Blog o drewnie we wnętrzach i nie tylko

czytania ( wyrazy)

Łóżka skandynawskie, czyli sypialnia w stylu scandi

Sypialnia musi być komfortowa. Nie wyobrażamy sobie odpoczynku w miejscu, które nie jest dla nas wygodne. Co jest niewątpliwą gwarancją błogiego wypoczynku? Jakie meble drewniane spełniają wszystkie wymogi zdrowego snu? Dobrze zaprojektowane, trwałe i odpowiednie łóżka. Najlepiej… łóżka skandynawskie.

Łóżko scandi, czyli jakie?

To łóżko musi przede wszystkim wyznaczać typ stylu skandynawskiego, ponieważ dzieli się na podgrupy. Bardziej wnikliwi fani scandi rozpoznają styl skandynawski nowoczesny, biznesowy, artystyczny… Detale, które nadają charakter sypialni mają znaczenie. I to właśnie jest zdeterminuje wybrana rama łóżka skandynawskiego.

Pamiętaj, że wszystkie meble w sypialni muszą być jasne, uniwersalne, bezpretensjonalne i najlepiej drewniane. W przeciwnym wypadku nie będzie można powiedzieć o sypialni, że jest skandynawska.

Łózko z litego drewna do sypialni | Beds.pl
Łóżko z litego drewna RETRO.

Czy łóżko w sypialni musi być szerokie? Zdecydowanie nie. Skandynawia słynie z tego, że jej mieszkańcy mają własne zdanie. Niektórzy mogą nie lubić szerokiego łóżka lub bardziej wygodne są dla nich dwa łóżka pojedyncze w sypialni. I taki układ też jest właściwy. Sprawdza się zwłaszcza, jeśli rodzeństwo jest jeszcze w wieku szkolnym i chce mieszkać razem w jednym pokoju. Sypialnia dziecięca i pokój młodzieżowy mogą zawierać węższe łóżka. Mogą to być wymiary 90 x 200 cm, 140 x 200 cm lub na wymiar.

Ważnym aspektem łóżka skandynawskiego jest jego jasny kolor. Sosna czy świerk nie są tak trwałe, jak dąb i buk. Dlatego warto postawić na te gatunki. Aby dąb i buk pozostały możliwie najjaśniejsze, wystarczy zaimpregnować je bezbarwnym olejem. Olej pięknie wydobędzie rysunek, który tworzą sęki i sprawi, że wzór będzie niepowtarzalny.

Dlaczego warto wybrać łóżka skandynawskie?

Przede wszystkim dlatego, że jest to specjalność manufaktury rodzinne TheBeds. Są tworzone przez doświadczonych stolarzy, konsultowane z projektantami, a przede wszystkim materiał to lite drewno. Najlepsze gatunkowo drewno ma właściwości antystatyczne (idealny dla alergików), jest trwałe i przede wszystkim naturalne (co nie pozostaje bez znaczenia pod kątem ekologii.

Łózko z litego drewna do sypialni | Beds.pl
Drewniane łóżko do sypialni ODYS.

Łóżka skandynawskie posiadają stabilne konstrukcje, co jest gwarancją bezpieczeństwa podczas ich użytkowania.

Dodatkowo, jasna barwa dębu i buku (można również postawić na drewno bielone) jest uniwersalna. Dzięki temu łóżko skandynawskie można zestawić z dowolną kolekcją lub kompletem mebli. Neutralność kolorystyczna sprawia, że do aranżacji sypialni możemy wprowadzić dowolny kolor przewodni lub zróżnicowaną kolorystykę detali. Wszystko po to, aby realizacja projektu była spójna i spełniała wszystkie wymogi zamawiającego.Jasne kolory i naturalne materiały wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie. Kto nie zna powiedzenie: “wstawać lewą nogą”? Dokładnie, w sypialni należy zadbać o najmniejszy detal, aby obudzić się w pełni wypoczętym i z uśmiechem na ustach. W ostatnich sezonach w sypialniach królują bardzo jasne barwy i nic nie wskazuje na to, że te trendy ulegną zmianie. Biel, beże, naturalne lekkie pomarańcze, delikatne pastele. Każda z palet komponuje się z jasnym drewnem idealnie.

Łóżka skandynawskie | Beds.pl
Łóżko skandynawskie CUBIC.

Pojedyncze łóżko skandynawskie

Jak już wspomnieliśmy, wąskie łóżko 90 x 200 cm przyda się zwłaszcza w pokoju dziecięcym. Co ciekawe, zdarza się, że dzieci nie lubią spać w szerszym łóżku, ponieważ… nie czują się wtedy bezpiecznie. Dla nich komfort oznacza przestrzeń, którą mogą zająć w całości. Być może bierze się to stąd, że jako niemowlę i dziecko w wieku przedszkolnym zawsze było blisko mamy.

Modne łóżka w stylu skandynawskim charakteryzują się prostą stylistyką i litym drewnem. To mądre podążanie za mocnymi trendami ściśle związanymi z ekologią. Łóżka pojedyncze to także rozwiązanie dla domu, który często gości rodzinę i przyjaciół. Przygotowanie jednego pokoju wyłącznie dla gości będzie dla nich bardzo komfortowym rozwiązaniem. Dzięki niemu zachowają prywatność przez cały pobyt u Ciebie.

Łóżka skandynawskie możesz samodzielnie skonfigurować!

W sklepie online Beds.pl, klikając w zakładkę łóżka jednoosobowe, po lewej stronie wyświetli Ci się bogata kolumna z dostępnym szerokościami i długościami drewnianej ramy łóżka. Możesz wybierać spośród naprawdę wąskich łóżek (80 cm) aż do sporych wymiarów łóżek małżeńskich (220 cm).

Długość ramy również nie pozostaje bez znaczenia, dlatego ją także możesz skonfigurować. W tym wypadku wybieraj spośród długości łóżka dla dziecka (190 cm) aż do 220 cm długości ramy.

Łóżka skandynawskie | Beds.pl
Rama łózka z zagłówkiem RETRO.

To nie wszystko. W konfiguratorze są dostępne również inne parametry, tj. wysokość zagłówka, wysokość nóżek, odległość ramy od podłogi i inne. Warto się z nimi zapoznać, aby wybrać najlepsze łóżka skandynawskie do sypialni.

Stylowe i modne łóżka skandynawskie do sypialni

Styl scandi przede wszystkim charakteryzuje się prostotą, z tego powodu łóżka skandynawskie, które przeznaczone są do sypialni wyróżniają się przejrzystym designem. Do sypialni w stylu skandynawskim można dodać jeden wyrazisty akcent: łóżko tapicerowane. Jednak należy pamiętać, aby kolor zagłówka nawiązywał do reszty pomieszczenia.

Nie muszą to być neutralne szarości czy beże. Jeśli chcesz, aby w sypialni zagościł np. bordowy - użyj go właśnie na tapicerowanym zagłówku. Do kompletu możesz dobrać zasłony zaciemniające w geometryczne kształty. Najlepiej, jeśli jeden wzór, który znajduje się na zasłonach korespondował odcieniem z bordowym elementem tapicerowanym.

Łóżka skandynawskie | Beds.pl
Łóżko z drewna dębowego VENTO.

Łóżko to nie wszystko… co z dodatkami?

Drewniana rama łóżka musi mieć idealnie miękki materac. Nie musisz szukać go na innych stronach www. Wystarczy, że zerkniesz do zakładki materace, a znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz do wypełnienia wybranej ramy z litego drewna.

Jako dodatki do meble głównego możesz także dobrać szafki nocne, półki z drewna, fotel lub skrzynie i pojemniki.

Komentarze

  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane

Polecamy również

ARTYSTYCZNY RAJ W PRZESTRZENI POPRZEMYSłOWEJ - PANORAMA 360°
MIESZKANIE "NA PRZESTRZAł" - PANORAMA 360°
WNęTRZE W ODRESTAUROWANEJ KAMIENICY - PANORAMA 360°

Najnowsze wpisy

KUCHNIE NA PODDASZU - IDEALNE ROZWIąZANIE DLA MIłOśNIKóW DREWNIANEJ ZABUDOWY
INSPIRACJE – SYPIALNIE W PRZYTULNYM STYLU WEDłUG NAJNOWSZYCH TRENDóW
ŁóżKO DREWNIANE BUKOWE I DęBOWE – ZALET, RóżNICE I CIEKAWOSTKI

zobacz więcej

Najpopularniejsze tagi

Archiwum