Blog o drewnie we wnętrzach i nie tylko

czytania ( wyrazy)

Geometryczna prostota i funkcjonalność - PANORAMA 360°Loading...

Panorama Geometryczna prostota i funkcjonalność - PANORAMA 360°
Ikona 360
Ikona Uruchom

Sypialnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu, to tutaj zaczyna się i kończy każdy dzień.

Dlatego od aranżacji sypialni może zależeć to, w jakim nastroju wstaniemy rano z łóżka i jaka będzie jakość naszego wypoczynku. Dobrze urządzona sypialnia powinna być przede wszystkim komfortowa i wyposażona w meble i sprzęty, które przyczynią się do regeneracji naszych sił podczas nocnego snu.

Widoczna na wizualizacji propozycja stanowi doskonały przykład nowoczesnego wystroju, którego głównym atutem jest funkcjonalność. Pomieszczenie jest niewielkie, ale bardzo dobrze zorganizowane i jasne, dzięki czemu wydaje się optycznie większe. Trzy białe ściany z widoczną fakturą tynku oraz biały sufit i podłoga, sprawiają, że pomieszczenie jest doskonale doświetlone przez pojedyncze okno. Czwarta ściana utrzymana jest w odcieniach szarości, z wyraźną, dobrze widoczną fakturą, dzięki której pomieszczenie nabiera dynamiki i żywotności.

 

greg-sypialnia-1-screen-1

 

Podłogę wyłożono pobielanymi deskami o długich i dość szerokich lamelach. Wyraźna, regularna fuga nadaje aranżacji rytmiki, natomiast widoczny, naturalny rysunek usłojenia drewna, podobnie jak faktura na ścianach, ożywia przestrzeń wprowadzając interesujące dla oka elementy. W takie otoczenie doskonale wpisuje się biała stolarka. Szerokie listwy przypodłogowe i okienne elegancko oddzielają poszczególne moduły, tworząc wrażenie przejrzystości i doskonałej organizacji przestrzeni.

Tak zbudowana baza aranżacji jest niezwykle prosta, lecz nie pozbawiona smaku. Brak skomplikowanych zabiegów architektonicznych sprawia, że wystrój można bez trudu zaadaptować do pomieszczeń o różnych wymiarach, dostosowując go do własnych potrzeb i możliwości.

Wyposażenie jest istotnym elementem każdej aranżacji, jednak, jak wspomniano na początku, w przypadku sypialni wydaje się szczególnie istotne, ponieważ to od niego zależy jakość naszego wypoczynku. Najistotniejszym meblem w sypialni jest oczywiście łózko. Widzimy tu mebel bardzo prosty formalnie – solidna rama z litego drewna osadzona jest na eleganckich, tłoczonych nogach, które zwężają się stożkowo ku dołowi. Taka konstrukcja nóżek, charakterystyczna dla całej przedstawianej tutaj kolekcji mebli, z jednej strony nadaje solidności, a z drugiej, pewnej lekkości wynikającej z ich zwężenia i obłej formy. Łóżko wzbogacono o wygodny zagłówek, który zapewni komfort np. podczas wieczornego czytania książki oraz o wysuwaną skrzynię na pościel, która ułatwi zachowanie porządku i organizację przestrzeni.

 

greg-bedroom-1

 

Na uwagę zasługują widoczne po obu stronach łózka szafki nocne. Doskonale dobrane proporcje i forma sprawiają, że tworzą one z łóżkiem widoczną całość, łagodząc jego formalną prostotę. Szafki te są również bardzo funkcjonalne, górny blat bez problemu pomieści lampkę nocną, budzik, czy pozwoli odłożyć książkę, którą chcemy mieć zawsze pod ręką. Natomiast dwie obszerne szuflady pozwolą zachować porządek i ukryć wszystkie te przedmioty, które, choć przydatne, nie powinny być wystawione na widok publiczny.

 

szn2404-7

 

Sypialnia to jednak nie tylko miejsce snu. Bardzo często pełni ona również funkcje garderoby. W przedstawianej aranżacji miejsca na ubrania z pewnością nie zabraknie, a to dzięki dużej komodzie i szafie. Pojemna, dwudrzwiowa szafa stanowi dokonały przykład na omówienie charakterystycznych cech widocznej tu kolekcji mebli. Cienka rama konstrukcyjna osadzona jest na opisywanych już nogach, dzięki czemu mebel z jednej strony jest niezwykle solidny, z drugiej wydaje się delikatny i lekki. Tę delikatność podkreślają dodatkowo zaokrąglenia rogów oraz uchwyty do otwierania w formie eleganckich, obłych wcięć. Nadaje to meblom finezyjnej, kobiecej linii, która łagodzi formalną prostotę. Połączenie minimalizmu z doskonałym designem sprawia, że meble te są naturalnie piękne i same w sobie stanowią dekoracyjny element w aranżacji.

 

szf2405-1

 

Komoda składa się z trzech modułów – dwóch zamykanych szafek oraz kolumny trzech pojemnych szuflad. To klasyczny, doskonale sprawdzony układ, który zapewnia świetną organizację. Dzięki prostemu designowi, na pierwszy plan wysuwa się w tych meblach naturalność drewna. Przepiękny rysunek usłojenia oraz ciepła barwa budują poczucie komfortu i luksusu, bez zbędnego, nadmiernego blichtru.

 

kom2415-1

 

kom2415-15

 

Oświetlenie zrealizowano za pomocą zwisających z sufitu opraw o ciekawej geometrycznie formie. Druciane oprawy tworzą pajęczą sieć kątów i figur geometrycznych, które doskonale przełamują obłe kształty mebli i poprzez kontrast wprowadzają niezwykle ciekawy akcent.

Aranżacja dopełniona jest przez dobrze dobrane tekstylia o prostych, geometrycznych wzorach oraz kolorowe grafiki i plakaty, które wprowadzają barwne akcenty i wesoły nastrój. W takiej sypialni już od samego rana dostajemy dawkę pozytywnych emocji i siły do działania.

 

greg-sypialnia-1-screen-2

 

Przedstawiona aranżacja przeznaczona jest dla osób nowoczesnych, które nie mylą dobrego designu z przeładowaniem elementami ozdobnymi. Doskonale poczuje się tutaj każdy, kto ceni sobie funkcjonalność i minimalizm, rozumiejąc jednocześnie, że nie musza one być osiągnięte kosztem elegancji i piękna.

Komentarze

  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane

Polecamy również

RELAKS BEZ NUDY - PANORAMA 360°
LOFT "UNIWERSALNY" - PANORAMA 360°
LOFT & SOFT - PANORAMA 360°

Najnowsze wpisy

KUCHNIE NA PODDASZU - IDEALNE ROZWIąZANIE DLA MIłOśNIKóW DREWNIANEJ ZABUDOWY
INSPIRACJE – SYPIALNIE W PRZYTULNYM STYLU WEDłUG NAJNOWSZYCH TRENDóW
ŁóżKO DREWNIANE BUKOWE I DęBOWE – ZALET, RóżNICE I CIEKAWOSTKI

zobacz więcej

Najpopularniejsze tagi

Archiwum