Blog o drewnie we wnętrzach i nie tylko

czytania ( wyrazy)

Jakie kredensy wybiera się do współczesnych aranżacji? Sprawdź!

Kiedy słyszysz słowo „kredens”, automatycznie myślisz o dużych, nieporęcznych meblach wypełnionych rodzinnymi pamiątkami lub zastawą stołową w kuchni dziadków. Z biegiem lat ich popularność spadła, ponieważ większość właścicieli domów chciało odciąć się od tych skojarzeń. Jednak teraz kredensy powracają i nie muszą być reliktami przeszłości. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak dopasować je do bardziej współczesnych aranżacji.

Moda na kredensy we współczesnych aranżacjach

Wiele osób kojarzy kredensy ze starszymi stylami wnętrz lub wyeksponowanymi tandetnymi zestawami porcelany. Dlatego na jakiś czas meble te wyłączono z projektów nowoczesnych wnętrz. Z czasem jednak zauważono, że nie ma powodu, dla którego nie można byłoby odmienić ich złej passy i sprawić, by wyglądały jednocześnie stylowo, ładnie i nowocześnie!

Nowoczesny kredens Bianco z drewnianym korpusem i lakierowanymi frontami

Dziś oprócz samego stylu kredensów, dużą wagę przykłada się do przedmiotów, którymi zostaną wypełnione półki. Przede wszystkim muszą one pasować do wystroju Twojego domu. Niezależnie od tego, czy chcesz, aby kredensy wyglądały eklektycznie, czy pragniesz nadać im wyrafinowany wygląd, istnieje wiele różnych sposobów na uporządkowanie rzeczy na półkach.

Kredensy we współczesnych wnętrzach często zintegrowane są z resztą zabudowy

Kredensy kuchenne w wiejskim stylu

Dużo drewna, jasne kolory, stół krzesłami i duży kredens to podstawowe cechy klasycznej kuchni w wiejskim stylu. Wywodzi się on z tradycyjnej kuchni w domu na wsi, która zapewniała przytulność dzięki wysokiej jakości litemu drewnu i rustykalnym elementom wystroju. Dziś istnieje nie 1 rodzaj kuchni w stylu wiejskim, ale wiele różnych odłamów tego nurtu, np.:

Kredens w stylu wiejskim zaaranżowany we współczesnym, lecz stylizowanym na rustykalne, wnętrzu

  • kuchnia w stylu skandynawskim - meble z drewna bukowego i sosnowego, jasne kolory i wyraziste linie charakteryzują skandynawski styl umeblowania.
  • śródziemnomorska kuchnia wiejska - drewno i płytki są na pierwszym planie. Meble wykonane są głównie z litego drewna, a ściany i podłogi zrobione z kamienia lub płytek.
  • kuchnia w stylu alpejskim - lite drewno z wyrazistymi słojami oraz piec kaflowy to podstawa takiego wnętrza.

Kredens współczesny, który doskonale wspasowuje się we wnętrze w stylu rustykalnym - The Beds Bingo

Do współczesnej kuchni w wiejskim stylu wybierz kredensy stylowe z drewna, które wyglądem nawiązują do mebli z babcinych mieszkań. Przykładem takiego rozwiązania jest kredens Odys KRE2027. Ma wiele szuflad, w których zmieści się wiele drobiazgów i kuchennych tekstyliów.

Kredens Odys KRE2027

Z kolei w części przeszklonej możesz ustawić ładną zastawę stołową lub wyeksponować w niej kieliszki i naczynia szklane. Taki kredens z powodzeniem odnajdzie swoje miejsce także w kuchni w stylu eko, której estetyka inspirowana jest naturą.

Kredensy stylowe we wnętrzach retro

Nowoczesny kredens swoją współczesną formę może łączyć z inspiracjami zaczerpniętymi z minionych dekad. Na przykład kredens z kolekcji Retro KRE2528 to połączenie trwałej i solidnej konstrukcji ze stylowymi, lekko ukośnymi nóżkami. To właśnie one podkreślają nawiązanie do minionych epok, mebli w stylu vintage i wnętrz rodem z PRL-u.

Kredens Retro KRE2528

Otwarte półki zasłonięte szybą pozwalają wyeksponować przedmioty takie jak dzbanki, flakony, patery na ciasto, świeczniki itp. Możesz ustawić je według własnego uznania w sposób, który pokaże ich styl, jednocześnie maksymalizując przestrzeń. Jeśli jednak wolisz przemienić taki retro kredens w bardziej nowoczesną, funkcjonalną szafkę, możesz umieścić w nim kolorowe naczynia lub pamiątki z podróży, aby podkreślić współczesny styl swojego domu.

Nowoczesny kredens pokojowy

Dzisiejsze kredensy możesz umieścić także we wnętrzach pokoju dziennego. Niestandardowe modele do salonu mogą nadać wnętrzu osobowość i styl. Istnieje wiele możliwych zastosowań takiego mebla w salonie. Przede wszystkim może to być kreatywne rozwiązanie do przechowywania cennych pamiątek, zdjęć lub książek.

Kredensy są fantastyczne do wyeksponowania najlepszej części Twojej kolekcji. Przechowują Twoje przedmioty bezpiecznie i na wysokości oczu, dzięki czemu Twoi goście natychmiast zwrócą uwagę na tę część wystroju wnętrza.

Vento KRE1227 - świetnie sprawdzi się jako element salonu. Wyeksponujesz w nim zarówno pamiątki rodzinne, zdjęcia swoich dzieci jak i klasycznie- zastawę i szkło

Kredens pokojowy możesz umieścić zarówno w bardzo nowoczesnych, jak i kreatywnych wnętrzach w stylu boho. Jeżeli Twój salon charakteryzuje się połączeniem prostoty i minimalizmu w nurcie industrialnym (loftowym) lub ogromnym wyczuciem smaku w wersji eklektycznej - postaw na kredens KRE2223 z kolekcji Steel. To estetyczny i bardzo praktyczny mebel, który pozwala na zachowanie ładu i porządku, a ponadto wyeksponowanie ustawionych za szybą rzeczy.

Kredens w salonie? Jak najbardziej!

Współczesny kredens Golo KRE2619

Kredensy z litego drewna dobrze komponują się także z pozostałymi elementami stylu boho. Mogą mieć różne formy - od minimalistycznych wersji, które łączą drewniane korpusy i białe fronty (np. kredens Bianco KRE9821) do mebli ponadczasowych, które wyglądem nawiązują do tradycyjnych kredensów (np. model KRE1037 z serii Vinci).

Kredensy nie muszą być już starodawną przeszłością! Bez względu na budżet, możesz łatwo znaleźć naprawdę ładne i praktyczne meble, które dobrze komponują się ze współczesnymi aranżacjami.

Komentarze

  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane

Polecamy również

NOWOCZESNE MEBLE DREWNIANE DO SALONU
JAK WYBRAć MEBLE DREWNIANE DO NOWOCZESNYCH ARANżACJI?
PORZąDEK I PROSTA ELEGANCJA - PANORAMA 360°

Najnowsze wpisy

KUCHNIE NA PODDASZU - IDEALNE ROZWIąZANIE DLA MIłOśNIKóW DREWNIANEJ ZABUDOWY
INSPIRACJE – SYPIALNIE W PRZYTULNYM STYLU WEDłUG NAJNOWSZYCH TRENDóW
ŁóżKO DREWNIANE BUKOWE I DęBOWE – ZALET, RóżNICE I CIEKAWOSTKI

zobacz więcej

Najpopularniejsze tagi

Archiwum