czytania ( wyrazy)

Zaadaptowany budynek gospodarczy - PANORAMA 360°Loading...

Panorama Zaadaptowany budynek gospodarczy - PANORAMA 360°
Ikona 360
Ikona Uruchom

W dzisiejszej odsłonie naszego cyklu o aranżacjach wnętrz zabierzemy państwa do niezwykle interesującego domu urządzonego w zaadaptowanym budynku gospodarczym.

Takie rozwiązania stają się coraz popularniejsze na terenach podmiejskich. Szczególną uwagę poświęcimy projektowi salonu, który stanowi doskonały przykład połączenia ziemiańskiego klimatu, wynikającego z architektonicznej konstrukcji budynku, z nowoczesnością i komfortem zapewnionym przez dobrze dobrane wyposażenie.

Drewniane belki na ścianach

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy w tej aranżacji jest niezwykle bogata tektonika wynikająca z wyeksponowania elementów konstrukcyjnych budynku. Drewniane belki konstrukcyjne ścian i stalowe elementy stropu tworzą intrygującą sieć, która przyciąga uwagę bogactwem geometrycznych form i faktur. Dzięki temu wnętrze jest bardzo dynamiczne, widoczny rysunek drewnianych belek sprawia, że każda z nich jest inna i wyjątkowa, przez co wnętrze jest niezwykle energiczne i żywe. Bogactwo i unikalność faktur przełamuje również rytmikę wynikającą z regularnego rozstawienia tych elementów, nadając wnętrzu bardzo spontanicznego charakteru.

Stolik kawowy z nowej kolekcji The Beds - połączenie stalowych nóg z drewnianym blatem Źródło: The Beds

Bielone drewno na podłodze, ścianach i suficie

Kolorystycznie wnętrze utrzymane jest w graficznych barwach. Białe ściany, sufity i podłogę uzupełniono o czarne elementy stolarki okiennej, schodów oraz niektóre elementy wyposażenia. Ta monochromatyczność przełamana jest jednak przez wspomniane faktury i wyłaniające się gdzieniegdzie spod farby drewno, a także przez dobrze dobrane meble. W ten sposób uniknięto, częstej w przypadku graficznych aranżacji, nudy i poczucia swoistej sterylności otoczenia, zachowując jednak charakterystyczną dla tej kolorystyki elegancję.

Stolik kawowy z nowej kolekcji The Beds - połączenie stalowych nóg z drewnianym blatem Źródło: The Beds

Salon z kuchnią - idealny podział

Na parterze zorganizowano przestrzeń dzienną – kuchnię i salon, pozostały program mieszkania zrealizowany jest na piętrze. Bardzo korzystnym elementem jest otworzenie przestrzeni nad salonem przez usunięcie sufitu, dzięki czemu powiększono optycznie pomieszczenie. Warto również zwrócić uwagę na obszerny taras, który w cieplejszych miesiącach może pełnić rolę jadalni.

Salon w skandynawskiej, ale przytulnej aranżacji z wykorzystaniem mebli drewnianych Źródło: The Beds

Kuchnia jest niewielka, jednak urządzono ją w sposób ergonomiczny, dzięki czemu spełnia wszystkie swoje funkcje. Zastosowanie nowoczesnego sprzętu AGD przełamuje ziemiański styl wnętrza, wprowadza elegancję i poczucie komfortu. Białe fronty i blaty szafek doskonale wpisują się w kolorystykę aranżacji. W tak rozrzeźbionych i bogatych w faktury wnętrzach minimalistyczne wyposażenie pasuje najlepiej, więc gładkie fronty bez elementów dekoracyjnych odnajdują się tutaj idealnie.

Minimalizm, czyli drewniane meble

Minimalizm wyposażenia widoczny jest również w salonie, gdzie postawiono na naturalne materiały i prostą konstrukcję mebli. Drewno i stal dobrze komponują się z odsłoniętą konstrukcją budynku i tworzą spójną całość, jednocześnie wprowadzając nowoczesność i podkreślając elegancję.

Centrum salonu stanowi klasyczny układ kanapa – stolik – szafka RTV, który definiuje strefę wypoczynku. Biała, miękka kanapa na stalowych nóżkach świetnie wtapia się w tło, stanowiąc ostoję komfortu. Poduchy wprowadzają natomiast akcenty kolorystyczne ożywiając to miejsce i nadając mu "świeżości". Duży stolik przed kanapą również wykonano z drewna i stali. Proste kąty i minimalistyczna forma w tak bogatym, a nawet troszkę szalonym otoczeniu, wyraźnie wprowadza porządek i spokój.

Stolik kawowy z nowej kolekcji The Beds - połączenie stalowych nóg z drewnianym blatem Źródło: The Beds

Podobnie jest z bardzo szeroką, ale niską szafką RTV. W tym mieszkaniu taki mebel sprawia wrażenie niezwykle przemyślanego, a jego ostre krawędzie niemal rażą swoją doskonałością. Dzięki tak dobranemu umeblowaniu miejsce wypoczynku stanowi pewną enklawę od natłoku form widocznych na ścianach i suficie, tworząc bardzo przyjemny i wysublimowany kontrast.

W salonie znajdziemy jeszcze jeden stolik, który na pierwszy rzut oka jest równie prosty konstrukcyjnie, jednak lekki kąt nóżek sprawia, że mebel intryguje i wzbogaca geometrię otoczenia. Umieszczone przy nim dwie miękkie pufy w kolorze czarnym wpisują się w graficzną kolorystykę, stanowiąc przyjemny akcent na tle bieli.

Stolik kawowy z nowej kolekcji The Beds - połączenie stalowych nóg z drewnianym blatem Źródło: The Beds

Kompozycji salonu dopełnia opalana drewnem kuchnia. Jest ona nie tylko alternatywą dla nowoczesnej kuchenki elektrycznej, czy gazowej. Może również być wykorzystana jako kominek skutecznie rozgrzewający atmosferę w chłodniejsze wieczory.

Prosty sposób na biblioteczkę

Warto także zwrócić uwagę na wykorzystanie belek konstrukcyjnych ścian jako półek. Umożliwia to organizację niekonwencjonalnej biblioteczki, czy niebanalne wyeksponowanie zdjęć i innych bibelotów, bez konieczności "zagracania" wnętrza dodatkowymi meblami.

Stolik kawowy z nowej kolekcji The Beds - połączenie stalowych nóg z drewnianym blatem Źródło: The Beds

Przedstawiona tu aranżacja jest niezwykle interesującą, ekstrawagancką propozycją, łączącą ziemiański klimat z nutą nowoczesności. W pełni wykorzystuje atuty adaptacji budynku gospodarczego, łącząc je ze współczesnym designem. Zastosowane tutaj rozwiązania są idealnym pomysłem nie tylko na niebanalny dom, ale również na sezonowy domek letniskowy z charakterem. Jest to aranżacja dla osób energicznych i spontanicznych, które nie mylą estetyki z pedanterią i elegancji z przepychem.

Komentarze

  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane

Najnowsze wpisy

ŁóżKO DREWNIANE DO SYPIALNI — NA CO ZWRóCIć UWAGę PRZY JEGO WYBORZE?
MEBLE Z LITEGO DREWNA — IDEALNE UZUPEłNIENIE STYLOWYCH WNęTRZ
NAJMODNIEJSZE KRZESłA TEGO SEZONU - TRENDY 2020 W TWOIM DOMU

zobacz więcej

Najpopularniejsze tagi

Archiwum