Blog o drewnie we wnętrzach i nie tylko

czytania ( wyrazy)

Jak kupić meble przez internet i nie dać się oszukać?

Sklepy online już dawno przestały być dla nas nowością. Co więcej, Polacy kochają kupować przez internet! Każdego roku sprzedaż internetowa zalicza znaczne wzrosty, a sytuacja gospodarcza i społeczna zdaje się napędzać e-commerce. Jak znaleźć dobrego dostawcę mebli online? Albo… jak kupić meble przez internet i nie dać się oszukać?

Sprawdź nasze krótkie podpowiedzi!

Meble przez internet – jak kupić to, czego potrzebujesz?

Podobno, gdy jedziesz na zakupy stacjonarnie, sklepy stosują wiele psychologicznych sztuczek, które mają skłonić Cię do wydania tej większej zawartości portfela. Zapachy, kolory, komunikaty, muzyka z głośników… wszystko, co pozytywnie wpływa na nastrój, wprowadza nas niemal w zakupową hipnozę.

Myślisz, że w internecie tego unikniesz? Tak. Jeśli otworzysz stronę sklepu z zamiarem kupna wyposażenia salonu, kuchni czy jadalni, którego naprawdę potrzebujesz. I będziesz się trzymał swojego postanowienia.

sklep meblarski online

Przede wszystkim zwracaj uwagę na realistyczne wizualizacje, które przedstawiają produkty w odpowiednich wymiarach. Profesjonalizm w tej kwestii to jedna z oznak uczciwości producenta. Przeglądaj także stronę w całości, aby dowiedzieć się jak najwięcej o specyfikacji mebla, dostępnych wariantach, kolorach i opcjach.

Sklepy meblarskie, które nie podają szczegółowych informacji oraz nie odpisują na pytania przesłane drogą elektroniczną (przez adres e-mail lub formularz), słusznie mogą nie wzbudzić Twojego zaufania.

Określ budżet proporcjonalny do jakości mebli drewnianych

To bardzo ważny punkt, nad którym warto zastanowić się nieco dłużej. Jeśli zrobiłeś wstępny rekonesans, o którym wspomnieliśmy w poprzednich akapitach, wiesz zapewne, ile kosztują pożądane przez Ciebie meble.

Jak kupować meble przez internet?

Pora na określenie budżetu, który będzie adekwatny do jakości mebli z litego drewna. ich ceny mogą na pierwszy rzut oka wydawać się wysokie, jednak pamiętaj, że to wyposażenie na lata. Rozkładając cenę na miesiące satysfakcjonującego użytkowania, nie wydaje się już taka wysoka.

Dodatkowo, śledź premiery kolekcji mebli, promocje oraz pytaj o indywidualne rabaty przy większych zakupach. Jeśli zaoszczędzisz na jednym meblu, może różnica w cenie pozwoli Ci zamówić jeszcze mały stolik kawowy z półką lub dodatkowe krzesło.

Spójna aranżacja wnętrza to coś, do czego dążą projektanci. Z tego powodu im więcej mebli w tym samym klimacie (niekoniecznie z tej samej kolekcji), tym większe prawdopodobieństwo stworzenia harmonijnego wnętrza.

Jak kupić meble przez internet? Porównaj ceny

Oprócz parametrów, możesz również porównać ceny podobnych lub takich samych mebli. Weź pod lupę, czy materiał (lite drewno) jest dokładnie takie same, poczytaj opinie na temat wytrzymałości i sposobu pielęgnowania wyposażenia.

Sprawdź, jakie ceny są dostępne w mniejszych i większych manufakturach meblarskich. Czy stół live edge czy rama łóżka drewnianego są dostępne od ręki, jak wygląda transport i, oczywiście, jaka jest jego cena.

manufaktura meblarska online

To może stanowić dość czasochłonne zajęcie, jednak dzięki temu jest możliwość, że natrafisz na perełkę za bardzo korzystną cenę.

Sprawdź dokładnie zawartość przesyłki

Jak kupić meble przez internet już wiesz, jednak jak postępować gdy transport będzie pod Twoimi drzwiami? Etykieta odbioru produktu od kuriera mówi, że produkt należy sprawdzić w jego obecności. Niestety to tylko teoria, a w praktyce kurierzy w natłoku obowiązków znikają zaraz po przekazaniu przesyłki do adresata.

Co wtedy?

Dobrze jest nagrać moment rozpakowywania mebli. A nawet sekundę przed, aby uwiecznić, jak przesyłka prezentowała się tuż po wyniesieniu jej z ciężarówki transportowej. Magazyn manufaktury meblarskiej może używać monitoringu podczas pakowania swoich przesyłek. Jeśli zauważysz ewentualne uszkodzenia, możesz porównać z producentem, na jakim etapie powstały niedoskonałości i z sukcesem wyjaśnić sytuację.

Jak kupować meble online | Beds.pl

Jak kupić meble przez internet a jak dobrze je użytkować?

Mimo, że lite drewno jest materiałem bardzo trwałym i wytrzymałym m.in. na ciepło, wilgoć czy uszkodzenia spowodowane normalnym użytkowaniem, nie należy narażać go na ekstremalne warunki.

Uszkodzenia mechaniczne mebli, wynikające z nieprawidłowego użytkowania, często nie podlegają gwarancji czy rękojmi. Trzeba jednak bardzo natrudzić się, aby wyposażenie wymagało szybkiej wymiany.

Kupuj bezpiecznie meble przez internet

Pamiętaj o podstawowej pielęgnacji, czyli przecieraniu drewnianych powierzchni wilgotną szmatką z niewielką ilością preparatu przeznaczonego do czyszczenia drewna. Dzięki temu nie zetrzesz oleju lub lakieru, który zabezpiecza naturalny materiał, a także skutecznie zahamujesz osadzanie się kurzu.

Pod nóżkami mebli umieść filcowe podkładki. W ten sposób nie tylko zabezpieczysz podłogę, ale i same nóżki łóżka, sofy, fotela czy skrzyni drewnianej. Przestrzeganie kilku prostych zasad, umożliwi Tobie i Twojej rodzinie korzystanie z wyposażenia przez długie lata.

Podaj dalej, czyli polecenie dobrego sklepu meblowego

Nic nie jest tak trafne, jeśli chodzi o dobrych dostawców mebli, jak polecenie przez klientów. W dobie wszechobecnej reklamy, dobrze jest dowiadywanie się istotnych informacji u osób, które zakup mają już za sobą.

Jak kupować meble przez internet? Sprawdzając opinie, komentarze, zadając pytania na forach i przeglądając blogi wnętrzarskie lub profile o tej tematyce. Co istotne, szukaj w sieci rzetelnych profili, które są prowadzone przez entuzjastów, hobbystów lub po prostu… zwyczajnych ludzi. Opinie użytkowników wyposażenia, nie związanych bezpośrednio z branżą są szczere i na wagę złota.

Meble online

Jeżeli sam będziesz zadowolony z jakości produktów, możesz wystawić prawdziwą opinię na forum lub wizytówce Google firmy. To da cenną wskazówkę tym, którzy buszują po internetowej jungli sklepów online.

Komentarze

  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane

Polecamy również

ARTYSTYCZNY RAJ W PRZESTRZENI POPRZEMYSłOWEJ - PANORAMA 360°
MIESZKANIE "NA PRZESTRZAł" - PANORAMA 360°
WNęTRZE W ODRESTAUROWANEJ KAMIENICY - PANORAMA 360°

Najnowsze wpisy

KUCHNIE NA PODDASZU - IDEALNE ROZWIąZANIE DLA MIłOśNIKóW DREWNIANEJ ZABUDOWY
INSPIRACJE – SYPIALNIE W PRZYTULNYM STYLU WEDłUG NAJNOWSZYCH TRENDóW
ŁóżKO DREWNIANE BUKOWE I DęBOWE – ZALET, RóżNICE I CIEKAWOSTKI

zobacz więcej

Najpopularniejsze tagi

Archiwum