czytania ( wyrazy)

Relaks bez nudy - PANORAMA 360°Loading...

Panorama Relaks bez nudy - PANORAMA 360°
Ikona 360
Ikona Uruchom

Sypialnia stanowi najbardziej prywatną część mieszkania. Jest miejscem wypoczynku, wyciszenia i snu, ale również miejscem najbardziej intymnych relacji.

Przy aranżacji sypialni powinniśmy więc myśleć o tych funkcjach tworząc miejsce spokojne, relaksujące, intymne i przytulne, ale przede wszystkim komfortowe. Prezentowana tutaj propozycja stanowi świetny przykład sypialni, która doskonale wycisza, ale unika nudy.

Pomieszczenie, które mogą Państwo zobaczyć na wizualizacji, to niewielki pokój na planie prostokąta. Nie ma tu żadnych architektonicznych udziwnień, zakamarków, czy skomplikowanych form. Z tego powodu tę aranżację bardzo łatwo zaadaptować do własnych potrzeb i pomieszczeń o dowolnej kubaturze. Uniwersalność jest jedną z charakterystycznych cech tego wystroju, ponieważ opiera się on na łatwo dostępnych materiałach, prostych do uzyskania fakturach, a przede wszystkim na dobrze dobranym wyposażeniu.

1803-9

Szare ściany z wyraźną, surową fakturą tynku pozwalają oczom odpocząć, nie nudząc jednak standardową gładkością. Faktura sprawia, że każdy punkt na ścianie jest inny, a całość nabiera dynamizmu i żywotności. Doskonale zgrywa się to z podłogą z szarych desek o krótkich lamelach i wyraźnym rysunku drewna. Mocno sękate deski oraz nieregularne fugi pełnia tę samą funkcję, co faktura ścian – nadają pomieszczeniu dynamizmu, przełamują rytmikę i ożywiają przestrzeń.

bona-sypialnia-3-4

Ta wszędobylska szarość może wydawać się bardzo ryzykownym posunięciem. Szary kolor jest zimny i surowy, przywodzi na myśl raczej bunkier niż przytulną sypialnię. Jednak w prezentowanej aranżacji ten problem znika dzięki meblom z naturalnego, litego drewna, które doskonale ociepla całe pomieszczenie wprowadzając jasne, miłe dla oka, naturalne barwy. W otoczeniu szarych, ale bogato fakturowanych ścian i podłogi kolor bukowego drewna odnajduje się doskonale wprowadzając ciepło, przytulność i poczucie komfort.

Duże, solidne łóżko zajmuje centralną pozycję w tej kompozycji. Jego potężne, grube nogi o ciekawej, zaokrąglonej formie wprowadzają delikatną, kobiecą linię sprawiając, że sypialnia nie jest ascetyczna, kanciasta i nudna. Wysoka jakość materiałów i porządne wykonanie mebli gwarantuje ich żywotność i stanowi gwarancje długiego użytkowania. Minimalistyczny zagłówek w postaci prostej deski ustawionej pod lekkim kątem zapewnia podparcie pleców i komfort np. przy czytaniu książki.

bona-sypialnia-3-2

Dwie, symetrycznie ustawione po obu stronach łóżka, szafki nocne dzięki swoim gabarytom i formie doskonale uzupełniają kompozycję łóżka, a ich zaokrąglone nóżki i front w bardzo elegancki sposób łagodzą jego masywność.

Pod oknem widzimy niski stolik kawowy o ciekawej formie. Prosty, kwadratowy blat osadzono na charakterystycznych dla tej kolekcji mebli nogach o obłej, kobiecej linii. Dołączone do niego krzesła pasują tutaj doskonale dzięki zaokrąglonym kształtom siedzisk. Cienkie nóżki i ciekawa geometrycznie konstrukcja podpór wprowadzają lekkość, przełamując masywność solidnych nóg pozostałych mebli. Jest to świetne miejsce na poranną kawę i śniadanie, a jego usytuowanie pod oknem zapewnia piękny widok, który już od rana pozytywnie nastroi mieszkańców.

bona-sypialnia-3-1

 

Uzupełnieniem wyposażenia są dwie komody, których forma stanowi kwintesencje prezentowanej kolekcji mebli. Od razu rzuca się w oczy solidność ich wykonania i dbałość o szczegóły. Uwydatnione, zaokrąglone fronty i nogi wprowadzają ciekawą, niebanalną geometrię, rozrzeźbiając całą przestrzeń. Naturalny rysunek litego drewna bukowego świetnie współgra zarówno z drewnianą podłogą, jak i fakturą ścian, dzięki czemu cała kompozycja stanowi pewną całość i nic nie wydaje się tutaj nie na miejscu. Warto zwrócić uwagę na brak uchwytów szuflad i szafek, co jest zasługa użytego systemu push-open. Dzięki temu meble maja zwartą, jednolitą i minimalistyczną formę.

bona-sypialnia-3-3

 

1810-9

 

W takiej aranżacji ważne jest przemyślenie każdego elementu, również tekstyliów. Geometryczny dywan w prostokąty i kwadraty, który widzimy pod stolikiem kawowym, elegancko wydziela miejsce tej małej jadalni, nie narzucając się jednocześnie i świetnie tonując intensywną barwę samego stolika. Biała pufa oraz pościel na łóżku mogą się wydawać banalne, jednak w tej aranżacji sprawdzają się doskonale wprowadzając jasność i podkreślając minimalizm. Zastosowanie intensywnych kolorów zniszczyłoby wyraźnie widoczny nastrój spokoju i wyciszenia.

Dopełnieniem wystroju są dobrze dobrane grafiki utrzymane w odcieniach szarości i stonowanych, pastelowych barwach. Dzięki takim grafikom można tutaj wprowadzić osobiste akcenty i spersonalizować aranżację.

Przedstawiona propozycja jest bardzo prosta, nie wymaga wybujałych zabiegów architektonicznych, drogich materiałów, czy nietypowych rozwiązań. To opcja idealna dla ludzi skromnych, ale niepozbawionych smaku. Doskonale odnajdą się tutaj zarówno osoby młode, jak i bardziej doświadczone życiowo.

Komentarze

  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane

Najnowsze wpisy

NAJMODNIEJSZE KRZESłA TEGO SEZONU - TRENDY 2020 W TWOIM DOMU
NOWOCZESNE MEBLE DREWNIANE DO SALONU
ROśLINY BEZPIECZNE DLA ZWIERZąT DOMOWYCH - KTóRE GATUNKI Są NAJLEPSZE?

zobacz więcej

Najpopularniejsze tagi

Archiwum