Blog o drewnie we wnętrzach i nie tylko

czytania ( wyrazy)

Jakiego rodzaju wybrać łóżko – dębowe czy bukowe?

W nocy organizm regeneruje się i nabiera energii, a odpowiednie łóżko wspomaga ten proces. Śpiąc w wygodnym łóżku, łatwiej o wypoczynek fizyczny i relaks. Dlatego zdecydowanie polecamy łóżko z naturalnego i litego drewna, wykonywane z przyjaznych dla człowieka i środowiska naturalnych materiałów. Tylko, na jakie łóżko drewniane się zdecydować: dębowe czy bukowe? Oto kilka podpowiedzi, które ułatwią Ci wybór.

Łóżko bukowe z oferty The Beds - model Greg LOZ2401

Łóżko drewniane – ponadczasowość i wygoda

Drewno jest jednym z najpopularniejszych materiałów używanych do produkcji łóżek. Od lat taki rodzaj mebli sypialnianych cieszy się dużym powodzeniem. Nic dziwnego, bo łóżko drewniane jest ponadczasowe i nigdy nie wychodzi z mody. Jego rama może być bardzo prosta, rzeźbiona, na wysokich lub niskich nogach, bez lub z fantazyjnym zagłówkiem.

Łóżko dębowe The Beds Retro LOZ2501 - praktyczne i ładne. Nietuzinkowe nogi dodają mu uroku, a tapicerowany zagłówek poprawia komfort użytkowania.

Łóżko z litego drewna można umieścić w klasycznie zaprojektowanym wnętrzu, nowoczesnym domu z sypialnią na poddaszu – gdzie sprawdzają się bardzo niskie łóżka - a nawet we współczesnych mieszkaniach loftowych. Dają one także dowolność pod względem kolorystycznym, ponieważ istnieje jaśniejsze drewno, takie jak buk i nieco ciemniejsze odcienie, takie jak dąb. Oznacza to, można wybrać drewnianą ramę łóżka, która pasuje do niemal każdego wystroju sypialni.

Łóżko Vento LOZ1202 to wyjątkowo niskie łóżko dla osób lubiących spać blisko ziemi

Łóżka drewniane są stabilne, nie przesuwają się łatwo i zapewniają spokojny, zdrowy sen. Poza stabilnością, łóżko wykonane z litego drewna pozwala na lepszą higienę w trakcie snu. Rozstawione drewniane listwy umożliwiają płynny przepływ powietrza pod łóżkiem, dzięki czemu materac zachowuje swoją czystość. Dodatkową zaletą jest to, że drewniane ramy łóżek znane są ze swojej trwałości, więc można oczekiwać, że posłużą przez długi czas.

Łóżko z drewna dębowego czy bukowego?

Dziś łóżka drewniane różnią się wielkością, wysokością, kolorem i materiałem, z którego są wykonane. Standardowa wielkość łóżka małżeńskiego to 160x200 cm, a wysokość wraz z materacem to przedział od 40 do 50 cm nad podłogą. Można jednak trafić też na meble wyższe, które mają 60-70 cm. Zarówno drewniane łóżko niskie, jak i wysokie ma swoje wady i zalety, które trzeba poznać, zanim dopasuje się rozwiązanie do swoich potrzeb.

Łóżko Odys LOZ2034 to przykład łóżka wysokiego, w którym odległość od podłogi do górnej części ramy wynosi 43cm. Dodając do tego grubość materaca mamy łóżko, z którego komfortowo się wstaje i kładzie.

Najpopularniejszymi rodzajami drewna używanego do produkcji łóżek jest dąb i buk. Drewno dębowe jest niezwykle mocne, ciężkie i trwałe. Ma atrakcyjną barwę z wyraźnym usłojeniem. Traktowane jest jako materiał wysokiej jakości, dlatego łóżko dębowe przy odpowiedniej konserwacji wytrzymuje próbę czasu.

Niezależnie od tego co preferujemy - łóżko dębowe czy bukowe - kolekcja Vinci spełni nasze oczekiwania. Zawiera łóżka wysokie i niskie oraz z dębu i buku.

Dąb dobrze reaguje również na różne rodzaje wykończenia, co oznacza, że ​​można dostosować jego wygląd do istniejącego wystroju wnętrza. Najczęściej jednak dobra warstwa lakieru bezbarwnego lub naturalnego oleju wystarcza, gdyż oddaje naturalne, piękne usłojenie tego materiału. Łóżko dębowe do sypialni pasuje wszędzie tam, gdzie dominuje stylistyka, która łączy klasykę z nowoczesnością. Najczęściej są to sypialnie małżeńskie.

Drewno bukowe słynie z pewnej niezaprzeczalnej zalety, jaką jest jego bezwonność. To najlepszy wybór na łóżko dla dziecka. Sprawdzi się także u dorosłych, którzy nie przepadają za zapachem drewna, a jednocześnie chcą wstawić do niej drewniane łóżko w jasnym kolorze. Łóżko bukowe jest wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Ze względu na swój naturalny i nowoczesny wygląd polecane jest do pokojów dziecięcych lub młodzieżowych.

Łóżko dębowe czy bukowe? The Beds ma w swojej ofercie łóżka z obu tych gatunków.
Na zdjęciu model Seti LOZ1102

Wygoda, styl i stabilność: to wszystko możesz uzyskać, kupując łóżko drewniane. Wybór drewna, z którego będzie zrobione, zależy głównie od Twoich preferencji i oczekiwań. Jeśli stawiasz na klasykę i naturalność – wybierz łóżko dębowe. Jeśli zaś preferujesz nowoczesność lub urządzasz sypialnię dla dziecka – łóżko bukowe będzie prawdopodobnie lepszym wyborem.

Łóżko bez zagłówka Cubic LOZ1503 - dla miłośników minimalizmu

Komentarze

  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane

Polecamy również

ŁóżKA DREWNIANE — WSZYSTKO, CO MUSISZ O NICH WIEDZIEć
ŁóżKO DREWNIANE DO SYPIALNI — NA CO ZWRóCIć UWAGę PRZY JEGO WYBORZE?
ŁóżKA DREWNIANE DO RóżNYCH ARANżACJI — JAKIE WYBRAć I JAK O NIE DBAć?

Najnowsze wpisy

KUCHNIE NA PODDASZU - IDEALNE ROZWIąZANIE DLA MIłOśNIKóW DREWNIANEJ ZABUDOWY
INSPIRACJE – SYPIALNIE W PRZYTULNYM STYLU WEDłUG NAJNOWSZYCH TRENDóW
ŁóżKO DREWNIANE BUKOWE I DęBOWE – ZALET, RóżNICE I CIEKAWOSTKI

zobacz więcej

Najpopularniejsze tagi

Archiwum