confirm
close
confirm
close
close

RAZEM 0,00 zł

RAZEM 0,00 zł

INFOLINIA:
PN - PT: 7:00 - 15:00
TEL: 535 410 810
SALON FIRMOWY:
PN - PT: 9:00 - 17:00 / SB: 9:00 - 14:00
TEL: 664 974 668
UL. WIŚLANA 25, BYDGOSZCZ
UE
Nowoczesne meble drewniane - The Beds
nowoczesne żarówki, oświetlenie, aranżacje wnętrz, oświetlenie w kuchni, oświetlenie w łazience, oświetlenie w salonie, oświetlenie w jadalni, oświetlenie w sypialni, oświetlenie nad stołem

Aranżacja poprzez oświetlenie. Zobacz, jak wiele można zmienić!

czytania ( wyrazy)

Tradycyjne potężne żyrandole na środku każdego pomieszczenia to przeżytek. Teraz oświetlenie jest związane z przeznaczeniem wnętrza. Innego światła będziemy potrzebować do pracy i nauki, innego do przyrządzania kolacji a innego do czytania książek na kanapie. Światło nadaje charakteru – miękkie, lekko żółte sprawi, że wnętrze będzie przytulniejsze; intensywne – ułatwi robienie makijażu, a zbliżone do naturalnego ociepli salon czy kuchnię. Źródła światła wpływają na to czy pomieszczenie wydaje się małe czy przestronne. Nie tylko w teatrze można grać światłem – w domu również.

Oświetlenie dobrane w sposób przemyślany pozwoli nam na podkreślenie ścian np. łuków i gzymsów oraz wydobędzie piękno detalu np. bibelotów na szafce. Jeśli na jednej ze ścian powiesimy rząd światełek ledowych – kolor ściany się lekko zmieni. Światło pomoże nam stworzyć wyjątkowy nastrój. Najpiękniejsze przedmioty, meble i dodatki, jeśli nie zostaną podkreślone światłem zginą gdzieś w cieniu. O czym pamiętać dobierając ze sobą lampy, karnisze i plafony? Oprócz walorów estetycznych muszą mieć też wartość funkcjonalną.

Pokój ma dziwne proporcje – oświetlenie to wyrówna

Jak sprawić, że długi i wąski pokój będzie wyglądać zgrabniej? Na krótszym boku wystarczy zamontować listwy ledowe. Wzrok będzie podążał wzdłuż linii wyznaczonych przez światło. Listwy montujemy albo pod sufitem albo nad biurkiem czy stołem. W łazience możemy zamontować listwy nad wanną. Zdarza się, że w korytarzu czy w pokoju mamy miejsca, które chcemy zakryć np. nieciekawe skosy czy stary parapet. Gdy nie możemy sobie pozwolić na kosztowny remont, trzeba zaakcentować oświetleniem te ładniejsze strefy w pokoju. Tutaj przyda się punktowe oświetlenie – światło będzie skupione i podkreśli tylko to, co trzeba np. ładną rzeźbę, obraz na ścianie czy kolekcję roślin.

Lampa w rogu, ciekawie rozpraszająca światło

Cel – podkreślić piękno schodów

Niezależnie czy są strome czy szerokie i stabilne, schody mogą stać się intrygującym elementem w mieszkaniu. Schody są wielowymiarowe – mamy linię balustrady, stopnie i przylegającą ścianę. W tej strefie warto zainstalować oświetlenie punktowe. Dzięki niemu wchodzenie i schodzenie będzie bezpieczne. Możemy zamontować halogeny lub ledy pod stopniami, na ścianie przy schodach lub pomiędzy szczebelkami balustrady. To rozwiązanie praktyczne i efektowne.

Centralne oświetlenie w kuchni to błąd

Kuchnia to miejsce, gdzie musimy mieć przestrzeń do wykonywania różnych czynności: krojenia, mycia, gotowania, pieczenia oraz spożywania posiłków. Najmocniejsze światło powinno się znaleźć nad blatem roboczym – mogą być to halogeny lub świetlówki liniowe przymocowane do krawędzi górnych szafek. Będą rzucać światło na sam blat. Nietrafionym pomysłem jest skupienie się na oświetleniu górnym. Lampa zamontowana centralnie na suficie będzie rzucać cień na osobę przy blacie. Dobrze oświetli tylko podłogę między szafkami – a to w ogóle nie jest potrzebne.

Kuchnia oświetlona punktowo

Nad stołem niezbędne będą lampy wiszące. Zwróćmy uwagę na to, aby światło padało na cały stół. Dlatego przy dużych stołach konieczne będzie zawieszenie 2-3 lamp wiszących. Komfort zapewni zawieszenie klosza minimum 60 cm nad blatem stołu. Dzięki temu nikt nie uderzy się w głowę przy wstawaniu ani źródło światła nie będzie zbyt rażące dla siedzących.

Prawidłowo oświetlona jadalnia - kolekcja The Beds Źródło: The Beds

Łazienka jak prywatne SPA

W łazience z zimnym intensywnym światłem raczej nie będziemy spędzać dużo czasu. Inaczej niż w łazience z dyskretnym oświetleniem punktowym i pięknymi lampami przy lustrach. Stworzenie prywatnej strefy relaksu w łazience jest proste. Wystarczy zacząć od dobrego światła. Lampy nie powinny mieć kontaktu z wodą. Dlatego ze względów bezpieczeństwa lepiej zamontować przysufitową lampę niż duży żyrandol. Rząd lampek halogenowych na suficie da ciekawy efekt. Wyobraźmy sobie sytuację – osoba relaksująca się w wannie podziwia drobne lampki na suficie, które przypominają gwiazdy. Dodatkowo lampki odbijają się od powierzchni płytek, dzięki czemu jest jeszcze większy efekt rozświetlenia.

Oświetlenie naturalne w łazience

Wygoda za pomocą pilota

Po relaksującej kąpieli można odpocząć w sypialni. Tutaj najlepiej sprawdzi się delikatne, łagodne światło. Zbyt intensywne może pobudzać i utrudniać zasypianie. Ciepłe i nastrojowe światło otrzymany za pomocą kinkietów. Rozproszone światło buduje nastrój. Bezpośrednie oświetlenie sprawdzi się jedynie przy toaletce (twarz będzie równomiernie oświetlona) oraz przy miejscu do czytania. Gdy każdy wygodnie już leży w łóżku, często powstaje problem: kto wyłączy światło? Nie chce się przerywać relaksu i wstawać. Na szczęście włącznikami światła możemy sterować przy pomocy pilota.

Prawidłowo oświetlona sypialnia Źródło: The Beds

O czym warto pamiętać planując oświetlenie w pokoju?

O lampach musimy pomyśleć jeszcze przed rozpoczęciem remontu. Warto wybrać wygodne miejsce na włączniki oraz zaplanować, gdzie będzie główne źródło światła, a gdzie punktowe. Architekci często proponują proporcję 5:1, czyli jeśli natężenie głównego źródła światła wynosi 500 luksów, to wartość pozostałych punktów świetlnych nie powinna wynosić więcej niż 100 luksów.

Zamiast tradycyjnych żarówek warto wybrać oświetlenie ledowe lub halogenowe. Dlaczego? Zwykłe żarówki wykorzystują tylko ok. 5% mocy na oświetlenie, a reszta jest oddawana w postaci ciepła. Operowanie światłem to prawdziwa sztuka. Dzięki niej możemy optycznie zmienić rozmiary pomieszczenia, stworzyć nastrój, doświetlić ciemne kąty. Planując rozmieszczenie lamp, żyrandoli, reflektorów czy taśm ledowych weźmy pod uwagę to, jak korzystamy z pomieszczeń na co dzień np. czy wolimy czytać gazetę w kuchni czy w salonie? Właściwie dobrane oświetlenie wzbogaca przestrzeń, w której mieszkamy.

 

nowoczesne żarówki, oświetlenie, aranżacje wnętrz, oświetlenie w kuchni, oświetlenie w łazience, oświetlenie w salonie, oświetlenie w jadalni, oświetlenie w sypialni, oświetlenie nad stołem
Komentarze
Najpopularniejsze
Archiwum

ROZMAWIAMY, DORADZAMY, DAJEMY RABATY

NASI KONSULTANCI SĄ DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI

OBSŁUGA KLIENTA
PATRYK RULEWSKI
535 410 810
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
SALON FIRMOWY
ŁUKASZ LEWANDOWSKI
664 974 668
PON-PT
09:00 - 17:00
SB
09:00 - 14:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
09:00 - 17:00
SOB
09:00 - 14:00
 
 
INFORMACJE O DOSTAWIE
DAWID JENDRASZAK
535 410 755
PON-PT
07:00 - 15:00
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
PŁATNOŚCI I FAKTURY
AGATA BILECKA
(52) 360 61 61
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
 
MOŻESZ RÓWNIEŻ SKORZYSTAĆ Z NASZEGO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
PRZEJDŹ DO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
OPINIE NASZYCH KLIENTÓW
OCENA:
AUTOR: Małgorzata
DODANO: 30-04-2016

Zakupiliśmy z moim mężem, łóżko VINCI, buk olejowany. przepiękne łóżko, świetnie wykonane. Jesteśmy z mężem z zawodu technologami drewna. Widzieliśmy wiele fajnych mebli, jednak wyroby z The Beds to świetne meble. Jeśli ktoś chce stworzyć sobie odrobinę luksusu pod swym dachem, to gorąco polecam The Beds. pełen profesjonalizm, obsługa na wysokim poziomie. Pozdrawiam

OCENA:
AUTOR: Włodzimierz
DODANO: 05-02-2016

Zakupiłem u Państwa łóżko TI wysokie. Mebel spełnia moje oczekiwania, jest dokładnie taki jak w opisie, sama obsługa i dostawa na bardzo wysokim poziomie. Na podstawie mojego doświadczenia mogę polecić współpracę z Państwa Firma. Pozdrawiam życząc wszelkiej pomyślności w nadchodzącym i przyszłych latach.

LUB