confirm
close
confirm
close
close

RAZEM 0,00 zł

RAZEM 0,00 zł

INFOLINIA:
PN - PT: 7:00 - 15:00
TEL: 535 410 810
SALON FIRMOWY:
PN - PT: 9:00 - 17:00 / SB: 9:00 - 14:00
TEL: 664 974 668
UL. WIŚLANA 25, BYDGOSZCZ
UE
Nowoczesne meble drewniane - The Beds

LITE DREWNO

STOSOWANE RODZAJE SORTYMENTU DRZEWNEGO

Dwa gatunki drewna (buk, dąb) oraz dwie technologie obróbki (łączenie na mikrowczepy oraz elementy pełne na długości) sprawiają, że do produkcji mebli The Beds zastosować możemy jeden z czterech różnych sortymentów drzewnych - wg Państwa uznania. Prezentujemy je poniżej, wykończone olejem naturalnym (próbki duże) oraz w alternatywnych wykończeniach olejem i lakierem (próbki małe). Szerszy opis gatunków i procesu obróbki drewna umieszczamy pod wzorami próbek.

 

 

 

Buk czysty, łączony olej naturalny

 
LAKIER BEZBARWNY

LAKIER ORZECH

LAKIER WENGE

 

Buk dziki, lity olej naturalny

 
LAKIER BEZBARWNY

LAKIER ORZECH

LAKIER WENGE

 

Dąb czysty, łączony olej naturalny

 
LAKIER BEZBARWNY

LAKIER ORZECH

LAKIER WENGE

 
 
OLEJ BIELONY

OLEJ POPIEL

Dąb dziki, lity olej naturalny

 
LAKIER BEZBARWNY

LAKIER ORZECH

LAKIER WENGE

 
 
OLEJ BIELONY

OLEJ POPIEL

Prosimy zwrócić uwagę, iż prezentowane zdjęcia są poglądowe, a dokładny rysunek oraz kolor drewna można ocenić jedynie na bazie realnych próbek, które z przyjemnością do Państwa wyślemy.

 

 

 

ZAMÓW PRÓBKI >

GATUNKI DREWNA

Producent mebli, firma STWD - właściciel sklepu The Beds, do wyrobu mebli wykorzystuje w 100% naturalne drewno pochodzące z polskich, certyfikowanych i właściwie zarządzanych lasów. Drewno pochodzi tylko i wyłącznie z planowanych zrębów lasów. Do produkcji, ze względu na swoje idealne właściwości, używane są dwa, najwyżej cenione przez polskich meblarzy, gatunki drewna: buk oraz dąb.

 

Buk

Buk nazywany jest „królem drzew liściastych”. To jeden z najchętniej wykorzystywanych gatunków drewna. Swą niesłabnącą popularność buczyna zawdzięcza wyjątkowym właściwościom. Drewno bukowe jest surowcem o stosunkowo jasnej barwie, którą można zmieniać. Powierzchnię mebli wykonanych z buku z łatwością pokrywa się bejcami, przy czym nawet przy zmianie koloru widoczna jest struktura naturalnego surowca. Dla odpowiedniego zabezpieczenia mebli bukowych pokrywa się je bezbarwnym lakierem lub naturalnym olejem. Buk to gatunek twardy o dużej trwałości.

 

Dane techniczne:
> twardość: drewno twarde, 78 MPa (dla porównania sosna: 28 MPa, bardzo miękkie)
> gęstość: drewno ciężkie, 720 - 900 kg/m3;
> trwałość: wysoka

 

Dąb

Dąb to drewno będące synonimem solidności i trwałości. Surowiec, który przez setki lat nabiera swego niepowtarzalnego charakteru po to, by, w rezultacie, mógł zostać wykorzystany na potrzeby człowieka. Między innymi do produkcji mebli użytkowych. Wykonane z drewna dębowego stoły to meble o ponadprzeciętnej jakości oraz wysokich walorach estetycznych. Naturalna, ciepła barwa dębu oraz jego struktura przyciągają uwagę. Powierzchnia mebli wykonanych z dębu pokrywana jest olejem naturalnym lub lakierem, które zabezpieczają i przedłużają żywotność mebli.

 

Dane techniczne:
> twardość: drewno średnio twarde, 67 MPa;
> gęstość: drewno ciężkie, 800 - 960 kg/m3;
> trwałość: bardzo wysoka;

 

 

 

SPOSOBY ŁĄCZENIA I KLASY DREWNA

W celu wytworzenia elementów meblowych o odpowiednich wymiarach, jakości, strukturze i rysunku drewna, ścięte pnie drzew muszą przejść w tartaku szereg operacji technologicznych: od przetarcia przez klejenie drewna w większe elementy do szlifowania powierzchni.

Jedną z kluczowych operacji jest segregacja drewna pod względem klas i przeznaczenia oraz klejenie drewna w gotowe elementy. Proces klejenia jest również istotny dla stabilności wymiarowej i kształtowej przy zmiennych warunkach klimatycznych powietrza. Dzięki temu zniwelowane zostaje ryzyko pojawienia się krzywizn oraz paczenia drewna. W naszym zakładzie do produkcji mebli wykorzystujemy dwa rodzaje elementów i półfabrykatów, otrzymanych w wyniku nieco odmiennego przebiegu procesu:

CZYSTE, ŁĄCZONE

 

Elementy drewniane czyste - łączone w technologii mikrowczepów (miniwczepów) na długość i szerokość;

 

 

 

Technologia łączenia drewna za pomocą mikrowczepów pozwala osiągnąć wysokie walory estetyczno-funkcjonalne wyrobów i pozyskać materiał tzw. czysty (bez skaz anatomicznej budowy drewna). Podczas procesu produkcyjnego usuwane są z surowca sęki, pęknięcia, miejsca o innym zabarwieniu oraz inne wady anatomiczne drewna. Otrzymany surowiec i elementy charakteryzują się jednorodnym, stonowanym kolorem o strukturze połączonych „klepek”.

DZIKIE, PEŁNE

Elementy drewniane dzikie - pełne, łączone tylko na szerokość (bez łączenia na mikrowczepy);

 

 

 

Technologia otrzymywania elementów pełnych – litych charakteryzuje się brakiem połączeń na długość za pomocą mikrowczepów (te połączenia nie występują). Tym samym ma miejsce „przyzwolenie” na pojawianie się naturalnych, anatomicznych cech drewna w postaci: sęków, niewielkich pęknięć, różnic kolorystycznych czy w przypadku buka: tzw. fałszywej twardzieli (smug i miejsc o znacznie ciemniejszym zabarwieniu) – stąd nazwa: dziki buk/dąb. Ewentualne niewielkie ubytki w sękach lub niewielkie pęknięcia wypełniane są specjalną, twardniejącą masą w kolorze otaczającego je drewna. Tak przygotowany materiał nie ma struktury „klepkowej”, a rysunek otrzymanych elementów jest urozmaicony dodatkowymi elementami anatomicznej budowy drewna.

 

Uwzględniając wymienione powyżej, stosowane gatunki drewna oraz sposoby łączenia i klasy drewna wyróżnić możemy 4 rodzaje sortymentu wykorzystywanego do produkcji mebli The Beds:
BUK CZYSTY- ŁĄCZONY, BUK DZIKI-PEŁNY, DĄB CZYSTY-ŁĄCZONY oraz DĄB DZIKI-PEŁNY.
Zdjęcia struktury powierzchni tych płyt zestawiono na początku artykułu.

ROZMAWIAMY, DORADZAMY, DAJEMY RABATY

NASI KONSULTANCI SĄ DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI

OBSŁUGA KLIENTA / SALON FIRMOWY
PATRYK RULEWSKI
535 410 810 / 664 974 668
PON-PT
09:00 - 17:00
SOB
09:00 - 14:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
09:00 - 17:00
SOB
09:00 - 14:00
 
INFORMACJE O DOSTAWIE
DAWID JENDRASZAK
535 410 755
PON-PT
07:00 - 15:00
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
PŁATNOŚCI I FAKTURY
AGATA BILECKA
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
MOŻESZ RÓWNIEŻ SKORZYSTAĆ Z NASZEGO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
PRZEJDŹ DO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
OPINIE NASZYCH KLIENTÓW
OCENA:
AUTOR: Małgorzata
DODANO: 30-04-2016

Zakupiliśmy z moim mężem, łóżko VINCI, buk olejowany. przepiękne łóżko, świetnie wykonane. Jesteśmy z mężem z zawodu technologami drewna. Widzieliśmy wiele fajnych mebli, jednak wyroby z The Beds to świetne meble. Jeśli ktoś chce stworzyć sobie odrobinę luksusu pod swym dachem, to gorąco polecam The Beds. pełen profesjonalizm, obsługa na wysokim poziomie. Pozdrawiam

OCENA:
AUTOR: Włodzimierz
DODANO: 05-02-2016

Zakupiłem u Państwa łóżko TI wysokie. Mebel spełnia moje oczekiwania, jest dokładnie taki jak w opisie, sama obsługa i dostawa na bardzo wysokim poziomie. Na podstawie mojego doświadczenia mogę polecić współpracę z Państwa Firma. Pozdrawiam życząc wszelkiej pomyślności w nadchodzącym i przyszłych latach.