększa przestrzeń i nadaje przyjemnej geometrii temu prostokątnemu pomieszczeniu.

Salon z kolekcji The Beds Źródło: The Beds

Sposób na idealny podział salonu z jadalnią

Szara podłoga z długich desek o wąskich lamelach i wyraźnym rysunku usłojenia dobrze wpisuje się w naturalność użytych tu materiałów, nadając aranżacji lekko graficznego charakteru i tworząc przyjemne tło dla mocniejszych akcentów aranżacji.

Przedstawione pomieszczenie łączy funkcje salonu i jadalni. Strefy te nie są wydzielone formalnie - jadalnia konstytuowana jest przez duży stół i dwie ławy o bardzo prostej konstrukcji. To zestawienie uzupełniono o kredens, który dzięki szklanym gablotom pozwala wyeksponować elegancką zastawę, czy serwis kawowy, a dzięki zamkniętym szafkom z łatwością pomieści bieliznę stołową, sztućce i inne elementy niezbędne w jadalni. Minimalizm tego rozwiązania sprawia, że strefy funkcjonalne się przenikają, a jadalnia w sposób naturalny wtapia się w salon.

Zbliżenie na drewnianą szafkę z kolekcji The Beds Źródło: The Beds

Jak ocieplono skandynawski chłód aranżacji?

Strefa wypoczynkowa wyznaczona jest przez dużą kanapę narożnikową i stolik kawowy. Ta wygodna, tapicerowana na szaro kanapa z łatwością pomieści całe grono przyjaciół, którzy po wystawnym obiedzie zorganizowanym przez mieszkańców mogą się tu uraczyć szklaneczką czegoś mocniejszego. Obszerny stolik można natomiast z powodzeniem wykorzystać jako ławę do gry w brydża, czy inną grę towarzyską.

Charakterystycznym elementem tej aranżacji jest duży, otwarty kominek, który nie tylko doskonale ogrzeje pomieszczenie ale przede wszystkim zapewni niepowtarzalny klimat i umili długie zimowe wieczory. Jego eleganckie wykonanie i prosta konstrukcja sprawiają, że mimo dużych rozmiarów, doskonale wpisuje się w to wnętrze, podkreślając graficzność aranżacji.

Ciekawym elementem są dwa krzesła umieszczone przy kominku. Białe siedziska o łagodnej linii osadzono na delikatnych, metalowych nóżkach, których konstrukcja zaciekawia skomplikowaną, ażurową geometrią. Stanowią one elegancki i interesujący kontrast dla masywnej, czarnej konstrukcji kominka.

W tym nowoczesnym salonie nie mogło oczywiście zabraknąć miejsca na sprzęt audiowizualny. Duża szafka RTV łączy przestrzenie zamknięte z przeszklonymi gablotami, co z jednej strony ułatwia utrzymanie porządku, z drugiej natomiast pozwala na wyeksponowanie kolekcji filmów, czy płyt z muzyką. Czarne elementy sprzętu audiowizualnego również znajdują tutaj swoje miejsce i wpisują się w lekko graficzny charakter aranżacji poprzez kontrast z bielą ścian.

Zbliżenie na słoje drewnianej szafki Źródło: The Beds

Połączenie drewna i stali

Warto zwrócić uwagę na znajdującą się tutaj dużą komodę. Tak jak w innych meblach z tej kolekcji, komoda osadzona jest na stalowych nogach. W stołach i ławach grube stalowe nogi są elementem konstytutywnym, natomiast w szafkach, komodach i kredensie, są wykonane z cienkiego płaskownika i stanowią drugorzędny element kompozycyjny.

Zbliżenie na metalowe elementy drewnianej komody Źródło: The Beds

Cienkie ramy tych mebli są naturalnym przedłużeniem płaskownika, przez co świetnie się z nim komponują. Delikatne podniesienie na nóżkach nadaje meblom lekkości mimo ich rozmiarów, dodatkową lekkość i wrażenie delikatności zapewniają nieregularne podziały frontów widoczne w komodzie i kredensie. Taka konstrukcja sprawia, że głównym detalem staje się naturalny rysunek usłojenia drewna, który doskonale ociepla atmosferę i sprawia, że każdy mebel jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

Szafa bez uchwytów z kolekcji The Beds Źródło: The Beds

Jak dobrać tekstylia do wnętrza w szarościach?

Wspomnieć należy również o dobrze dobranych tekstyliach. Zarówno miękki dywan o długim włosiu jak i poduszki na kanapie utrzymane są w neutralnych, spokojnych szarościach dobrze komponujących się z podłogą. Dzięki temu nie odciągają uwagi od bardziej charakterystycznych elementów kompozycji tworząc eleganckie, nienachalne tło.

Całość uzupełniają czarno-białe zdjęcia w prostych oprawach, które podkreślają graficzność wystroju, nadają elegancji oraz wrażenia czystości i przejrzystości kompozycji.

Oświetlenie zrealizowano w postaci dwóch długich listew spot-lightów, które można kierować w dowolna stronę, co pozwala to na sterowanie atmosferą poprzez podświetlanie wybranych elementów wystroju. Uzupełniono je o dwie czarne, wiszące nad stołem oprawy, które doskonale korespondują z konstrukcją kominka i zapewniają odpowiednie doświetlenie części jadalnej.

Jest to nowoczesny salon dla osób ceniących przestrzeń i elegancję minimalistycznych rozwiązań. Świetnie poczują się tutaj wszyscy ci, którzy lubią naturalne materiały, porządek i swobodę, a przede wszystkim komfort. To miejsce dla osób, które żyją na poziomie ale nie są drobnomieszczańscy i nie czują potrzeby afiszowania się - dla ludzi z prawdziwą klasą.

Komentarze

  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane

Najnowsze wpisy

ŁóżKO DREWNIANE DO SYPIALNI — NA CO ZWRóCIć UWAGę PRZY JEGO WYBORZE?
MEBLE Z LITEGO DREWNA — IDEALNE UZUPEłNIENIE STYLOWYCH WNęTRZ
NAJMODNIEJSZE KRZESłA TEGO SEZONU - TRENDY 2020 W TWOIM DOMU

zobacz więcej

Najpopularniejsze tagi

Archiwum