confirm
close
confirm
close
close

RAZEM 0,00 zł

RAZEM 0,00 zł

INFOLINIA:
PN - PT: 7:00 - 15:00
TEL: 535 410 810
SALON FIRMOWY:
PN - PT: 9:00 - 17:00 / SB: 9:00 - 14:00
TEL: 664 974 668
UL. WIŚLANA 25, BYDGOSZCZ
UE
Nowoczesne meble drewniane - The Beds


Loading...

sypialnia, salon, aranżacja, kamienica, meble drewniane, styl nowoczesny, styl klasyczny, panorama360, mieszkanie

Wnętrze w odrestaurowanej kamienicy - PANORAMA 360°

czytania ( wyrazy)

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu wnętrze urządzone w odrestaurowanej kamienicy. Aranżacja ta odwołuje się do najlepszych elementów mieszczańskiego idiomu, jednocześnie podążając za duchem czasu. Renowacja tego mieszkania została zrobiona z głębokim poszanowaniem zastanej tkanki kamienicznej. Jest to widoczne np. w zastosowaniu natynkowej instalacji elektrycznej, nie wymagającej naruszenia istniejących elementów wykończeniowych.

Duże okna i rozbielone ściany sprawiają, że mieszkanie jest dobrze doświetlone i jasne, mimo, że umieszczone w ścisku śródmiejskich ulic. Wysokie listwy przypodłogowe, korespondujące ze stolarką drzwiową wprowadzają atmosferę stylu pałacowego, podkreślonego przez meble, których forma stanowi współczesną interpretację stylu barokowego. Oryginalna podłoga z rozbielonego drewna, z wyeksponowanymi nieregularnymi fugami również nadaje temu wnętrzu silnie tradycyjnego charakteru.

Salon

Konstytutywnym elementem salonu jest układ dwóch przeszklonych witryn i szafki RTV, który porządkuje cały pokój i spycha naturalnie tworzący się w przestrzeni życiowej bałagan na dalszy plan. Skontrastowanie tradycyjnych w formie mebli z takimi rozwiązaniami, jak użyta w formie kinkietu lampa kreślarska, wprowadza natomiast element współczesności, nie pozwalając zapomnieć, że żyjemy w XXI wieku.

Witryna Bona Źródło: The Beds

Zastosowanie surowych, swobodnie zwisających żarówek również wpisuje się w repertuar rozwiązań z współczesnych aranżacji wnętrz, kojarząc się z witalnością, młodością i świeżością.

Użyte tutaj meble, dzięki krzywoliniowym detalom, z właściwym umiarem interpretują tzw. „kobiecą linię” we wzornictwie. Ich niewątpliwy ciężar i masywność natomiast świetnie zgrywa się z estetyką wnętrza kamienicznego, tradycyjnie interpretując aranżacje z dawnych rezydencji. Taka linia odwołuje się do czasów, w których jedną z głównych funkcji wyposażenia było pokazanie statusu społecznego i trwałości, koresponduje ona również z przyjętymi schematami umeblowania. Takich mebli się nie przestawia, są one naturalnie „zakotwiczone” w swoim miejscu, jasno i przejrzyście zaznaczając swoją funkcję.

Witryna Bona Źródło: The Beds

Jest to rozwiązanie dla osób, którym agresywna surowość modernizmu nigdy nie weszła w krew, a jednocześnie uważających, że wybujałe reprodukcje mebli epokowych stanowią przerost formy nad treścią. W tym wnętrzu świetnie odnajdą się zatem współcześni tradycjonaliści mający sentyment do przeszłości, ale nie lubiący nadmiernych, kiczowatych dodatków.

Salon z kolekcji Bona Źródło: The Beds

Ciekawie prezentuje się tutaj również wygodna kanapa o dość nowoczesnej linii - zestawiona z masywnym stolikiem kawowym. Kontrast między tymi elementami złagodzony jest jednak brakiem nóżek i niskim osadzeniem kanapy, która dzięki temu jest również mocno zakotwiczona w miejscu. Natomiast tekstylia w postaci poszewek na poduszki na kanapie, dzięki swojej graficznej zarówno formie jak i kolorystyce, zaznaczają delikatnie nowoczesny, ale nienachalny charakter aranżacji.

komoda Bona Źródło: The Beds

Jest to mieszkanie, w którym meble zdecydowanie definiują kompozycję. To do nich dobierane są dodatki, które można dowolnie zmieniać, nie naruszając ogólnego charakteru wnętrza. Masywność tych mebli sprawia wrażenie, że wszystko ma tu swoje jasno określone miejsce. Przestrzeń jest zorganizowana i w pełni zagospodarowana, ale nie zagracona. W tym kontekście szczególnie korzystnie wypadają przeszklone witryny, które mimo wspomnianej masywności mebli zgromadzonych na tej stosunkowo małej przestrzeni, wprowadzają pożądaną lekkość.

W tym salonie ewidentnie tętni życie, mimo małych gabarytów, jest to przestrzeń pełna ruchu i witalności, tak charakterystycznej dla śródmiejskich kamienic. Od razu widać, że mieszkające tu osoby cenią sobie tradycję, ale nie rezygnują z dobrodziejstw współczesności, w pełni korzystając z możliwości, które niesie miejskie życie.

Sypialnia

Pomieszczenie sypialne zorganizowano w stosunkowo dużym pokoju, w którym łóżko stanowi główny element kompozycyjny. Świetnie pasuje ono do skali pomieszczenia i nie pozostawia złudzeń co do funkcji tego miejsca. Dzięki klasycznemu układowi dwóch nocnych szafek, symetrycznie ustawionych po obu stronach łóżka, uzupełnionych jedynie o komodę, aranżacja ta odwołuje się do tradycji sypialni pałacowych. Koresponduje to z ogólną stylistyką prezentowanego wnętrza, które charakteryzuje się pewną ekskluzywnością, i dobrym smakiem, ale z wyraźnym akcentem funkcjonalności i eleganckiego umiaru.

Sypialnia Bona Źródło: The Beds

Zastosowane oświetlenie – surowe żarówki i kreślarskie lampy w formie kinkietów stanowią naturalną kontynuację rozwiązań z salonu, tworząc atmosferę ciągłości i jednolitości aranżacji. Spójne elementy dekoracyjne, ograniczone do prostych grafik podkreślają natomiast nowoczesność wystroju. Konsekwentne utrzymanie całego wnętrza w bielach, czerniach i szarościach, gdzie jedyny kolor wprowadza naturalne drewno przywodzi na myśl znany z malarstwa motyw tzw. obrazów z akcentem kolorystycznym, co nadaje aranżacji graficzności i podkreśla elegancję.

sypialnia, salon, aranżacja, kamienica, meble drewniane, styl nowoczesny, styl klasyczny, panorama360, mieszkanie
Komentarze
Najpopularniejsze
Archiwum

ROZMAWIAMY, DORADZAMY, DAJEMY RABATY

NASI KONSULTANCI SĄ DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI

OBSŁUGA KLIENTA
PATRYK RULEWSKI
535 410 810
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
SALON FIRMOWY
ŁUKASZ LEWANDOWSKI
664 974 668
PON-PT
09:00 - 17:00
SB
09:00 - 14:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
09:00 - 17:00
SOB
09:00 - 14:00
 
 
INFORMACJE O DOSTAWIE
DAWID JENDRASZAK
535 410 755
PON-PT
07:00 - 15:00
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
PŁATNOŚCI I FAKTURY
AGATA BILECKA
(52) 360 61 61
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
 
MOŻESZ RÓWNIEŻ SKORZYSTAĆ Z NASZEGO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
PRZEJDŹ DO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
OPINIE NASZYCH KLIENTÓW
OCENA:
AUTOR: Małgorzata
DODANO: 30-04-2016

Zakupiliśmy z moim mężem, łóżko VINCI, buk olejowany. przepiękne łóżko, świetnie wykonane. Jesteśmy z mężem z zawodu technologami drewna. Widzieliśmy wiele fajnych mebli, jednak wyroby z The Beds to świetne meble. Jeśli ktoś chce stworzyć sobie odrobinę luksusu pod swym dachem, to gorąco polecam The Beds. pełen profesjonalizm, obsługa na wysokim poziomie. Pozdrawiam

OCENA:
AUTOR: Włodzimierz
DODANO: 05-02-2016

Zakupiłem u Państwa łóżko TI wysokie. Mebel spełnia moje oczekiwania, jest dokładnie taki jak w opisie, sama obsługa i dostawa na bardzo wysokim poziomie. Na podstawie mojego doświadczenia mogę polecić współpracę z Państwa Firma. Pozdrawiam życząc wszelkiej pomyślności w nadchodzącym i przyszłych latach.

LUB