Blog o drewnie we wnętrzach i nie tylko

czytania ( wyrazy)

Różnorodność faktur w sypialni - PANORAMA 360°Loading...

Panorama Różnorodność faktur w sypialni - PANORAMA 360°
Ikona 360
Ikona Uruchom

W poprzedniej odsłonie cyklu o aranżacjach pokazaliśmy Państwu salon i jadalnię w niewielkim, dwupoziomowym domu.

Tym razem ponownie odwiedzimy ten dom, zajrzymy jednak do urządzonej na antresoli sypialni.

Styl przedstawionej aranżacji jest spójny z tym, co mogli Państwo zobaczyć poprzednio. Widzimy tutaj elegancki, minimalistyczny wystrój oparty o naturalne materiały i bogate faktury. Szara, drewniana podłoga z desek o długich, szerokich lamelach, wyraźnej, regularnej fudze i widocznym rysunku usłojenia świetnie komponuje się ze ścianami, na których dostrzegamy fakturę tynku. Do tego widzimy jedną ścianę z odsłoniętą, pobielaną cegłą. Doskonale wpisuje się ona w charakter aranżacji, wzbogacając ja o kolejną intrygującą fakturę, rozrzeźbiając przestrzeń i nadając jej delikatnie kamienicznego charakteru.

1714-14

Takie bogactwo różnych tekstur pozwala uniknąć nudy, i sprawia, że aranżacja nie wymaga wielu dodatkowych elementów stricte dekoracyjnych. Jej piękno wynika właśnie z naturalności i malowniczości użytych materiałów.

Biele i szarości ścian, sufitu i podłogi sprawiają, że sypialnia jest jasna i doskonale doświetlona przez dwa okna. Dodatkowo umieszczenie jej na otwartej antresoli zapewnia dopływ światła z dołu.

2

Niezwykle interesującymi i charakterystycznymi elementami są schody i balustrada z polerowanej, chromowanej stali. Połyskująca, odbijająca światło stal wprowadza bardzo silny akcent nowoczesności i elegancji.

Całe mieszkanie urządzono w duchu nowoczesnego trendu projektowego – otwartości. Umieszczony na dole salon i jadalnia nie zostały oddzielone formalnymi zabiegami architektonicznymi. Sypialnia również nie jest pomieszczeniem zamkniętym. Umieszczenie jej na antresoli z jednej strony zapewnia niezbędną prywatność i intymność, z drugiej natomiast nie tworzy ostrych granic i nie odcina pomieszczenia od reszty domu. Jest to symbol współczesności, gdzie różne sfery życia przenikają się wzajemnie i nie mają ostrych granic, a człowiek, zamiast fragmentalizować swoje doświadczenia, integruje je w jedną, spójną całość.

Dobra aranżacja, to oczywiście nie tylko baza – ściany, podłoga i inne architektoniczne kwestie. To w ogromnej mierze wyposażenie, któremu przyjrzymy się teraz dokładniej.

baner_large

Łózko stanowi serce sypialni, to podstawowy element wyposażenia, który ustala funkcję pomieszczenia. Dobre łóżko powinno być przede wszystkim wygodne i solidne, aby służyło nam jak najdłużej. Widoczny na wizualizacji mebel spełnia oba te warunki. Formalnie jest bardzo proste. Grube, masywne nogi o kwadratowym przekroju, prosta rama i równie prosty zagłówek – kwintesencja minimalizmu. Nie dostrzeżemy tutaj skomplikowanych form, zdobień, czy niepotrzebnych udziwnień. Jednak nie jest to wcale mebel nudny, czy pozbawiony uroku. Jego piękno płynie z naturalnej barwy i rysunku drewna. Ciepły kolor i naturalne usłojenie wprowadzają do aranżacji ożywienie i radość, jednocześnie porządne wykonanie i najwyższej jakości materiały gwarantują, że łóżko będzie nam służyło przez długie, długie lata.

1703-6

Po obu stronach łóżka umieszczono szafki nocne. To meble niewielkie i często niedoceniane, jednak doskonale wiemy, jak bardzo są funkcjonalne. Ich prosta forma i doskonale dobrane proporcje sprawiają, że stanowią idealne uzupełnienie łóżka.

1

Prezentowany tutaj domek ma niewielka kubaturę, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie wykorzystanie przestrzeni i zapewnienie miejsca na wszystkie potrzebne przedmioty, w tym garderobę. Nieocenionym elementem wyposażenia jest zatem szafa. Widoczny po prawej stronie łózka, obszerny, trzydrzwiowy mebel zaspokoi garderobiane potrzeby najbardziej wymagających osób. Ta szafa stanowi doskonały przykład do omówienia charakterystycznych cech prezentowanej kolekcji mebli. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to wspomniana już prostota formalna. Cała estetyka i piękno tych mebli wynika z ich minimalistycznej konstrukcji i naturalności drewna. Wyraźnie widoczne podziały poszczególnych modułów wprowadzają pionowe i poziome linie, które nadają rytmiki i przejrzystości. Masywne nogi i solidne ramy konstrukcyjne zapewniają solidność i żywotność mebli gwarantując długie użytkowanie. Minimalistyczne w formie, czarne uchwyty wprowadzają interesujący kontrast, który nadaje wyposażeniu charakteru i delikatnej zadziorności. Jest to kolekcja przede wszystkim funkcjonalna i minimalistyczna, ale jednocześnie bardzo estetyczna i interesująca.

1714-13

Wyposażenie dopełnione jest przez obszerną komodę i małą, jednodrzwiową szafę. Takie umeblowanie powinno zapewnić miejsce na garderobę i wszystkie inne elementy ważne w sypialni.

Cała aranżacja cechuje się formalnym minimalizmem. Jej mocne strony, to naturalne materiały i faktury oraz doskonale dobrane wyposażenie. Jest to propozycja doskonała dla ludzi praktycznych, którzy cenią sobie dobrą organizację i estetykę płynącą z szerokiego spojrzenia na aranżację, a nie z wprowadzanych elementów dekoracyjnych.

Komentarze

  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane

Polecamy również

RETROKOMFORT - PANORAMA 360°
RELAKS BEZ NUDY - PANORAMA 360°
LOFT & SOFT - PANORAMA 360°

Najnowsze wpisy

KUCHNIE NA PODDASZU - IDEALNE ROZWIąZANIE DLA MIłOśNIKóW DREWNIANEJ ZABUDOWY
INSPIRACJE – SYPIALNIE W PRZYTULNYM STYLU WEDłUG NAJNOWSZYCH TRENDóW
ŁóżKO DREWNIANE BUKOWE I DęBOWE – ZALET, RóżNICE I CIEKAWOSTKI

zobacz więcej

Najpopularniejsze tagi

Archiwum