czytania ( wyrazy)

Luksus na dwóch poziomach - PANORAMA 360°Loading...

Panorama Luksus na dwóch poziomach - PANORAMA 360°
Ikona 360
Ikona Uruchom

W dzisiejszej odsłonie naszego cyklu o aranżacjach wnętrz zabierzemy Państwa do luksusowego, dwupoziomowego apartamentu w nowym budownictwie.

Charakterystyczną cechą tej aranżacji są obszerne przestrzenie otwarte, które dzięki dobrze dobranym materiałom i wyposażeniu oraz odpowiednim zabiegom architektonicznym urządzono w sposób elegancki i komfortowy. Uwagę skupimy na dolnym poziomie mieszkania, gdzie zrealizowano kuchnię z jadalnią i salon.

2

Zastosowanie dużych, panoramicznych okien oraz dużej ilości bieli na ścianach i sufitach sprawia, że mieszkanie jest doskonale doświetlone i nasłonecznione. Brak formalnych podziałów architektonicznych między salonem i jadalnią, wysokie sufity i panoramiczne okna budują poczucie przestrzeni i otwartości.

Interesującym elementem są wyeksponowane elementy konstrukcyjne w postaci widocznych nad kuchnią podciągów. Sprawiają one, że mieszkanie nabiera ciekawego rozrzeźbienia i intryguje geometrycznymi formami. Odkryta cegła ścian bocznych wprowadza miłą dla oka fakturę i ciepłe akcenty kolorystyczne, dzięki czemu mieszkanie nie jest zbyt ‘gładkie’ i sterylne.

Czarna stolarka okienna doskonale komponuje się z bielą ścian, wyraźnie, lecz nienachalnie oddzielając wnętrze od obszernego tarasu. Kontrast czerni i bieli nadaje lokalowi przejrzystości i eleganckiego, graficznego charakteru.

KUCHNIA I JADALNIA

3

Kuchnia, zrealizowana w jednym ciągu funkcjonalnym pod ścianą połączona jest z jadalnią wyznaczoną przez duży stół. Brak formalnego wydzielenia obu pomieszczeń umożliwia użycie stołu jako blatu roboczego. Takie przenikanie się funkcji jest bardzo charakterystyczne dla współczesnych trendów projektowych. Kuchnia staje się nie tylko miejscem przygotowywania posiłków, ale miejscem spotkań i wspólnej aktywności, zostaje włączona do życia codziennego.

baner_large

1508-10 1508-12 1508-6 1508-4 1508-3

Zwróćmy uwagę na dobrze dobrane wyposażenie. Obszerny stół o mocnej konstrukcji z łatwością pomieści całą rodzinę. Grube nogi o kwadratowym przekroju i szerokie, poziome belki pod blatem doskonale korespondują z wyeksponowanymi elementami konstrukcyjnymi stropu. Świadczą o trwałości mebla i mocno osadzają go w centralnej pozycji, wyraźnie wyznaczając jadalnię. Do stołu dobrano eleganckie krzesła. Czarne siedziska i oparcia doskonale komponują się zarówno ze stalową konstrukcją krzeseł, jak i z drewnianymi meblami. Czerń poprzez kontrast wprowadza elementy graficzne, które podkreślają elegancki charakter wystroju, a ich niebanalna, zaokrąglona linia doskonale przełamuje proste kąty pomieszczenia i pozostałych mebli.

1522-7 1522-6 1522-5

Dopełnienie wyposażenia stanowią dwa szerokie kredensy z przeszklonymi gablotami, które pozwalają na wyeksponowanie eleganckiej zastawy, czy serwisu kawowego. Natomiast przestrzenie zamknięte tych kredensów z łatwością pomieszczą bieliznę stołową, sztućce, ‘codzienną’ zastawę i inne kuchenne i jadalniane utensylia.

SALON

cubic-living-room

Salon wydzielono nieformalnie poprzez lekkie podwyższenie podłogi i pokrycie jej drewnem. Dzięki temu, mimo, że pomieszczenia są otwarte, wyraźnie widzimy, gdzie kończy się jadalnia, a zaczyna salon. Układ funkcjonalny jest dość klasyczny, oparty na schemacie kanapa – stolik kawowy – szafka RTV.

Duża, narożnikowa kanapa stanowi doskonałe miejsce zarówno do spotkania z przyjaciółmi, jak i do poobiedniej drzemki. Jej umiejscowienie pod panoramicznym oknem pozwala na korzystanie z promieni słonecznych i komfortowy odpoczynek.

1509-v11 1509-v10 1509-v7 1509-v4

Niski, ale obszerny stolik kawowy sprawdza się tutaj doskonale. Jego mocna, gruba konstrukcja koresponduje ze stołem kuchennym, dzięki czemu mamy poczucie ciągłości aranżacji. Funkcjonalna półka pod blatem z pewnością okaże się przydatna, szczególnie, że poza stolikiem i szafką RTV nie mamy tu innych mebli, które mogłyby pomieścić gromadzące się w salonie rzeczy.

 

1507-6

1521-4

Szafka RTV ma prostą, minimalistyczną konstrukcję, która doskonale sprawdza się w tym miejscu. Stojące za nią schody dostarczają ciekawej geometrii, a odsłonięta cegła ściany wprowadza fakturę. W takim otoczeniu zbyt wybujały i ozdobny mebel byłby mało wyrazisty i przesadny.

Warto tutaj zwrócić uwagę na dobrze dobrane proporcje mebli. Nisko osadzona kanapa i szafka RTV oraz niewysoki stolik kawowy doskonale komponują się na wspomnianym podwyższeniu, dzięki czemu salon nie ‘wyrasta’ ponad kompozycją jadalni.

1

Korzystnym elementem jest również obszerny balkon. Brak progu w przeszklonych drzwiach balkonowych sprawia, że stanowi on naturalne przedłużenie salonu, tworząc z nim jedną całość. Zadaszenie nad częścią tarasu pozwala natomiast korzystać ze świeżego powietrza przy każdej pogodzie.

Przedstawione mieszkanie stanowi doskonały przykład przemyślanej, nowoczesnej aranżacji. Mocną stroąa są tutaj otwarte przestrzenie, naturalne materiały i doskonale dobrane wyposażenie. To propozycja dla osób, które cenią sobie funkcjonalność i dostrzegają piękno i elegancję prostych rozwiązań.

Komentarze

  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane

Najnowsze wpisy

PRZEDPOKóJ – JAK ZAPROJEKTOWAć WEJśCIE, KTóRE POZOSTAWI DOBRE PIERWSZE WRAżENIE?
TAPETOWANIE — WSZYSTKO, CO POWINIENEś WIEDZIEć O TYM, JAK KłAść TAPETY
ARANżACJA SYPIALNI – 5 KREATYWNYCH SPOSOBóW NA PROJEKT OD ZERA

zobacz więcej

Najpopularniejsze tagi

Archiwum