czytania ( wyrazy)

Drewniane gadżety na biurko — prosty sposób na organizację i dekorację miejsca pracy lub nauki

Biurko jest najważniejszym meblem w miejscu pracy i nauki. Swoje miejsce znajdzie zarówno w firmie, domowym gabinecie, jak i pokoju dziecka. Odpowiednia organizacja i dekoracja biurka zapewni większą efektywność i miłą atmosferę, dzięki czemu praca i nauka będzie czystą przyjemnością. Sprawdźmy więc, jak wybrać najlepsze drewniane gadżety na biurko.

Bałagan na biurku
Odpowiednio dobrane gadżety na biurko pomogą okiełznać chaos

Biurko drewniane — idealny wybór do domu i biura

Mówiąc o wystroju i organizacji miejsca pracy lub nauki, zacząć należy od samego biurka. Jego wybór ma bowiem kluczowe znaczenie dla efektywności i komfortu.

Odpowiednio dobrane biurko powinno być solidne, trwałe i stabilne, dlatego świetnym wyborem są meble z litego drewna. Biurko powinno być również dopasowane do użytkownika i tego, co będziemy przy nim robić. Poszczególne modele oferują różne funkcjonalności i udogodnienia, których wybór zależy w dużej mierze od profilu działalności.

Jeśli więc szukamy biurka komputerowego, zadbajmy np. o nadstawkę pod monitor, dzięki której ekran znajdzie się na wysokości wzroku. Zapewni to prawidłową pozycję podczas pracy i nauki, dzięki czemu unikniemy bólu karku nawet przy długotrwałym siedzeniu.

Warto wiedzieć, że wybierając biurka komputerowe, nie jesteśmy skazani na takie z wbudowaną nadstawką. Możemy bowiem zdecydować się na zakup takiego gadżetu osobno. Drewniana podstawka pod monitor zapewni też więcej miejsca na biurku. Mniejsze rzeczy, np. przybory do pisania i różne akcesoria biurowe, będziemy mogli trzymać pod nią.

Przy wyborze biurka bardzo istotna jest również jego wysokość. Wraz z odpowiednio dobranym krzesłem ma ona największe znaczenie dla zachowania prawidłowej postawy podczas siedzenia. Nie zawsze jednak można dopasować biurko do wzrostu użytkownika, szczególnie w przypadku dzieci, które przecież szybko rosną. W takim wypadku możemy zdecydować się na biurko i krzesło, które uzupełnimy o odpowiedni podnóżek, najlepiej z regulacją. To gadżet, który pozwoli nam podnieść i wygodnie oprzeć stopy. Dzięki temu nawet siedząc na z pozoru zbyt wysokim krześle, zachowamy prawidłowy, prosty kąt w kolanach.

Dobre biurko powinno też mieć miejsce do przechowywania papierów czy akcesoriów. Mogą to być szuflady pod blatem, takie jak w modelach Vento, czy Cubic lub wbudowane kontenerki z boku, które widzimy w modelach James, Vigo i Seti. Jednak możemy też zdecydować się na dodatkowy kontenerek wolnostojący. W tym celu wykorzystać możemy niskie, wąskie komody i szafki, które ustawimy nie tylko pod blatem biurka, ale w dowolnym dogodnym dla siebie miejscu.

Biurko Seti
Biurko Seti ma dwa wbudowane kontenerki - z szufladami po jednej i drzwiczkami po drugiej stronie

Funkcjonalne gadżety drewniane na biurko

W biurze — czy to w siedzibie firmowej, czy w domowym gabinecie — bardzo ważna jest dobra organizacja, ergonomia i wygoda pracy. Zapewnią ją odpowiednio dobrane, funkcjonalne gadżety z drewna.

Jednym z najbardziej przydatnych dodatków na biurko jest organizer. Tego rodzaju przyborniki biurkowe mają rozmaite formy i układy. Przy ich wyborze należy więc przemyśleć, do czego będą służyły. Dostępne są modele o różnej ilości czy wielkości przegródek, które umożliwiają organizację różnych przedmiotów — od dokumentów przez przybory do pisania po drobne elementy, takie jak np. spinacze do papieru.

Nie musimy się oczywiście decydować na jeden organizer. Czasem wygodniej jest skompletować zestaw pojemników ściśle dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Wśród drewnianych gadżetów na biurko znajdziemy rozmaite kubki, pudełka i etui na długopisy, pojemniki na kartki do notatek, segregatory, listowniki czy sekretarzyki.

Akcesoria biurowe w przyborniku
Organizer biurkowy to świetny sposób na poukładanie wszystkich przyborów i akcesoriów

Właściwie dobrany (lub skompletowany z osobnych elementów) przybornik na biurko to gadżet, który pozwoli nam zachować porządek i świetną organizację. Nie będziemy dzięki temu tracić czasu na szukanie potrzebnych w danym momencie rzeczy, co usprawni wszystkie działania.

Pracę i naukę ułatwią też podstawki pod telefony i tablety. Pozwalają one na umieszczenie urządzeń w pozycji pionowej, co zapewnia doskonałą widoczność ekranu. Niektóre modele mają też wbudowane ładowarki. Takie drewniane stacje dokujące świetnie się prezentują i są bardzo funkcjonalne.

Dekoracja biurka — drewniane ozdoby, które dodadzą uroku

Estetyka miejsca pracy ma duże znaczenie dla naszego nastroju, motywacji i nastawienia. Dlatego warto zadbać o dobry wygląd biurka i jego najbliższej okolicy.

Wybierając gadżety na biurka drewniane, warto stawiać na ten sam gatunek drewna, z którego zrobiono mebel. Zapewni to spójny i elegancki wygląd całego wyposażenia. Poza materiałem liczy się jednak również forma. W minimalistycznych biurach sprawdzą się gadżety o prostej budowie, pozbawione dodatkowych zdobień. Pierwsze skrzypce mają tu grać dobre proporcje, świetny projekt i naturalny rysunek usłojenia drewna. W aranżacjach klasycznych możemy pozwolić sobie na bardziej wybujałe wzornictwo, więcej detali czy ornamentów.

Wystrój i wyposażenie drewnianego biurka
Odpowiednio dobrane gadżety i dekoracje na biurko pomogą stworzyć przytulne, ergonomiczne i wygodne miejsce pracy

W wystroju biurka najlepiej sprawdzi się sztuka użytkowa, czyli estetyczne przedmioty, które jednak będą miały konkretne zastosowanie. To nie tylko wspomniane już organizery i różne pojemniki czy segregatory, ale również dekoracyjne przyciski do papieru, drewniane lampki biurkowe, a nawet tak proste akcesoria, jak długopisy w drewnianej obudowie, najlepiej z firmowym nadrukiem. Zadbanie o najdrobniejsze detale i estetykę każdego elementu wyposażenia pomoże stworzyć spójną aranżację i zbuduje atmosferę profesjonalizmu.

Poza przedmiotami o charakterze funkcjonalnym na biurku można też umieścić estetyczne dekoracje z drewna. Mogą to być np. ramki z rodzinnymi zdjęciami czy drewniane figurki i małe rzeźby. Takie przedmioty warto ustawić również w okolicy biurka, ozdabiając nimi półki i regały. Nad biurkiem sprawdzą się estetyczne kalendarze, ale również grafiki, plakaty czy obrazy.

Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzać z dodatkami i bibelotami. Biurko nie może być zagracone. Najważniejsza jest na nim przestrzeń do pracy, więc wybierajmy gadżety z wielką uwagą. Nie warto też stawiać na bardzo wybujałe formy czy kolory, które będą dekoncentrować i odciągać uwagę od zadań do wykonania. Stonowane, wyważone, a jednocześnie wysoce funkcjonalne i estetyczne biurko i jego najbliższa okolica podniesie efektywność i zapewni miłą atmosferę, która jest niezwykle istotna dla wydajnej pracy i nauki.

Komentarze

  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane

Najnowsze wpisy

MEBLE BEZPIECZNE DLA DZIECI — JAK DOSTOSOWAć MIESZKANIE DO POTRZEB MALUCHA?
LITE DREWNO – MATERIAł WIECZNIE MODNY
POLSKIE MEBLE, CZYLI KILKA SłóW O RYNKU MEBLARSKIM OD WIELKICH PRODUCENTóW PO LOKALNE MANUFAKTURY

zobacz więcej

Najpopularniejsze tagi

Archiwum