czytania ( wyrazy)

Biało i przytulnie - PANORAMA 360°Loading...

Panorama Biało i przytulnie - PANORAMA 360°
Ikona 360
Ikona Uruchom

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu przytulne mieszkanie w nowym budownictwie.

Dzięki dużym oknom, białym ścianom i podłodze jest ono bardzo jasne, a podwyższony sufit daje wrażenie przestrzeni i przestronności.

Biała podłoga z długich desek o wąskich lamelach i wyraźnej fudze nadaje nieformalny charakter, a odpowiednio dobrane wyposażenie i elementy dekoracyjne umożliwiają swobodną personalizację wystroju. Warto zwrócić uwagę na elegancką stolarkę drzwi wewnętrznych, które mimo swojej prostoty posiadają rysunek wynikający bezpośrednio z ich konstrukcji. Powoduje to, że mimo iż nie są one elementami eksponowanymi, delikatnie wzbogacają tektonikę ściany wnosząc przyjemny dla oka detal.

Niewątpliwym atutem tego mieszkania jest przestronny taras, który powiększa przestrzeń dzienną. Można na nim spożywać posiłki i wypoczywać na świeżym powietrzu, dzięki czemu staje się on funkcjonalnym przedłużeniem jadalni i salonu.

Kuchnia i jadalnia

Zrealizowana w jednym ciągu kuchnia, dzięki licznym szafkom o białych frontach zapewnia dużą pakowność i ergonomię, a długi blat roboczy gwarantuje komfort przygotowywania posiłków. Wszystko ma tu swoje miejsce i jest pod ręką, dzięki czemu gotowanie jest przyjemnością, a nie tylko obowiązkiem.

  • Biało i przytulnie - PANORAMA 360° Obrazek
  • Biało i przytulnie - PANORAMA 360° powiększenie

Wyróżniającym akcentem jest tu, coraz częściej stosowane, niskie okno kuchenne, którego parapet można z powodzeniem wykorzystać jako mały, domowy ogródek doniczkowy ze świeżymi ziołami. W otwartych kuchniach częstym problemem jest wydajność wentylacji. Zastosowanie tego okna w bezpośrednim sąsiedztwie blatu roboczego niewątpliwie ułatwia pozbywanie się kuchennych zapachów i utrzymanie komfortu klimatycznego.

Małe, białe kafelki w kuchni nie tylko doskonale korespondują z podłogą i nadają wyraźnej rytmiki ale również ułatwiają utrzymanie czystości. Eleganckie, lekko ozdobne uchwyty szafek wprowadzają natomiast nienachalny detal, dobrze prezentujący się na tle jasnej kuchni.

Stół z kolekcji The Beds Źródło: The Beds

Jadalnię konstytuuje duży, solidny stół z litego drewna przy którym z łatwością pomieści się cała rodzina. Wyraźnym akcentem są krzesła o grubych, czarnych siedziskach osadzonych na delikatnych metalowych nóżkach. Tworzy to elegancki kontrast i nadaje graficznego charakteru podkreślonego dodatkowo przez dywan utrzymany w szarościach i czerni. Taka kompozycja wyraźnie wyróżnia się na tle jasnego otoczenia, nieformalnie ale zdecydowanie wydzielając jadalnię.

Kącik biurowy zintegrowany z otoczeniem

Umieszone w tej części mieszkania biurko i wysoka komoda z szufladami tworzą mały ale ergonomiczny kącik biurowy, który za sprawą zawieszonego nad biurkiem lustra może również służyć jako toaletka. Układ ten uzupełniony jest o wiszącą półkę, dzięki czemu znajdzie się tu miejsce na wyeksponowanie elementów dekoracyjnych lub rodzinnych zdjęć. Zarówno biurko jak i komódka mają dobrze dobraną skalę i nie stanowią konkurencji dla wyraźnej, mocnej kompozycji stołu, tworząc zaciszny, spokojny klimat.

Warto w tym miejscu dokładniej przyjrzeć się meblom. Dzięki wyraźnemu fazowaniu desek konstrukcyjnych i elementowi dekoracyjnemu w postaci imitacji łączenia ‘na sroczy ogon’, podkreślona jest ich tektonika i solidność wykonania. Takie meble, mimo prostej konstrukcji, przyciągają uwagę i zaciekawiają.

Salon

Klasyczne ustawienie kanapa – stolik kawowy – szafka RTV, uzupełniono o wysoki kredens z przeszklonymi gablotami pozwalającymi wyeksponować elegancki serwis kawowy lub inne cenne dla domowników przedmioty. Dzięki temu, mimo niewielkiej przestrzeni, powstaje przytulny i komfortowy kącik wypoczynkowy, który zapewnia realizacje wszystkich podstawowych funkcji salonu.

  • Biało i przytulnie - PANORAMA 360° Obrazek
  • Biało i przytulnie - PANORAMA 360° powiększenie

Szara, głęboka kanapa z miękkimi poduszkami i dobrze umieszczona lampą kreślarska w postaci kinkietu pozwala na komfortowy wypoczynek przy telewizji lub książce, a także na wygodna poobiednią drzemkę.

Doskonale sprawdza się tutaj duży stolik kawowy, stwarzając idealne miejsce do spotkań przy kawie i ciastku. Jego solidna konstrukcja koresponduje ze stołem jadalnym nadając aranżacji ciągłości i spójności.

Salon z kolekcji The Beds Źródło: The Beds

Stół z kolekcji The Beds Źródło: The Beds

Duża szafka RTV zapewnia odpowiednia ilość miejsca na sprzęt audiowizualny, a dzięki obszernym przestrzeniom zamkniętym, obecnym także w kredensie, ułatwia zachowanie porządku. Dzięki podniesieniu na dość smukłych i formalnie prostych nogach meble zyskują lekkości, a ich prosta konstrukcja pozwala na wyeksponowanie rysunku drewna, który wprowadza ciepły, miły dla oka detal.

Warto również zwrócić uwagę na dobrze dobrane elementy RTV, które dzięki prostej, smukłej konstrukcji nie dominują w przestrzeni i elegancko komponują się z resztą aranżacji.

Całość wystroju dopełniona jest prostymi, stonowanymi grafikami na ścianach, idealnie wpisujące się w panujący tu klimat czystości i elegancji. Jest to idealne mieszkanie dla osób, które cenią sobie funkcjonalność i porządek oraz preferują tworzenie atmosfery przez spersonalizowane elementy dekoracyjne, a nie formalną kompozycję przestrzenną. Duża swoboda w konfigurowaniu dekoracji sprawia, że każdy będzie się tutaj czuł dobrze i z łatwością przekształci to mieszkanie w przytulny dom.

Komentarze

  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane

Najnowsze wpisy

NAJMODNIEJSZE KRZESłA TEGO SEZONU - TRENDY 2020 W TWOIM DOMU
NOWOCZESNE MEBLE DREWNIANE DO SALONU
ROśLINY BEZPIECZNE DLA ZWIERZąT DOMOWYCH - KTóRE GATUNKI Są NAJLEPSZE?

zobacz więcej

Najpopularniejsze tagi

Archiwum