Blog o drewnie we wnętrzach i nie tylko

czytania ( wyrazy)

Jak się robi łóżko drewniane – czyli rzemiosło w służbie Twojego zdrowia!

Łóżka z litego drewna to wyjątkowy luksus. Są nie tylko solidne, ale również przyciągają wzrok i zapewniają doskonały komfort snu. Ale jak dokładnie robi się łóżko drewniane i dlaczego ten materiał uważany jest za szczególnie dobrze wpływający na zdrowie? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Łóżka z litego drewna – co to właściwie jest?

Wchodząc do sklepu meblowego, raz po raz natkniesz się na określenie „łóżka z litego drewna”. Jednak nie każdy wie, jaka jest różnica w stosunku do innych łóżek drewnianych. Zasadniczo lite drewno to koncepcja jakości, która podlega bardzo rygorystycznym normom i sposobom obróbki. Łóżko drewniane wykonuje się najczęściej z drewna dębowego lub bukowego - z uwagi na ich wyjątkową trwałość, solidność i wysokie walory estetyczne.

Łóżko z litego drewna bukowego - 100% naturalny materiał. Na zdjęciu łóżko GREG z oferty The Beds: https://beds.pl/lozko-greg-1

Pewne jest to, że łóżka z litego drewna mają wyjątkową charyzmę. Dzięki szlachetnemu usłojeniu drewna i naturalnemu wyglądowi przyciągają wzrok w każdej sypialni. Ale łóżka z litego drewna również imponują swoją trwałością. Wyglądają naturalnie, subtelnie i ponadczasowo pięknie.

Jak się robi łóżko drewniane?

Droga tworzenia łóżka z litego drewna w The Beds zaczyna się od pomysłu. To właśnie on rodzi się w głowach projektantów. Można by pomyśleć, że w tworzeniu łóżek nie ma nic szczególnego, jednak mija się to z prawdą. Ten mebel musi charakteryzować się wyjątkową wytrzymałością i trwałością, dlatego pomysły projektantów muszą zostać zweryfikowane przez konstruktorów. To właśnie oni odpowiadają za wcielenie wizji w życie, czyli nadanie projektowi takich właściwości, które pomogą stworzyć z niego solidne łóżko drewniane.

Pomysł na nowe łóżko powstaje w głowach projektantów

Następnie koncepcja przeniesiona zostaje do komputerów gdzie za pomocą specjalistycznego oprogramowania modelu się nowe meble

W następnym kroku pozyskiwane jest drewno odpowiedniej jakości, które posłuży do wyprodukowania poszczególnych elementów. Specjalistyczne maszyny dzielą je w tartaku na tarcicę, czyli mniejszą część surowego drewna. Najczęściej są to nieobrobione deski, które później:

  • zabezpiecza się preparatami grzybobójczymi i przeciw innym szkodnikom,
  • suszy przez okres od kilku tygodni do nawet kilkunastu miesięcy, w zależności od gatunku drewna.

Surowe płyty drewniane

Dopiero wyleżakowane drewno można pociąć na odpowiednie elementy. To właśnie z nich wytwarzana jest tzw. klejonka drewniana w formie płyt, czyli mniejszych kawałków drewna, które łączy się za pomocą kleju lub mikrowczepów. Dzięki takiemu podejściu masz pewność, że rama łóżka z litego drewna będzie stabilna i wytrzymała.

Obróbka cyfrową obrabiarką sterowaną numerycznie (CNC) to wykorzystanie możliwości komputerów w branży meblarskiej

Tak przygotowane płyty trafiają do mechanicznej i ręcznej obróbki. To na tym etapie powstają elementy składowe łóżka. Dopasowywane są one do odpowiednich rozmiarów i gładkości powierzchni, szlifowane, a następnie wykonywane są niezbędne frezy i otwory. Obróbce poddawana jest nie tylko rama, ale także i stelaż łóżka, który jest niezbędnym podparciem materaca.

Obróbka mechaniczna elementów drewnianych

Dopiero tak przygotowane elementy mogą trafić do działu wykańczania tzn. nadawania im barwy. Stąd już gotowe i profesjonalnie spakowane, mogą wyruszyć w podróż do Twojego domu.

Barwienie olejami lub lakierowanie to najpopularniejsze sposoby wykańczania mebli drewnianych

Meble zostają zabezpieczone, spakowane i wysłane do klientów

Dlaczego łóżka drewniane służą zdrowiu?

Musisz wiedzieć, że w The Beds przykładamy dużą wagę do jakości wykończenia naszych mebli z litego drewna. Dbamy o to, aby materiał wykorzystywany do produkcji łóżek był wolny od szkodliwych substancji, ponieważ łóżka z litego drewna powinny zapewniać zdrowy sen. Świetnie sprawdzają się również pod kątem wentylacji, ponieważ rozstawione listwy stelaża zapewniają płynny przepływ powietrza pod łóżkiem.

Zdrowie i komfort- to wyznaczniki marki The Beds (na zdjęciu łóżko Retro: https://beds.pl/lozko-retro-z-tapicerowanym-szczytem-loz2501)

Zwracamy szczególną uwagę na doskonałość naszych produktów przy wszystkich naszych produktach podczas ich lakierowania lub olejowania. Staranne i bezpieczne wykończenie sprawia, że drewniane łóżko to najlepszy naturalny mebel dla komfortowego i zdrowego snu.

Komentarze

  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane

Polecamy również

ŁóżKA DREWNIANE — WSZYSTKO, CO MUSISZ O NICH WIEDZIEć
ŁóżKO DREWNIANE DO SYPIALNI — NA CO ZWRóCIć UWAGę PRZY JEGO WYBORZE?
ŁóżKA DREWNIANE DO RóżNYCH ARANżACJI — JAKIE WYBRAć I JAK O NIE DBAć?

Najnowsze wpisy

KUCHNIE NA PODDASZU - IDEALNE ROZWIąZANIE DLA MIłOśNIKóW DREWNIANEJ ZABUDOWY
INSPIRACJE – SYPIALNIE W PRZYTULNYM STYLU WEDłUG NAJNOWSZYCH TRENDóW
ŁóżKO DREWNIANE BUKOWE I DęBOWE – ZALET, RóżNICE I CIEKAWOSTKI

zobacz więcej

Najpopularniejsze tagi

Archiwum