Blog o drewnie we wnętrzach i nie tylko

czytania ( wyrazy)

Przedpokój – jak zaprojektować wejście, które pozostawi dobre pierwsze wrażenie?

Przedpokój nie jest pierwszą przestrzenią, którą chcesz wyremontować — w końcu nie wylegujesz się tam w dni wolne od pracy ani nie zapraszasz znajomych, aby usiedli w pobliżu schowka na buty. To jednak świetna przestrzeń na dynamiczna i konkretną metamorfozę!

Przedpokój - pomysły na aranżację wnętrz
Nowoczesny przedpokój cechuje jasna przestrzeń, ustawność i ograniczenie dekoracji do minimum.

Dlaczego warto zadbać o przedpokój

Przedpokój jest wart Twojego kreatywnego podejścia. To miejsce, które robi pierwsze wrażenie na Tobie, gdy wracasz zmęczony z pracy i Twoich znajomych, którzy odwiedzają Cię po raz pierwszy. Dodatkowo:

  • remont przedpokoju nie wiąże się z dużym nakładem finansowym,
  • przedpokój nadaje ton całej aranżacji mieszkania,
  • metamorfoza jest krótka i nie musisz opuszczać domu na jej czas,
  • możesz podnieść walory estetyczne mieszkania, korzystając z kilku odświeżających i niedrogich trików.

Dobrze wyglądający i zorganizowany korytarz może także wywierać dobre wrażenie na sąsiadach, a jak wiemy… z nimi nie warto zadzierać.

Przedpokój i kilka wartych uwagi porad aranżacyjnych

Mimo, że przedpokój to stosunkowo mała przestrzeń, porad aranżacyjnych jest wiele. Poniżej przedstawiamy kilka z nich!

Wzorzysta tapeta

Zapomnij na chwile o tym, co mogłeś usłyszeć o wzorach, które zmniejszają przestrzeń lub bywają przytłaczające. Wejście do mieszkania jest idealnym miejscem do użycia mocnego nadruku na ścianach.

Intensywny kolor dodaje energii, a wzór w pionie przyciąga wzrok. W wyniku takich zabiegów, przestrzeń będzie wydawała się większa lub wyższa. Ważne jest to, aby ten sam wzór był umieszczony na każdej ścianie przedpokoju, a nie tylko na jednej.

Aranżacja wejścia - kolory
Manipulacja kolorowym światłem może zastąpić tapety i wszelkie dekoracje.

W przedpokoju wybierz tapetę w przyjemnej lub ciepłej kolorystyce, na przykład niebiesko-białej, z motywem owocowym lub kwiatowym lub subtelnymi rysunkami. Wszechstronny powtarzający się wzór strzałek nada aranżacji nowoczesny klimat, który pasuje do różnych stylów.

Pamiętaj! Tapety mogą być przyklejone do ściany mocnym, profesjonalnym klejem, lub… samoprzylepnym papierem. Dzięki tej drugiej opcji pozbędziesz się tapet, gdy tylko uznasz, że jednak nie są w Twoim stylu.

Styl eklektyczny
Ciemna i wzorzysta tapeta znajduje sie po jednej stronie przedpokoju. Sprawia to wrażenie braku harmonii w aranżacji, która ciąży po prawej stronie.

Funkcjonalne meble drewniane

Spraw, aby przedpokój był czymś więcej niż tylko wejściem i wyjściem, dodając do aranżacji ciekawe siedzisko. Drewniana ława ze schowkiem pozwoli na spokojne ubranie butów dzieciakom, a także na przechowanie szalików i rękawic w mroźniejsze dni.

ławka RETRO Beds.pl
Ławka z szafką z kolekcji mebli drewnianych RETRO.

Również zgrabna drewniana półka to doskonały sposób na uzyskanie przestrzeni magazynowej w przedpokoju. W zależności od tego, co ma się na niej znaleźć, możesz zamontować ją na tyle wysoko, aby nie utrudniała poruszania się w ciągu komunikacyjnym.

Jeśli przedpokój jest wystarczająco szeroki, do wyposażenia dobierz drewnianą komodę, która podkreśli energię kolorowych wzorów na tapecie. Drewno doskonale odnajduje się w duecie z intensywnymi kolorami, łagodząc je i dodając im szczyptę powagi.

szafka RETRO Beds.pl
Ławka tapicerowana z szafką z kolekcji mebli drewnianych RETRO.

Lustereczko, powiedz przecie…

… kto ma niezawodny sposób na optyczne powiększenie przestrzeni? Tak, zgadza się, Ty. Od razu można się domyślic, że każde lustro – czy to zawieszone poziomo, czy pionowo – powiększa przestrzeń. Jest także niezbędne, aby jeszcze przed wyjściem upewnić się, że nasz strój nie wymaga poprawek.

Lustra są niedrogim wyposażeniem wnętrz i nieocenionym przyjacielem wąskich przestrzeni.

Dekoracje, wzory i kolory w przedpokoju
Lustra mogą być zawieszone na ścianie, drzwiach lub przesuwanych drzwiach szafy.

Przedpokój i sekret stylisty wnętrz

Możesz upierać się, że rośliny w przedpokoju zginą z braku słońca szybciej, niż zdążysz powiedzieć w myślach: “uff, skończyłem remont przedpokoju”. Czy aby na pewno? Są rośliny, które radzą sobie przy sztucznym oświetleniu zwykłej żarówki. Rośliny kauczukowe, Zamiokulkas Zamiolistny czy Pachira Aquatica ożywią ciemną przestrzeń.

Jeżeli natomiast chcesz dopieścić roślinki, które udekorują Twój przedpokój, zaopatrz się w lampę sodową. Znajdziesz ją w specjalistycznym sklepie z oświetleniem. Nie zużywa dużo prądu, wytwarza za to duże ilości światła. Rośliny w przedpokoju ją pokochają!

W ostateczności doceń wartość sztucznej roślinności. Kiedyś bezsprzecznie był to kicz, jednak dzisiaj naprawdę ciężko odróżnić sztuczne kwiaty i roślinność od tych prawdziwych. Prym wiodą tutaj orchidee, które po prostu wyglądają jak przed chwilą przesadzone do donicy.

Przedpokój wypełniony roślinnością sprawi, że przejście z zewnątrz do wewnątrz będzie płynne i lekkie.

Haczyki, haki i wieszaki

Jeżeli w Twoim przedpokoju brak miejsca na zamontowanie półki lub postawienie komody, postaw na haczyki! Haczyki nie zajmują miejsca prawie wcale, a możesz być zaskoczony ich funkcjonalnością!

Klucze, płaszcze, kurtki, torba na laptopa, smycz, a nawet lekka doniczka ze sztucznym kwiatem pomogą udekorować Twój przedpokój. Haczyki mogą także zostać spersonalizowane. Dębowa deska z wypalonym lub wydrążonym cytatem może poprawić Ci humor w deszczowy dzień. Podpisane imionami Twoich dzieci kolorowe haczyki, pomogą natomiast nauczyć maluszki, gdzie mają odkładać kurtki i szaliki.

Ważnym aspektem bezpieczeństwa jest umieszczenie wieszaka z ostrymi haczykami tak wysoko, aby nie mogły dosięgnąć go dzieci i domowy pupil, który cieszy się z "imprezy", jaką jest dla niego spacer.

Szatnia dla gości
Wieszak w wersji maxi...

Kreatywny przedpokój
... i haczyki w wersji minimal.

Przedpokój – podsumowanie

Podsumowując, przedpokój to przestrzeń, którą możesz urządzić szybko i budżetowo. Jest wdzięcznym materiałem do stylizacji i dekorowania, pomaga wyodrębnić przestrzeń magazynową na rzeczy, które zwykle nie mieszczą się w szafie.

Nierzadko niedoceniany, może zafundować Twoim gościom dobre pierwsze wrażenie, a sąsiadom pozwolić myśleć o Tobie w samych superlatywach. Ważną rzeczą w ożywianiu przestrzeni korytarzowej jest umieszczenie w niej roślinności (sztucznej bądź naturalnej z odpowiednim doświetleniem).

Duże wzory na tapecie, które pomniejszają przestrzeń przedpokoju to mit! Rozmieszczenie ich równo na każdej ścianie pozwoli Ci optycznie wydłużyć, poszerzyć i podwyższyć przedpokój. To niesłychana zaleta, z której musisz skorzystać.

Masz swoje przemyślenia aranżacyjne odnośnie korytarza lub przedpokoju? Podziel się nimi w sekcji komentarzy.

Komentarze

  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane

Polecamy również

W OTWARTEJ PRZESTRZENI - PANORAMA 360°
Z MOTOCYKLEM U BOKU - PANORAMA 360°
ARTYSTYCZNY RAJ W PRZESTRZENI POPRZEMYSłOWEJ - PANORAMA 360°

Najnowsze wpisy

KUCHNIE NA PODDASZU - IDEALNE ROZWIąZANIE DLA MIłOśNIKóW DREWNIANEJ ZABUDOWY
INSPIRACJE – SYPIALNIE W PRZYTULNYM STYLU WEDłUG NAJNOWSZYCH TRENDóW
ŁóżKO DREWNIANE BUKOWE I DęBOWE – ZALET, RóżNICE I CIEKAWOSTKI

zobacz więcej

Najpopularniejsze tagi

Archiwum