Blog o drewnie we wnętrzach i nie tylko

czytania ( wyrazy)

Łóżko dwuosobowe w sypialni w bloku – czy warto?

W dzisiejszych czasach sypialnia w bloku to często miejsce, w którym chcemy odpocząć po ciężkim dniu pracy. W związku z tym, wybierając meble do sypialni, musimy zwrócić szczególną uwagę na ich wygodę i funkcjonalność. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia sypialni jest oczywiście łóżko. Czy łóżko dwuosobowe w małej sypialni to dobry pomysł?

Standardowe wymiary sypialni w bloku

Przed zakupem łóżka dwuosobowego warto zapoznać się ze standardowymi wymiarami sypialni w bloku. Najczęściej spotykane rozmiary to około 9-12 m2. Jednakże, w niektórych budynkach, sypialnie są jeszcze mniejsze. Jeśli zdecydowałeś się na kupno apartamentu w centrum miasta, wymiary łóżka dwuosobowego nie będą wpływać na ergonomię przestrzeni, ponieważ sypialnia prawdopodobnie będzie miała ponad 12 m2.

Na potrzeby tego artykułu, rozważamy sytuację małej sypialni w bloku. Dlatego wybierając łóżko, warto zwrócić uwagę na jego wymiary, aby dobrze wpasowało się w przestrzeń sypialni nieco mniejszego pomieszczenia.

Czy można zburzyć ścianę w bloku samodzielnie?

Czasem pojawia się pomysł, który ma na celu powiększenie metrażu sypialni. Może to być po prostu przesunięcie ściany sypialni lub zburzenie jej, aby otworzyć pokój np. na salon.

Jeśli w naszej sypialni w bloku mamy ścianę oddzielającą ją od innego, większego pomieszczenia, możemy zastanawiać się, czy warto ją zburzyć, aby powiększyć przestrzeń sypialni. Trzeba jednak pamiętać, że zabudowa w mieszkaniach wielorodzinnych i blokach podlega określonym przepisom prawa budowlanego. Natomiast zburzenie ściany wymaga odpowiedniej zgody oraz konsultacji z architektem i specjalistami. Zatem, jeśli chcemy dokonać takiej zmiany, warto zasięgnąć wcześniej porady fachowców.

To rodzi sporo komplikacji i przedłuża remont mieszkania. Inną, nawet nieco lepszą opcją, jest zamówienie łóżka dwuosobowego na wymiar. To rozwiązanie z pewnością podwyższy ergonomię pomieszczenia i dopasuje meble do sypialni do indywidualnych potrzeb domowników.

Jakie wymiary powinno mieć łóżko dwuosobowe?

Łóżko dwuosobowe to doskonałe rozwiązanie dla par, które cenią sobie wygodę i bliskość. W sypialni w bloku warto wybrać łóżko o odpowiednich wymiarach, tak aby zmieściło się ono w przestrzeni sypialni, a jednocześnie zapewniło komfortowy sen. Standardowe wymiary łóżka dwuosobowego to 140x200 cm lub 160x200 cm. Warto jednak pamiętać, że wiele producentów mebli oferuje łóżka o niestandardowych wymiarach, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów.

Meble z drewna
W małej sypialni w bloku często urządzamy sobie kącik do home office.

Ciekawą opcją jest łóżko 200x200 cm, które tworzy swojego rodzaju wyspę w sypialni Jeśli tylko metraż na to pozwoli, można wysunąć takie łóżko na środek pomieszczenia i zadbać o wygodne ciągi komunikacyjne wokół niego. To jednak nieco awangardowy pomysł i nie każdy skusi się na takie nietypowe rozwiązanie.

Badania dowodzą, że większość z nas lubi spać tuż przy ścianie, ponieważ to zapewnia komfort i poczucie bezpieczeństwa podczas snu.

Zalety łóżka dwuosobowego w małej sypialni w bloku

Wybierając łóżko do małej sypialni w bloku, warto zwrócić uwagę na zalety łóżka dwuosobowego. Mimo ograniczonej przestrzeni, łóżko dwuosobowe może okazać się bardzo praktycznym (a może nawet najlepszym?) rozwiązaniem.

Meble z drewna do sypialni
Wielofunkcyjność łóżka dwuosobowego jest zaskakująca!

Najważniejszą zaletą łóżka dwuosobowego w małej sypialni jest to, że umożliwia parze wspólne spanie i zapewnia większy komfort, niż łóżko jednoosobowe. Dzięki temu, możemy wypocząć w towarzystwie naszej drugiej połówki i zyskać lepszy sen, co przekłada się na nasze samopoczucie i jakość życia. W łóżku dwuosobowym swoje miejsce może znaleźć także czworonożny pupil, o ile śpi ze swoimi opiekunami, a nie na własnym legowisku.

Kolejną zaletą łóżka dwuosobowego w małej sypialni jest to, że może ono pełnić dodatkową funkcję przechowywania. Wiele modeli ram z drewna posiada wbudowane szuflady lub pojemniki na pościel. To pozwala zaoszczędzić miejsce w sypialni. Dzięki temu nie musimy martwić się o dodatkowe meble do przechowywania pościeli czy innych rzeczy.

Łóżko dwuosobowe do małej sypialni
Łóżko dwuosobowe do małej sypialni to dobry pomysł.

Warto również zwrócić uwagę na estetykę łóżka dwuosobowego w małej sypialni. Odpowiednio dobrany model może wizualnie powiększyć sypialnię, dzięki czemu będzie się ona wydawać bardziej przestronna. Wiele modeli łóżek dwuosobowych manufaktury rodzinnej The Beds ma zgrabne, minimalistyczne linie, które idealnie sprawdzą się w małych przestrzeniach.

Ostatnią, ale nie mniej ważną zaletą łóżka dwuosobowego w małej sypialni jest to, że pozwala ono parze na wartościowe spędzanie czasu razem. W większym łóżku można z powodzeniem czytać książki, oglądać filmy czy po prostu rozmawiać. Dzięki temu, łóżko dwuosobowe staje się centrum życia w małej sypialni i pozwala na cieszenie się czasem spędzonym w intymnej atmosferze z ukochaną osobą.

Łóżko dwuosobowe z drewna - jakie wybrać?

Jeśli chcemy wybrać łóżko dwuosobowe z drewna, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim, drewno to materiał, który gwarantuje trwałość i wytrzymałość mebli. Dlatego też warto wybrać łóżko wykonane z solidnego drewna, takiego jak dąb czy buk. Drewno te jest nie tylko trwałe, ale również pięknie prezentuje się w sypialni. Dzięki naturalnym materiałom możesz być bliżej natury, a to znacząco wpływa na samopoczucie.

Łóżko dwuosobowe do małej sypialni
Meble do sypialni Abies.

Kolejnym ważnym czynnikiem przy wyborze łóżka z drewna jest… design. W ofercie producenta mebli drewnianych Beds.pl znajdziesz łóżka o różnym stylu, od klasycznych, po nowoczesne modele. Ważne wybrać łóżko, które odpowiada naszym upodobaniom oraz stylowi wnętrza sypialni, a przy tym jest także funkcjonalne.

Łóżko dwuosobowe do małej sypialni
Meble do sypialni Kula.

Skoro jesteśmy przy funkcjonalności…. Warto zwrócić uwagę na ilość miejsca na przechowywanie, wbudowane szuflady czy pojemniki na pościel. Dzięki temu, łóżko będzie nie tylko wygodne, ale stanie się także dodatkową przestrzenią magazynową, której często brakuje w mieszkaniu w bloku.

Łóżko dwuosobowe do małej sypialni
Meble do sypialni Pola.

Sprawdź modele łóżek dwuosobowych z drewna i wybierz to, które pasuje do Twojego wymarzonego domu najlepiej.

Komentarze

  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane

Polecamy również

MEBLE POLSKIE CZY Z CHIN? DLACZEGO WARTO INWESTOWAć W RODZIMYCH PRODUCENTóW.
MEBLE DO SYPIALNI Z DREWNA LITEGO – DLACZEGO Są LEPSZE OD TYCH Z PłYT WIóROWYCH?
EKOLOGICZNE MEBLE DREWNIANE DO SYPIALNI, CZYLI JAK URZąDZIć PRZYJAZNE I ZDROWE WNęTRZE

Najnowsze wpisy

KUCHNIE NA PODDASZU - IDEALNE ROZWIąZANIE DLA MIłOśNIKóW DREWNIANEJ ZABUDOWY
INSPIRACJE – SYPIALNIE W PRZYTULNYM STYLU WEDłUG NAJNOWSZYCH TRENDóW
ŁóżKO DREWNIANE BUKOWE I DęBOWE – ZALET, RóżNICE I CIEKAWOSTKI

zobacz więcej

Najpopularniejsze tagi

Archiwum