czytania ( wyrazy)

Przytulna, zaciszna, komfortowa i intymna - sypialnia (PANORAMA 360°)Loading...

Panorama Przytulna, zaciszna, komfortowa i intymna - sypialnia (PANORAMA 360°)
Ikona 360
Ikona Uruchom

Sypialnia jest miejscem odpoczynku i snu. Tutaj regenerujemy się po ciężkim dniu i nabieramy sił do działania. Jest to również miejsce, w którym realizujemy najbardziej prywatne aspekty życia.

Dlatego sypialnia powinna być przytulna, zaciszna, komfortowa i intymna.

Prezentowana na wizualizacji realizacja taka właśnie jest. Niewielkie pomieszczenie urządzono tak, by mieszkańcy czuli się swobodnie i wygodnie. Ciemnogranatowe ściany doskonale pochłaniają światło, dzięki czemu nie będziemy mieli problemu ze snem. Ciemna kolorystyka ścian zestawiona z białą stolarką przypodłogową, drzwiami i sufitem tworzy elegancki, intymny klimat i nadaje aranżacji graficznego charakteru. Parkiet na podłodze doskonale pobudza i ożywia aranżację naturalnym rysunkiem drewna o ciepłej barwie i nadaje rytmiki regularnie ułożonymi klepkami. Tak urządzony pokój tworzy atmosferę spokoju, czystości i komfortu.

 

odys-sypialnia-2-screen-1

 

Umeblowanie jest oszczędne, ale wystarczające by spełnić wszystkie potrzebne funkcje. Centralną pozycję zajmuje duże, wygodne łóżko o bardzo prostej formie.  Wysoka rama osadzona jest na bardzo eleganckich, zwężających się ku dołowi nóżkach, dzięki czemu mebel zyskuje lekkości i gracji. Zagłówek z pionowych desek zwiększa wygodę użytkowania, pozwalając się wygodnie oprzeć np. podczas czytania książki. Doskonale dobrane szafki nocne umiejscowione po obu stronach łóżka uzupełniają kompozycję. Prosta, lecz niebanalna forma oraz świetnie dobrane proporcje sprawiają, że szafki doskonale pasują do łóżka, łagodząc i rozrzeźbiając jego bryłę. Niewielki, ale praktyczny blat szafek pozwala na postawienie lampki, budzika, czy odłożenie najpotrzebniejszych przedmiotów lub książki, którą czytamy przed snem. Szuflada zapewnia natomiast prywatne, zakryte miejsce na różnego rodzaju drobiazgi

 

baner_large

 

Naprzeciw łóżka stoi niewielka, ale bardzo funkcjonalna komoda. Obszerny blat pozwala na wyeksponowanie rodzinnych zdjęć lub innych ważnych i estetycznych bibelotów. Dwie pojemne szuflady pomieszczą pościel i rozmaite drobiazgi niezbędne w sypialni. Przyjrzyjmy się uważniej konstrukcji tej komody. Cienki blat jest finezyjnie sfrezowany na brzegach, dzięki czemu mebel nabiera delikatności i elegancji. Lekkie wysunięcie nóżek poza obrys mebla nadaje ciekawej formy i tworzy poczucie solidności. Zwężające się ku dołowi nogi z jednej strony unoszą mebel i nadają mu lekkości oraz gracji, z drugiej, ich masywność u góry zapewnia stabilność i trwałość mebla. Małe, kwadratowe uchwyty szuflad doskonale współgrają swoją formą z całym meblem, nadając mu charakterystycznego, intrygującego detalu. Takie elementy konstrukcyjne są charakterystyczne dla całej tej kolekcji. Dzięki temu meble są eleganckie, solidne i niebanalne jednocześnie.

 

odys-sypialnia-2-screen-2

 

W rogu pomieszczenia zorganizowano mały kącik roboczy. Składa się on z niewielkiego, ale bardzo praktycznego biurka oraz miękkiej, wygodnej pufy. Dodatkowo nad biurkiem powieszono lustro pozwalające na wykorzystanie tego miejsca jako toaletki. Pani domu może tutaj zrobić sobie poranny makijaż, lub zmyć go po ciężkim dniu. Biurko idealnie nadaje się również do pracy papierkowej, sprawdzenia poczty elektronicznej na laptopie czy czytania książki lub nauki. Dzięki dwóm szufladom biurka z łatwością pomieścimy w nim kosmetyki oraz różnego rodzaju dokumenty i papiery niezbędne do pracy.

 

odys-sypialnia-2-screen-3

 

Warto zwrócić uwagę na dobrze dobrane tekstylia. Utrzymanie ich w bieli oraz ciemnej szarości świetnie wpisuje się w całą kompozycję, korespondując z kontrastem między ścianami a stolarką i sufitem.

 

odys-sypialnia-2-screen-4

 

Aranżacja uzupełniona jest przez grafiki. Świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju szkice i czarno-białe rysunki oraz zdjęcia, a także plakaty i grafiki utrzymane w różnych odcieniach niebieskiego. Ożywią one aranżację, wprowadzą na ściany akcenty kolorystyczne i pozwolą bardziej spersonalizować przestrzeń.

 

odys-sypialnia-2-screen-5

 

Na uwagę zasługuje także oświetlenie. Cztery czarne oprawy z drutu, które widzimy na górze, świetnie kontrastują z bielą sufitu podkreślając graficzny charakter aranżacji i tworząc intrygującą sieć cieni po zapaleniu żarówek. Nad łóżkiem postawiono na trzy spot–lighty w formie kinkietów, które można kierować w dowolną stronę, dozując ilość światła i podświetlając interesujące nas miejsca. To bardzo praktyczne rozwiązanie, szczególnie dla tych, którzy lubią poczytać w łóżku.

Przedstawiona aranżacja jest bardzo prosta, nie wymaga skomplikowanych zabiegów architektonicznych czy drogich prac wykończeniowych. Jej siła polega na doskonałym doborze kolorów, świetnej organizacji pozwalającej zachować minimalizm oraz idealnie dobranym wyposażeniu, które swoją formą i pastelową, stonowaną barwą drewna idealnie oddają charakter tego wystroju.

Jest to propozycja dla osób eleganckich, zdecydowanych i nowoczesnych. Jej główną zaletą jest funkcjonalność i minimalizm, dzięki którym aranżacja trafi w gusta osób o pragmatycznym podejściu do życia. To również aranżacja bardzo elegancka dzięki swojej graficzności i wyraźnym kontrastom kolorystycznym, które nadaję jej niezwykle estetycznego wyglądu.

Komentarze

  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane

Najnowsze wpisy

NAJMODNIEJSZE KRZESłA TEGO SEZONU - TRENDY 2020 W TWOIM DOMU
NOWOCZESNE MEBLE DREWNIANE DO SALONU
ROśLINY BEZPIECZNE DLA ZWIERZąT DOMOWYCH - KTóRE GATUNKI Są NAJLEPSZE?

zobacz więcej

Najpopularniejsze tagi

Archiwum