czytania ( wyrazy)

"Graficzna" kuchnia z jadalnią - PANORAMA 360°Loading...

Panorama Graficzna kuchnia z jadalnią - PANORAMA 360°
Ikona 360
Ikona Uruchom

Szanowni Państwo, prezentowana dzisiaj aranżacja stanowi drugi odcinek trzyczęściowej serii, którą zapoczątkował przedstawiany ostatnio opis salonu.

Ponownie znajdujemy się w bardzo przestronnym, nowoczesnym mieszkaniu dwukondygnacyjnym z charakterystycznym wewnętrznym ogrodem w obszarze schodów. Tym razem przyjrzymy się aranżacji kuchni z jadalnią, aby w kolejnej odsłonie tego cyklu zajrzeć do sypialni.

Przestrzeń powiększona - nie tylko optycznie!

Pierwszą rzeczą, która zwraca uwagę w tym pomieszczeniu jest jego doskonałe doświetlenie zapewnione przez duże okna o bardzo ciekawej tektonice. Różne poziomy wprowadzone przez stolarkę nadają ciekawej rytmiki i wyrafinowania. Natomiast rozciągnięcie okien niemal do samej podłogi otwiera mieszkanie i wizualnie powiększa przestrzeń. Bardzo korzystne jest również narożnikowe umieszczenie kuchni i związane z tym położenie okien na dwóch ścianach, co umożliwia dobrą wentylację.

Stół z kolekcji Paris Źródło: The Beds

 

Dekoracja stołu Źródło: The Beds

Przedstawiona tutaj kuchnia jest bardzo obszerna, dzięki czemu z łatwością i przyjemnością można tu rozwijać pasje kulinarne. Zastosowanie centralnej wyspy z blatem roboczym sprawia jednak, że mimo swoich rozmiarów kuchnia sprawia wrażenie niezwykle ergonomicznej i funkcjonalnej. Wszystko jest tutaj łatwo dostępne i na wyciągnięcie ręki.

Gładkie, metalowe fronty szafek oraz duża ilość sprzętu AGD przywodzą na myśl kuchnię restauracyjną, co bardzo dobrze współgra z przestronnością wnętrza. Od razu widać, że w tym miejscu liczy się przede wszystkim efektywność pracy i czystość. Tę pierwszą zapewnia wspomniana ergonomia i wysokiej klasy sprzęt AGD, natomiast prosta konstrukcja szafek, brak zakamarków i drobnych elementów dekoracyjnych, sprawiają, że sprzątanie jest niezwykle proste i szybkie.

Kolorystycznie kompozycja ta jest bardzo graficzna, co jest spójne z aranżacją opisywanego poprzednio salonu. Czarna, lakierowana podłoga z drewna przechodzi w metalicznie szare szafki tworząc elegancki kontrast z bielą ścian. Taka gradacja kolorów podkreśla atmosferę czystości stanowiąc jednocześnie doskonałe tło dla stojącego w głębi kredensu z naturalnego drewna. Dzięki temu mebel ten jest elegancko wyróżniony, a przeszklona gablota stanowi idealne miejsce na wyeksponowanie dekoracyjnej zastawy stołowej lub serwisu do kawy.

Naturalny kolor drewna, z którego zrobiono kredens, ze swoim niepowtarzalnym rysunkiem usłojenia stanowi tutaj jedyny silny akcent kolorystyczny nadając kuchni przejrzystości, dzięki czemu mebel ten prezentuje się bardzo korzystnie. Obszerne przestrzenie zamknięte zapewniają natomiast miejsce na bieliznę stołową i inne kuchenne utensylia, pomagając w utrzymaniu porządku.

Stół w centrum jadalni

Jadalnia konstytuowana jest przez duży, drewniany stół, a prosty, szary dywan w nieformalny, ale jasny sposób oddziela ją od kuchni. Charakterystyczne dla tej linii mebli dyski pod blatem nadają stołowi solidności i poczucia stabilności, natomiast cienki, zaokrąglony na rogach blat i stożkowato toczone nogi wyłagadzają mebel nadając mu lekkości.

Krzesła o prostej konstrukcji świetnie tutaj pasują, korespondując stalową konstrukcją nóg z szafkami kuchennymi i wpisując się we wspomniany, graficzny charakter aranżacji dzięki dość grubym, czarnym siedziskom.

  • Graficzna kuchnia z jadalnią - PANORAMA 360° Obrazek
  • Graficzna kuchnia z jadalnią - PANORAMA 360° powiększenie

Sposoby na charakterystyczne wnętrze

Wyposażenie jadalni dopełnione jest przez niską komodę, która dobrze współgra z kredensem zarówno dzięki dekoracyjnym nogom, fazowanym do wnętrza deskom ramy, jak i dobrze dobranym proporcjom. Nadaje to kompozycji spójności, widocznej także w innych pomieszczeniach tego mieszkania.

Warto w tym miejscu nawiązać również do wewnętrznego ogrodu, który szerzej opisano w poprzednim artykule. Jego położenie w sąsiedztwie kuchni może być niezwykle korzystne i malownicze. Jeśli wydzieli się w nim miejsce nie tylko na rośliny ozdobne, otrzymamy elegancki ogródek ziołowy, który z pewnością wzbogaci paletę smaków świeżymi przyprawami i doskonale wpisze się w nowoczesne trendy ekologicznego home-gardeningu.

Oświetlenie elementem harmonijnej całości

Na koniec zwróćmy uwagę na oświetlenie, które rozwiązano dwojako. W podwieszany sufit w obszarze blatu roboczego wmontowano halogenowe oczka zapewniające odpowiednie doświetlenie strefy pracy. Warto także wyróżnić ciekawą kompozycję lokalnie zorganizowanych podwieszeń wspomnianego sufitu; zabudowa ta zaczyna się tuż ponad szafkami górnymi nad blatem roboczym, by potem w oryginalny sposób wspinać się powyżej wyspy i zaniknąć o obszarze tuż przed oknami. Wyraźnie uzewnętrznia się w ten sposób zintegrowane myślenie projektanta o oświetleniu wstropowym, które jest komponowane jako harmonijna całość wraz z tworzeniem układu poziomów podniebienia wnętrza. Nad wyspą natomiast, z kontynuacją nad stołem jadalnym, równomiernie, rytmicznie rozłożono lekkie, transparentne oprawy w formie stożkowej. Widzimy także lampy o czarnych kloszach, które tworzą stylistyczną serię: podłogowa - na regulowanym ramieniu i stojąca na wdzięcznej, naturalnej drewnianej komodzie.

Przedstawiona tutaj aranżacja kuchni i jadalni, to rozwiązanie dla osób wymagających, których głównym priorytetem jest efektywność pracy i łatwość zachowania porządku. Bez trudu można sobie wyobrazić, że mieszkańcy tego domu eksperymentują w kuchni oraz organizują wystawne obiady dla swoich przyjaciół. To propozycja, która z pewnością trafi w gusta ludzi z klasą.

Komentarze

  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane

Najnowsze wpisy

PRZEPROWADZKA – JAK ZADBAć O MEBLE DREWNIANE PODCZAS ZMIANY LOKUM?
SKANDYNAWSKIE MEBLE DO SALONU — CO JE WYRóżNIA I JAK DOPASOWAć JE DO ARANżACJI?
STYL KAWAII – NOWY SPOSóB NA WNęTRZA

zobacz więcej

Najpopularniejsze tagi

Archiwum