Blog o drewnie we wnętrzach i nie tylko

czytania ( wyrazy)

Jakie stoliki nowoczesne sprawdzą się w Twoim salonie?

Salon powinien być centralnym pomieszczeniem w każdym domu lub mieszkaniu. Zapraszająca sofa z dopasowanym stolikiem kawowym to główne elementy tej oazy spotkań towarzyskich i relaksu. Sprawdź zatem, jaki nowoczesny stolik będzie pasował do Twojego salonu.

Jak wybrać nowoczesny stolik kawowy?

Asortyment nowoczesnych stolików kawowych jest dziś większy niż kiedykolwiek. Jednak wydaje się, że tym trudniej jest znaleźć idealny mebel do salonu. W końcu powinien on nie tylko wyglądać szykownie i pasować do salonu, ale także być funkcjonalny i zapewniać wystarczająco dużo miejsca. Dlatego podczas zakupu nie kieruj się tylko wyglądem stolika kawowego, ale także weź pod uwagę jego funkcjonalność.

Stoliki, które można złożyć "jeden w drugi" - komplet Musli

Rozważając poszczególne opcje, warto zastanowić się, jakie wymagania będziesz mieć wobec swojego nowego stolika kawowego do salonu. Czy powinien służyć wyłącznie jako miejsce do postawienia na nim filiżanki z kawą, czy może chcesz go okazjonalnie wykorzystać jako mini jadalnię lub miejsce do pracy? Wbrew pozorom, zadanie sobie tego pytania jest bardzo istotne - w ten sposób określisz m.in. wysokość i rozmiar, jaki powinien mieć stolik.

Pamiętaj, że nie istnieje jeden idealny stolik kawowy dla wszystkich. Dlatego warto dowiedzieć się więcej na temat tego, jak powinien wyglądać stolik dopasowany do Twoich potrzeb. Poza tym, warto wiedzieć, jak można dane stoliki nowoczesne dopasować do konkretnego salonu.

Mały salon – jaki stolik nowoczesny wybrać?

Właściwy rozmiar stolika kawowego zawsze zależy od dostępnej przestrzeni salonu. Jeśli powierzchnia w Twoim pokoju jest ograniczona, zalecane są mniejsze stoliki nowoczesne. Zbyt duże modele niepotrzebnie zmniejszałyby wizualnie przestrzeń i ograniczały swobodę ruchów.

Niewielki stolik Bres (śr. 70 cm) idealnie sprawdzi się w mniejszym wnętrzu (https://beds.pl/stolik-bres)

Dobrym rozwiązaniem są stoliki z litego drewna, które mogą pełnić również funkcję konsoli, gdy umieścisz je obok kanapy czy fotela. Taki uniwersalny model to na przykład stolik kawowy ENIO. Warto zwrócić uwagę

Nowoczesny Stolik Enio z drewna bukowego

Rozmiar stolika kawowego powinien też pasować do samej kanapy. Przy mniejszej, dwuosobowej sofie lepiej sprawdzają się stoliki kawowe okrągłe lub trójkątne. Idealną kompozycję z mniejszą kanapą stworzy zestaw owalnych stolików MIKI, ponieważ pasują do wnętrz kameralnych, pełnych przytulnych akcentów. Dodatkowo, gdy zostaną rozstawione, pozwalają zyskać dodatkową przestrzeń - przydatną zwłaszcza na imprezach.

Zestaw stolików MIKI (3 w komplecie)

Warto pamiętać, że wszelkie stoliki z litego drewna w modelach owalnych, okrągłych i innych z zaokrąglonymi brzegami są idealne dla rodzin z mniejszymi dziećmi. W ich przypadku ryzyko kontuzji jest znacznie mniejsze niż przy stoliku prostokątnym lub kwadratowym.

Duży salon – jaki nowoczesny stolik kawowy wybrać?

W pomieszczeniach o większym metrażu możesz trochę poszaleć. Jeśli masz duży salon, masz trochę więcej swobody w wyborze nowoczesnego stolika kawowego. Nie powinien być zbyt mały. W przeciwnym razie „zniknie” w pokoju.

Idealny stolik zajmuje mniej więcej jedną trzecią do połowy całkowitej długości kanapy. Dzięki temu dostęp do jego powierzchni jest bardzo łatwy z każdego miejsca. Do długich kanap lub narożników dobrze pasują prostokątne lub kwadratowe stoliki kawowe.

Nowoczesny Stolik Kosmo o długości 110 cm może poszczycić się sporą powierzchnią i ciekawym designem metalowej podstawy

Z reguły, gdy sofa sama w sobie jest okazała, lepiej będzie, jeśli postawisz na modernistyczny stolik z litego drewna o lekkiej konstrukcji. Przykładem niech będzie stolik Minimal STK2107 dostępny w trzech wymiarach: 70x110 cm, 80x80 cm, 100x100 cm. Jego charakterystyczny wygląd to prosta forma i nogi w formie okazałej ramy. W dużym salonie dobrze będzie wyglądał także stolik z drewna i metalu Diamond STK0056, którego niebanalna, geometryczna nada aranżacji nowoczesnego charakteru.

Stolik Minimal z ciekawym detalem w postaci łączeń wielowypustowych

Stolik Diamond z nowoczesną, metalową, geometryczną podstawą

Bardzo nowoczesny czy „nowocześnie” klasyczny?

Oczywiście nie zapomnij, że nowoczesny stolik kawowy musi pasować do ogólnego charakteru wnętrza. Ważne jest, aby dobrze współgrał z pozostałymi meblami pod względem stylu i koloru. Stoliki z litego drewna to klasyka, która mile widziana jest praktycznie w każdym salonie. Drewno jest solidne i tworzy naturalną atmosferę.

Nowoczesny nie zawsze znaczy minimalistyczny. Klasyczny stolik kawowy pasuje do niemal każdego stylu. Im jaśniejsze drewno, tym bardziej przyjazny i lżejszy wydaje się salon. Lekkie drewniane stoliki kawowe na czterech nogach z okrągłym blatem (np. model Erda STK0030) szczególnie dobrze komponują się z sofami lub kanapami z tkaniny w stylu skandynawskim.

Stolik Erda - nowoczesny i klasyczny jednocześnie

Z kolei ciemniejsze stoliki z drewna i metalu wyglądają świetnie w minimalistycznym, a nawet industrialnym salonie. Przykładem jest komplet dwóch stolików kawowych Bros, których forma i wygląd doskonale prezentuje się na tle jasnej kanapy i ściany z surowych cegieł.

Funkcjonalny duet - 2 stoliki o dużej powierzchni, które można złożyć "jeden w drugi" (The Beds https://beds.pl/komplet-stolikow-bros)

Jeśli szukasz czegoś bardziej eleganckiego, co dobrze skomponuje się ze skórzanymi sofami w stylu vintage lub stworzy ciepłą, przytulną atmosferę w Twoim klasycznym salonie - wybierz stoliki nowoczesne na figlarnych i kształtnych nogach. Takie wersje znajdziesz w serii mebli Odys (stolik STK2012) lub Paris (stolik STK1905).

Stolik Paris, którego wygląd inspirowany jest klasyką meblarskiego designu

Nietuzinkowe detale stolika kowego Paris

Komentarze

  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane

Polecamy również

NOWOCZESNE MEBLE DREWNIANE DO SALONU
JAK WYBRAć MEBLE DREWNIANE DO NOWOCZESNYCH ARANżACJI?
PORZąDEK I PROSTA ELEGANCJA - PANORAMA 360°

Najnowsze wpisy

KUCHNIE NA PODDASZU - IDEALNE ROZWIąZANIE DLA MIłOśNIKóW DREWNIANEJ ZABUDOWY
INSPIRACJE – SYPIALNIE W PRZYTULNYM STYLU WEDłUG NAJNOWSZYCH TRENDóW
ŁóżKO DREWNIANE BUKOWE I DęBOWE – ZALET, RóżNICE I CIEKAWOSTKI

zobacz więcej

Najpopularniejsze tagi

Archiwum