Blog o drewnie we wnętrzach i nie tylko

czytania ( wyrazy)

Loft & soft - PANORAMA 360°Loading...

Panorama Loft & soft - PANORAMA 360°
Ikona 360
Ikona Uruchom

W kolejnej odsłonie naszego cyklu o aranżacjach wnętrz zabierzemy Państwa do bardzo ciekawej sypialni, w której nowoczesność spotyka się ze stylistyką loftu.

Zastosowanie kilku prostych rozwiązań architektonicznych w połączeniu z doskonale dobranym wyposażeniem dało niezwykle elegancki efekt końcowy. To aranżacja prosta, ale wyrazista i pełna dobrego smaku.

Sypialnię urządzono w niewielkim, podłużnym i bardzo przytulnym pomieszczeniu. Znajdujący się tutaj wykusz pozwolił na osadzenie dwóch dużych, narożnikowych okien, dzięki czemu pomieszczenie doświetlone jest maksymalną możliwą ilością światła dziennego. Okna te nie tylko doskonale rozjaśniają pomieszczenie, ale również powiększają je optycznie.

1806-1

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy w tej aranżacji jest klimat uzyskany dzięki wyeksponowaniu cegły i belek konstrukcyjnych stropu. Są to elementy charakterystyczne dla loftów, a obecnie coraz częściej stosowane również w nowoczesnych aranżacjach i renowacjach kamienic. Eksponowanie surowych materiałów konstrukcyjnych charakteryzujących się skomplikowanymi, bogatymi fakturami doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy projektowe.

To właśnie dzięki fakturom, takim jak odsłonięta cegła, czy naturalny rysunek drewna widoczny na deskach podłogowych, mieszkanie nabiera rytmiki i żywotności. Bogactwo widocznych tutaj tekstur sprawia, że aranżacja nie wymaga wielu dodatków, ozdobników i wprowadzania wzornictwa z zewnątrz. Ceglana ściana w zasadzie sama w sobie stanowi doskonały, bardzo elegancki element ozdobny.

2

Niezwykle silnym akcentem są również belki stropowe. Mocna, pomalowana na czarno konstrukcja intensywnie kontrastuje z białym sufitem. Regularne rozstawienie belek wprowadza wyraźną rytmikę, która w połączeniu z graficznym kontrastem czerni i bieli tworzy bardzo elegancki charakter. Takie rozwiązanie wprowadza do pomieszczenia wyraźny porządek, harmonię i przejrzystość, która uspokaja i zapewnia wizualny odpoczynek od stymulującej faktury ceglanych ścian i drewnianej podłogi.

1820-1 1820-7 1820-12 1820-14

Jak zatem widać, tzw. ‘baza’ tej aranżacji jest niezwykle prosta – naturalne materiały i faktury połączone kontrastowo z gładką bielą i graficznymi, czarnymi akcentami. Jednak baza to nie wszystko, w takich wnętrzach bardzo ważne jest wyposażenie. Tam, gdzie mamy bogatą bazę meble powinny być proste, choć niepozbawione elegancji. Na widocznej aranżacji poradzono sobie z tym doskonale. Meble z naturalnego, surowego drewna świetnie wpisują się w stylistykę wnętrza. Ich charakterystyczna tekstura stanowi przedłużenie i uzupełnienie tekstur bazowych, a elegancka, obła forma wykończeń wzbogaca tektonikę i ‘wygładza’ przestrzeń wprowadzając piękne zaokrąglenia. Przyjrzyjmy się tym meblom dokładniej.

baner_large

Najważniejszym punktem każdej sypialni jest oczywiście łóżko. Tutaj widzimy duży, solidny mebel, który dzięki masywnym nogom mocno stoi na podłodze. Nogi te, mimo, że bijące mocą, mają w sobie dużo gracji dzięki swojej obłej formie. Dzięki temu łóżko, jak i inne meble z tej kolekcji, mimo swojej masywności nie są toporne. Warto też zwrócić uwagę na bardzo minimalistyczny zagłówek w postaci gładkiej, jednolitej deski, która umieszczona jest pod lekkim kątem, zapewniając niezbędny komfort do oglądania telewizji, czy czytania książki.

1803-3 1803-8 1803-9

Uzupełnieniem łózka są dwie, symetrycznie rozmieszczone szafki nocne, które swoją skalą i formą świetnie korespondują z centralnym dla sypialni meblem. Umieszczone w nich szuflady zapewniają niezbędne miejsce na wszystkie przydatne drobiazgi, które zawsze warto mieć pod ręką.

1810-2 1810-9 1810-10

W głębi pomieszczenia, po prawej stronie widzimy komodę, która doskonale obrazuje charakterystyczne cechy przedstawianej kolekcji mebli. Mebel osadzono na masywnych, obłych nogach, o których już mówiliśmy. Solidna konstrukcja z litego drewna zapewnia wysoką jakość i żywotność produktu, gwarantując długie użytkowanie. Charakterystyczna, obła konstrukcja przednich paneli szuflad nadaje meblom dodatkowej siły, a jednocześnie gracji wprowadzając elegancką, kobiecą linię. System push-open umożliwił natomiast uniknięcie zastosowania uchwytów, dzięki czemu meble mają spójną, niezaburzoną geometrię i minimalistyczny charakter.

1824-1

Na koniec wspomnieć należy o jednym z ciekawszych elementów tego wystroju, jakim jest kominek. Prosta konstrukcja paleniska z wyraźnym kontrastem czerni i bieli sprawia, że jest to element jednocześnie bardzo charakterystyczny, ale dyskretny i nie narzucający się. Palący się tutaj ogień z pewnością ociepli atmosferę w sypialni, nada jej intymności i rozgrzeje pomieszczenie w długie, zimowe wieczory.

Przedstawiona aranżacja to doskonała propozycja dla osób z wysublimowanym smakiem, dla których wystrój wnętrza nie oznacza nagromadzenia bibelotów i ozdobników. O jej charakterze stanowią proste, ale przemyślane zabiegi architektoniczne i dobrze dobrane wyposażenie. Z pewnością spodoba się osobom nowoczesnym, które ponad wszystko cenią sobie porządek, przejrzystość i elegancję.

Komentarze

  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane

Polecamy również

RELAKS BEZ NUDY - PANORAMA 360°
LOFT "UNIWERSALNY" - PANORAMA 360°
RóżNORODNOść FAKTUR W SYPIALNI - PANORAMA 360°

Najnowsze wpisy

KUCHNIE NA PODDASZU - IDEALNE ROZWIąZANIE DLA MIłOśNIKóW DREWNIANEJ ZABUDOWY
INSPIRACJE – SYPIALNIE W PRZYTULNYM STYLU WEDłUG NAJNOWSZYCH TRENDóW
ŁóżKO DREWNIANE BUKOWE I DęBOWE – ZALET, RóżNICE I CIEKAWOSTKI

zobacz więcej

Najpopularniejsze tagi

Archiwum