Blog o drewnie we wnętrzach i nie tylko

czytania ( wyrazy)

Retrokomfort - PANORAMA 360°Loading...

Panorama Retrokomfort - PANORAMA 360°
Ikona 360
Ikona Uruchom

Sypialnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Od tego jak ją urządzimy zależy jakość naszego wypoczynku i snu.

Wyposażenie sypialni powinno być funkcjonalne i komfortowe, a wystrój spokojny i nie przesadnie stymulujący dla zmysłów. Poza funkcją wypoczynkową, sypialnia często jest również garderobą, dlatego powinniśmy zadbać o takie meble, które bez problemu pomieszczą nasze ubrania i bieliznę. Przedstawiona na wizualizacji propozycja stanowi doskonały przykład funkcjonalnej aranżacji, która w pełni wykorzystuje niewielką przestrzeń pomieszczenia i nie jest przy tym pozbawiona walorów estetycznych. Stanowi ona połączenie nowoczesnych trendów designerskich ze stylem retro widocznym w umeblowaniu.

 

baner_large

 

Niewielki pokój na planie prostokąta urządzono bez użycia wybujałych zabiegów architektonicznych, dzięki czemu aranżacja ta bez trudu daje się dostosować do możliwości i wymogów różnych pomieszczeń. Ta adaptowalność jest jedną z największych zalet przedstawianej propozycji.

Bardzo modna ostatnimi czasy, odkryta, bielona cegła nadaje pomieszczeniu nowoczesnego, lekko loftowego klimatu podkreślonego dodatkowo przez dwie stalowe oprawy zwisających z sufitu lamp. Pobielane oprawy z widoczną fakturą zawieszono na łańcuchach, nadając aranżacji eleganckiego, postindustrialnego charakteru. Dwie pozostałe ściany są gładkie i pomalowane na biało. Dzięki jasnej kolorystyce sypialnia jest świetnie doświetlona światłem słonecznym wpadającym przez pojedyncze okno.

 

1

 

Podłoga wykonana z desek o długich lamelach i wyraźnej, szerokiej fudze utrzymana jest w bieli i odcieniach szarości, z wyraźnie widocznym rysunkiem drewna. Doskonale koresponduje ona z bielą ścian i fakturą cegły, uzupełniając postindustrialny charakter bazy tej aranżacji.

 

2

 

W tym jasnym, bogatym w faktury otoczeniu doskonale prezentują się meble z litego drewna. Wprowadzają one ciepłe akcenty kolorystyczne i naturalnie piękny rysunek usłojenia, który doskonale koresponduje z deskami podłogowymi i cegłą. Zwróćmy uwagę na to, że są to jedyne akcenty kolorystyczne poza zielenią roślin, dzięki czemu cała aranżacja jest bardzo spójna, stonowana i spokojna, a jednocześnie przyjemna dla oka i ciepła.

Centralne miejsce w sypialni zajmuje łóżko. Widzimy tu bardzo solidny, mocny mebel w minimalistycznym stylu. Prosta rama i oszczędny w formie zagłówek sprawiają, że na pierwszy plan wysuwa się barwa i faktura drewna. Jest to mebel bardzo wygodny i funkcjonalny, a jego piękno nie wynika z przesadnej ornamentacji, tylko z naturalności materiałów.

 

bedroom-3

 

Formalną prostotę łóżka przełamują i ‘wygładzają’ dwie symetrycznie rozstawione szafki nocne. Dzięki doskonale dobranym proporcjom i trochę bardziej fantazyjnej formie stanowią one doskonałe uzupełnienie łóżka. Jednak i tu nie zapomniano o funkcjonalności. Obszerny blat stanowi idealne miejsce na lampkę nocną, budzik, czy książkę, którą czytamy przed snem. Dwie wysuwane szuflady pomogą nam zachować porządek w rzeczach, które chcemy mieć pod ręką, ale niekoniecznie na widoku.

Sypialnia, to również wspomniana wcześniej garderoba. Tutaj funkcję tę spełnia duża, dwudrzwiowa szafa oraz dwie komody. Wysoka szafa poza obszerną przestrzenią do zawieszania ubrań posiada także dwie pojemne szuflady idealnie nadające się na bieliznę, czy mniejsze części garderoby. Kolejne dwie szuflady znajdziemy w stojącej obok, niskiej komodzie.

 

szf2506-1

 

Przypatrzmy się jednak większej komodzie stojącej naprzeciw łózka. Stanowi ona kwintesencję designu i formy prezentowanej kolekcji i to na niej omówimy charakterystyczne cechy widocznych tu mebli. Forma jest w zasadzie dosyć prosta, wzbogacona jedynie drobnymi zabiegami, które nadają jej wyjątkowego charakteru. Delikatne wysunięcie bocznych paneli poza obrys mebla pozwolił na wprowadzenie zaokrągleń nadających meblom finezyjnej, kobiecej linii. W pewnym kontraście do tego są prostokątne, mocne uchwyty szuflad. Oba elementy doskonale się uzupełniają - bez zaokrąglenia bocznych paneli uchwyty byłyby zbyt ciężkie i toporne, a cała forma zwyczajnie nudna i kanciasta. Kolejnym charakterystycznym elementem tej kolekcji są nóżki. Zwężające się ku dołowi nogi umieszczono pod lekkim kątem, dzięki czemu meble przywołują obraz stylu charakterystycznego dla PRLu. Dzięki takiej konstrukcji wyposażenie to łączy ze sobą doskonały, współczesny design z nutką stylu retro i idealnie odnajduje się w prezentowanej przestrzeni.

 

kom2516-2

 

kom2516-5

 

kom2516-6

 

kom2516-8

 

Dopełnieniem wyposażenia jest niewielkie, ale bardzo funkcjonalne biurko, które może pełnić funkcję toaletki dzięki zamontowanemu lustru. Jest to doskonałe miejsce do zrobienia porannego makijażu, a w razie potrzeby może również służyć do pracy z laptopem czy roboty papierkowej.

 

toa2534-2

 

Aranżacja uzupełniona jest o czarno-białe grafiki i zdjęcia, które doskonale prezentują się na tle białych ścian. Wprowadzają one lekko graficzny charakter i dostarczają miłych dla oka akcentów, nie zaburzając jednocześnie spokojnego stonowania całego wystroju.

 

3

 

Przedstawiona propozycja stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób praktycznych, które dostrzegają piękno w świetnie zaprojektowanej formie i naturalności użytych materiałów, a nie w nadmiernej ornamentyce i natłoku bibelotów.

Komentarze

  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane

Polecamy również

KOLEKCJE MEBLI DO WNęTRZ W STYLU INDUSTRIALNYM
LOFT & SOFT - PANORAMA 360°
RóżNORODNOść FAKTUR W SYPIALNI - PANORAMA 360°

Najnowsze wpisy

KUCHNIE NA PODDASZU - IDEALNE ROZWIąZANIE DLA MIłOśNIKóW DREWNIANEJ ZABUDOWY
INSPIRACJE – SYPIALNIE W PRZYTULNYM STYLU WEDłUG NAJNOWSZYCH TRENDóW
ŁóżKO DREWNIANE BUKOWE I DęBOWE – ZALET, RóżNICE I CIEKAWOSTKI

zobacz więcej

Najpopularniejsze tagi

Archiwum