Fotele do biurka, salonu i przedpokoju – przegląd foteli z drewnianymi elementami
Potrafisz bez zastanowienia wymienić jeden mebel bez którego nie mógłbyś się obejść? Dla nas są to oczywiście łóżka drewniane. Jednak fotele do biurka, salonu, przedpokoju, sypialni… czyli fotele, które odpowiadają na wiele potrzeb domowników już dawno skradły nasze serce.
Zwracamy szczególna uwagę na modele, które zawierają drewniane elementy, ponieważ z powodzeniem można je łączyć z meblami drewnianymi, tworząc ciekawe sety w aranżacji salonu, gabinetu, sypialni i przedpokoju.
Czy fotele do biurka lub salonu są niezbędnym wyposażeniem domu?
Na samym początku należy rozróżnić te dwa typy foteli. Pierwsze służą do pracy i ich głównym zadaniem jest ochrona kręgosłupa przed niepożądanymi efektami pracy przy biurku 8h dziennie. Drugie mają cel czysto wypoczynkowy (co nie oznacza, że nie można się w nich zatopić wraz z laptopem na kolanach).
Niekiedy te funkcje determinują wygląd fotela, jednak obecnie na rynku znajdziesz naprawdę szeroki wybór stylowych foteli, zaprojektowanych przez architektów lub projektantów. Co więcej, nie trzeba zgłaszać się do projektanta osobiście i umawiać się na indywidualny wzór.
Polski przemysł meblowy (doceniany na arenie międzynarodowej) doskonale zdaje sobie sprawę, że ciekawy i różnorodny design to coś, co przyciąga do ich oferty. W związku z tym, firmy meblarskie stawiają na doświadczonych stolarzy, którzy sprawdzą jak projekt może zostać wykonany i architektów/projektantów, którzy nadają meblom z elementami drewnianymi styl.
Jak wspominaliśmy na początku artykułu – jesteśmy fanami wygodnych foteli, które właściwie używane, mogą spełniać kilka funkcji jednocześnie. Niektórzy powiedzą, że mogą zostać zastąpione krzesłami, kanapą, ławą, stołkami… i w niektórych przypadkach to prawda.
Jednak nawet w mikro kawalerce znajdzie się miejsce na wygodny fotel (istnieją także modele 2-osobowe i nie są klasyfikowane jako sofa), który podkreśli styl danej aranżacji.
Fotele i meble drewniane – udana para?
Tutaj bez wątpienia możemy powiedzieć: tak! Fotele do biurka czy salonu, nieważne w jakim stylu zaprojektowane, doskonale odnajdą się w przestrzeni, w której znajdują się meble drewniane.
To zasługa drewna, które pasuje do każdego materiału, używanego do wytworzenia foteli do biurka czy wypoczynkowych. Skóra naturalna, sztuczna skóra, zamsz i plusz, materiałowe tkane i rattanowe, a także fotele na metalowych nogach lub płozach z drewnianymi elementami to genialne uzupełnienie kolekcji mebli drewnianych.
W nadchodzącym sezonie modne będą liczne zaokrąglenia. Zarówno w sferze wyposażenia, jak i dekoracj. Czy to nadchodząca moda czy ponadczasowy trend – dowiemy się już niebawem. Natomiast warto w tym sezonie zaopatrzyć się w kilka mebli o obłym kształcie. Na początek mogą to być fotele do biurka (które często są tworzone w futurystycznym stylu), jak i do salonu czy modernistycznego przedpokoju.
Meble drewniane i fotele to w każdym wypadku zgrany duet.
Kilka dodatków aranżacyjnych
Tam, gdzie jest fotel nie może zabraknąć stoliczka kawowego, lampki i wygodnej poduszki. Jeśli fotel wypoczynkowy jest usytuowany w małym gabinecie lub przedpokoju, zaoszczędzisz na przestrzeni dzięki sprytnym, wsuwanym stolikom kawowym. Kiedy nie używasz fotela, możesz je w całości schować.
Bardzo przydatne są stoliczki 2w1, które mogą być równocześnie stojakiem na gazety lub półka na książki oraz pełnić funkcję podstawki na kubek z gorącą kawą.
Lampy podłogowe to najlepszy przyjaciel fotela. Nieważne, czy mówimy o fotelach do biurka czy wypoczynkowych, lampa podłogowa jest nieodłącznym elementem aranżacji kącika wokół fotela. Przenośna, o odpowiednim nachyleniu i natężeniu światła wpłynie pozytywnie na Twój wzrok i komfort pracy lub odpoczynku.
Fotele do biurka, salonu, przedpokoju – inspiracje
Buszując po sieci, znaleźliśmy mnóstwo fantastycznych modeli wyposażenia z drewnianymi elementami (głównie szukaliśmy foteli) i nie tylko. Nie sposób zaprezentować wszystkie w jednym artykule, więc aby ułatwić zadanie, pogrupowaliśmy je w kolaże. Oto one!
Materiałowe fotele to najpopularniejszy typ wyposażenia wypoczynkowego. Sprawdzi się także w biurze, ponieważ nada mu przytulny charakter, co jest niezwykle ważne w przestrzeni, która jest projektowana jako uniwersalna i często… bez wyrazu.
Obłe kształty mebli i ścian to jeden z mocnych trendów, które prezentują najlepsi projektanci wnętrz. Warto postawić chociaż na kilka okrągłych elementów, które w razie potrzeba możesz zastąpić innymi w przyszłym sezonie. Zacznij od foteli, ale dobrym wyborem będzie również dywan, lampa lawa bądź wazon ceramiczny. Takie okrągłe kształty świetnie wyglądają w aranżacji na bazie stylu memphis.
Lekkie fotele z drewnianą ramą mogą posłużyć również jako wygodne krzesła przy stole do jadalni lub konferencyjnym. Nie zabierają dużo przestrzeni, a konstrukcja pozwala przenosić z miejsca na miejsce, wedle uznania. Sprawdzą się zatem na tarasie.
Fotele wypoczynkowe z naturalnych materiałów to hit wnętrzarski. Doskonale podkreślą kremowe ściany i kolory z palety nude. Są uniwersalne, antyalergiczne i rewelacyjne komponują się z innymi meblami drewnianymi.
Warto zwrócić uwagę także na doskonale znane modele foteli. Po lewej stronie mamy fotel w stylu krzesła Acapulco, które jest bardzo rozpoznawalnym wzorem. A jak wiadomo – lubimy to, co znamy.
Na koniec trzy przykłady foteli bez drewnianych elementów. Jak widać, drewno nadaje meblom niezaprzeczalnej lekkości. Tutaj, z wyjątkiem 1-szej opcji, mimo delikatnej konstrukcji, fotele wydają się być dość masywne.
Fotele do biurka
W dobie pandemii, wiele osób postawiło na fotele gamingowe do biurka. To dobry wybór w kwestii funkcjonalności. Odpowiednio wyprofilowane, miękkie i na obrotowych kółeczkach sprawdzają się znakomicie, kiedy spędzasz przed komputerem kilka (a czasem nawet kilkanaście) godzin dziennie.
jeżeli natomiast biurko służy Ci do sprawdzenia czegoś w internecie lub zapisania kilku słów, dobrą opcją będą fotele do biurka. Dużo bardziej stylowe, delikatne, a w razie urządzenia kolacji dla przyjaciół, posłużą jako krzesła do drewnianego stołu rozkładanego. Wybieraj modele bez podłokietników, aby móc swobodnie operować rękami.
Znalazłeś na naszej liście swój wymarzony fotel?
Komentarze