Blog o drewnie we wnętrzach i nie tylko

czytania ( wyrazy)

Kuchnia z oknem – czy to dobry pomysł na jadalnię?

Kuchnia z oknem jest największą konkurencją salonu, jeśli chodzi o usytuowanie jadalni. Polacy kochają otwarte przestrzenie w mieszkaniach i domach. Z tego powodu często wybierają salon łączony z jadalnią. Jednak… Czy mają rację?

Zalety jadalni w kuchni z małym oknem

Kuchnia z oknem daje nam szereg możliwości, które pozwolą nam oszczędzać czas i spędzić miłe chwile z bliskimi. Umiejscowienie części jadalnianej w kuchni, zależy od jej metrażu mieszkania. Duża powierzchnia pomieszczenia idealnie nadaje się na to, aby zamiast wyspy kuchennej, na środku znalazł się stół do jadalni dla 12 osób.

Drewniany blat w kuchni to designerskie rozwiązanie.

Natomiast mała kuchnia z oknem będzie wymagać innego rozwiązania. Najlepiej, jeśli w tym konkretnym wypadku, stół drewniany znajdzie się możliwie najbliżej okna. Naturalne światło wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Dlatego, aby czas spędzony z rodziną przy posiłku był satysfakcjonujący, ustaw stół jak najbliżej źródła naturalnego światła.

Jadalnia w kuchni to także brak problemów z utrzymaniem porządku. Zazwyczaj w kuchni mamy kafelki. Zatem nawet gdy na powierzchni kuchennej pojawi się brud, można w łatwy sposób się go pozbyć. To samo dzieje się z wszelkiego rodzaju okruszkami.

Stół w kuchni to szybkie sprzątanie.

Kuchnia, w której znajduje się stół do jadalni to oszczędność czasu. Zaraz po przygotowaniu dań możesz sprawnie podać je rodzinie. Gdy czegoś zabraknie na stole, można sprawnie sięgnąć do lodówki czy szafki z przyprawami.

Nie możemy zapomnieć, że stół w kuchni to także dodatkowy blat, którego możesz użyć do przygotowania posiłków. Kuchnia z wieloma płaszczyznami jest bardziej funkcjonalna.

Najczęściej wymieniana zaleta kuchni z oknem

Jedną z często wymienianych zalet kuchni z oknem i jadalnią jest brak zapachów jedzenia w salonie, sypialni czy pokoju dziecka. W momencie, gdy wyniesiesz dania z kuchni, zapach obiadu bądź kolacji w mgnieniu oka rozniesie się po całym mieszkaniu. Możesz uniknąć tego w prosty sposób. Rozwiązaniem jest przede wszystkim dobry okap i rozszczelnienie okna na czas gotowania. Spożywanie posiłków w kuchni również ogranicza zapachy, które mogą roznosić się po domu w trakcie jedzenia.

Kilka sposobów na ustawienie stołu drewnianego w kuchni

Wiele zależy od indywidualnych preferencji oraz układu pomieszczenia, jednak ogólnie istnieje kilka sposobów na umiejscowienie stołu w kuchni. Dwa z nich zostały wymienione wyżej. Teraz zebraliśmy wszystkie w jedną, spójna listę. Drewniany stół w kuchni możesz postawić:

  • przy ścianie - jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest umieszczenie stołu przy ścianie, co pozwala na oszczędzenie miejsca i swobodne poruszanie się po kuchni;

  • w centrum kuchni - jeśli kuchnia jest na tyle duża, żeby pomieścić duży stół, można umieścić go w centrum pomieszczenia. Taki układ nadaje kuchni charakteru i pozwala na swobodne przemieszczanie się między stołem a innymi elementami wyposażenia;

  • przy oknie - umieszczenie stołu przy oknie pozwala na cieszenie się widokiem podczas posiłków i korzystanie z naturalnego światła podczas przygotowywania posiłków;

  • w aneksie jadalnym - w przypadku kuchni połączonej z salonem można stworzyć aneks jadalny, gdzie umieści się stół i krzesła. Takie rozwiązanie pozwala na oddzielenie strefy jadalnej od reszty pomieszczenia i zapewnia wygodną przestrzeń do jedzenia;

  • w kształcie litery "L" lub "U" - jeśli kuchnia jest na tyle duża, możesz rozważyć ustawienie stołu w kształcie "L" lub "U". Takie rozwiązanie pozwala na wykorzystanie przestrzeni i przygotowania przyjęcia lub obiadu nawet dla kilkunastu osób.

Ostatecznie, wybór miejsca dla stołu zależy od preferencji i indywidualnych potrzeb użytkowników kuchni. Ważne, aby wybór był funkcjonalny, praktyczny i zapewniał wygodne warunki do jedzenia oraz codziennej pracy w kuchni.

Jaki stół do kuchni z oknem wybrać?

Możliwości jest naprawdę wiele! Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości i dobrym wykonaniu, postaw na stół live edge lub z stół z litego drewna do jadalni. To przede wszystkim oryginalne rozwiązanie pod kątem designerskim, a także bycie bliżej natury.

Stoły drewniane, zaimpregnowane we właściwy sposób, są odporne na temperaturę, uszkodzenia mechaniczne spowodowane standardowym użytkowaniem czy wilgoć. Idealnie nadają się do kuchni z oknem.

Stół z naturalnym blatem Adao to oszczędność miejsca. Noga stołu jest w kształcie gwiazdki, co sprawia, że pod blatem możesz wygospodarować przestrzeń magazynową. Kosze wiklinowe lub wiklinowy kufer wpasuje się do wystroju aranżacji kuchni.

Stół live edge Adao.

Live Edge oznacza, że blat jest wykonany z jednego kawałka drewna. Naturalne blaty są niepowtarzalne, poniewaz bardzo ciężko zdobyć materiał tak szeroki, by można z niego wykonać blat stołu. Ze stołem live edge GOLO masz pewność, że nigdy nie zobaczysz u kogoś takiego samego blatu.

Stół z naturalnym blatem Golo.

Stół z naturalnym blatem Davi jest idealny dla tych, którzy nie lubią sprzątać. Ze względu na to, że blat jest wsparty na metalowych płozach o geometrycznym kształcie, nie posiadają zakamarków, w których mógłby zbierać się kurz.

Drewniany stół z litego drewna Davi.

Czy kuchnia z oknem to dobry pomysł na jadalnię?

Wygląda na to, że wielu z nas decyduje się umieścić kącik jadalniany w salonie i zapomina o korzyściach płynących z projektu jadalni wewnątrz kuchni. To rozwiązanie jest przede wszystkim dla tych, którzy salon chcą wykorzystać jedynie jako miejsce relaksu, resetu i odpoczynku.

Stół do jadalni, umieszczony w salonie z którego korzysta wiele osób może powodować konflikty domowników. Natomiast jeśli kuchnia jest na tyle duża, aby pomieścić osobne miejsce do spożywania posiłków, a jednocześnie jest połączona z salonem lub jadalnią, wówczas można rozważyć utworzenie aneksu jadalnego. W takim przypadku stół może być umieszczony w strefie jadalnej, a kuchnia pozostanie przestrzenią do gotowania i przygotowywania posiłków.

Ostatecznie wybór koncepcji aranżacji kuchni i jadalni zależy od indywidualnych potrzeb użytkowników i konkretnych warunków, w których pomieszczenie się znajduje. Nie zapominajmy jednak o szeregu zalet, jakie niesie ze sobą część jadalniana w kuchni z oknem.

Komentarze

  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane

Polecamy również

NAJMODNIEJSZE KRZESłA TEGO SEZONU - TRENDY 2020 W TWOIM DOMU
STOłY DREWNIANE Z BLATEM LIVE EDGE — NATURALNE PIęKNO DO JADALNI, SALONU I KUCHNI
BIAłO I PRZYTULNIE - PANORAMA 360°

Najnowsze wpisy

KUCHNIE NA PODDASZU - IDEALNE ROZWIąZANIE DLA MIłOśNIKóW DREWNIANEJ ZABUDOWY
INSPIRACJE – SYPIALNIE W PRZYTULNYM STYLU WEDłUG NAJNOWSZYCH TRENDóW
ŁóżKO DREWNIANE BUKOWE I DęBOWE – ZALET, RóżNICE I CIEKAWOSTKI

zobacz więcej

Najpopularniejsze tagi

Archiwum