Blog o drewnie we wnętrzach i nie tylko

czytania ( wyrazy)

Meble bukowe do sypialni – jak wybrać i z czym zestawić meble z litego drewna?

Jakie wyposażenie nigdy nie wypada z listy TOP 3 mebli do sypialni? Meble bukowe do sypialni oraz łóżko z litego drewna. To absolutny must-have każdego mieszkania i tych, którzy cenią jakość zdrowego snu.

Meble bukowe do sypialni – zalety

Meble bukowe z odpowiedniej produkcji są przyjazne środowisku. Z jednej strony są bardzo wytrzymałe, więc kupując łóżko dębowe wiesz, że będziesz go używać Ty, Twoja rodzina, a może nawet i dzieci, gdy dorosną. Produkowanie trwałego wyposażenia domowego sprawia, że nie kupujemy sezonowo mebli. Dodatkowo, wybierając meble z rodzimych manufaktur, ograniczamy ślad węglowy, który tworzy się podczas transportu.

Meble bukowe do sypialni - Beds - kolekcja Retro
Kolekcja Retro.

Niewątpliwą zaletą jest także ich wygląd, który można modyfikować z pomocą lakieru, oleju bądź lakierobejcy. Używając odpowiedniego impregnatu, wydobędziesz z buku oryginalny rysunek słojów i żyłek, a także podkreślisz ciepły kolor drewna.

Meble bukowe do sypialni są także odporne na wilgoć. To oznacza, że w zależności od wilgotności powietrza, która zmienia się latem i zimą, nie odkształcają się. W żargonie stolarzy mówi się, że drewno pracuje wchłaniając wodę z powietrza. Spręża się i rozpręża.

Meble bukowe do sypialni - Beds - kolekcja Minimal
Minimalistyczna przestrzeń wpływa na dobry sen.

Oprócz wytrzymałości, odporności i pięknego designu, meble bukowe są wręcz stworzone dla alergików. W tercecie z dobrym środkiem blokującym osadzanie się kurzu oraz filtrem powietrza tworzą idealny zestaw dla dzieci i dorosłych.

Czy meble z drewna mają wady?

Jako fani mebli z drewna możemy od razu, subiektywnie powiedzieć, że nie. Jednak możemy także przyrównać je do mebli bukowych i wypunktować znaczące różnice między nimi. Zjedź na dół artykułu i sprawdź, na czym polega różnica!

Przede wszystkim: łóżko drewniane

Wybór mebli do sypialni jest trudnym zadaniem, które powinieneś zacząć realizować od poszukiwań idealnego łóżka. Musi być funkcjonalne, wygodne i estetyczne. Kilka wskazówek poniżej pomoże Ci wybrać łóżko bukowe do sypialni:

  • zastanów się, jakie meble są Ci potrzebne - przed zakupem mebli, warto dokładnie przeanalizować, jakiego szukasz wyposażenia. Wtedy określisz także wielkość mebli oraz całościowy budżet;

  • sprawdź jakość wykonania - meble bukowe są wytrzymałe i trwałe, ale warto zwrócić uwagę na jakość wykonania. Szczególnie ważne jest, aby sprawdzić, czy między poszczególnymi elementami nie ma luzów oraz czy drewno to faktycznie lite drewno. Dobrze wykonane meble nie tylko będą się dobrze prezentować, ale także posłużą wiele lat.

  • zwróć uwagę na funkcjonalny design - meble bukowe mogą być klasyczne i eleganckie, ale także nowoczesne i minimalistyczne. Wybierz model, który wpasuje się w wiele różnych stylów aranżacyjnych. Dzięki temu za kilka lat, zmieniając wystrój sypialni, nie wydasz ponownie pieniędzy na łóżko drewniane.

  • przetestuj wygodę i funkcjonalność - przy wyborze łóżka zwróć uwagę na jego wielkość, materac i zagłówek. Wszystko po to, aby zapewnić sobie wygodny sen. Zweryfikuj, czy wybrany model nie będzie kolidował z ciągami komunikacyjnymi.

Meble bukowe do sypialni to doskonały wybór dla przytulnej przestrzeni w stylu boho, skandynawskim, vintage, industrialnym. Rewelacyjnie sprawdzają się także w wystroju zgodnym z filozofią japandi (łóżka japońskie) oraz wszelkim odmianom stylu minimalistycznego.

Gotowa kolekcja mebli czy eklektyzm?

Wszystko zależy od tego, jaki styl sypialni wybierasz. Kolekcja mebli jest dobrym wyborem dla osób, które lubią mieć wszystko utrzymane w jednym stylu, ale nie mają drygu do tego, aby kompletować podobne wyposażenie. Zwróć uwagę także na to, że wiele kolekcji mebli drewnianych do sypialni ma komody drewniane, szafki nocne, łóżka małżeńskie, toaletki w wielu różnych modelach.

Sypialnia, w której goszczą meble z jednej kolekcji nie musi być nudna!

Meble bukowe do sypialni - Beds - meble drewniane
Meble z jednej kolekcji czy styl łączony?

Z drugiej strony mamy pełen eklektyzm, który (uwaga!) może być również minimalistyczny! Różne komody, stół, szafki pochodzące z innych kolekcji mogą korespondować ze sobą np. zaokrąglonymi nóżkami lub tym samym materiałem, np. drewnem bukowym.

Meble bukowe do sypialni a drewno dębowe – na czym polega różnica?

Buk i dąb to rodzime, szlachetne gatunki drzew. Buk wiek rębny osiąga ok. 120-140 lat, co sprawia, że produkcja mebli z litego drewna bukowego musi odbywać się w sposób zrównoważony. Dobre źródło materiału na meble do sypialni gwarantuje także trwałość wyposażenia, brak szkodników czy pleśni (jej obecność zależy od nieodpowiedniego wysuszenia drewna).

Meble bukowe są jasne, posiadają ciemniejsze słoje, które ładnie kontrastują z kolorem drewna. Sprawiają, że każdy mebel ma wyjątkowy, naturalny wzór. Jeśli natomiast chodzi o wytrzymałość, są nieco miększym gatunkiem, niż dąb. To sprawia, że zdobienia mebli mogą być bardziej szczegółowe, a detale wyostrzone.

Drewno bukowe w rękach wprawionego stolarza może zaowocować meblami do sypialni wysokiej jakości.

Zobacz inspiracje!

Trzy najnowsze kolekcje mebli bukowych do sypialni, to wyposażenie, które odpowiada na gorące trendy aranżacyjne. Przede wszystkim każdą z kolekcji możesz zamówić w drewnie bukowym lub dębowym. Mają różne rodzaje środków impregnujących, które determinują ostateczny wygląd i rysunek drewna.

Kolekcja Pola to subtelna, delikatna kolekcja mebli drewnianych, która zabierze Cię w podróż po słonecznych aranżacjach boho, etno, afrykańskich, skandynawskich czy urban jungle. Zaokrąglone nóżki nadają meblom lekkości i elegancji, a połączenie z rattanem sprawi, że Twojej sypialni nigdy nie opuści lato.

Meble bukowe do sypialni - Beds - kolekcja Pola
Kolekcja mebli drewnianych Pola.

Abies to meble utrzymane w prostej stylistyce, ozdobione powracająca w tym sezonie jodełką francuską. Charakterystyczna dla kolekcji Abies jest symetria albo raczej… jej brak. Spośród wielu modeli szaf, szafek, komód, szafek nocnych i innych możesz wybierać w różnym rodzaju frontów. Tych z jodełką lub bez. Krzyżować je ze sobą lub kupić dwa te same meble w różnych wariantach. Możliwości jest niemal nieskończenie wiele!

Meble z drewna - Beds
Kolekcja mebli do sypialni Abies.

Kolekcja Kula już podbiła Wasze serca. Jej cechą charakterystyczną jest hit ostatnich miesięcy: ryflowanie. Ryflowane fronty mebli możesz zobaczyć nie tylko na szafkach, półkach i komodach, ale także… na ramie łóżka z drewna bukowego.

Meble do sypialni - Beds - Kula -
Kolekcja wyposażenia domowego z ryflowanymi frontami.

Komentarze

  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane
  • To pole jest wymagane

Polecamy również

MEBLE Z DREWNA - JAK SPRAWDZIć CZY Są DOBREJ JAKOśCI?
MEBLE TAPICEROWANE - INSPIRUJąCE PRZYKłADY MEBLI DREWNIANYCH Z ELEMENTAMI TAPICEROWANYMI
MEBLE POLSKIE CZY Z CHIN? DLACZEGO WARTO INWESTOWAć W RODZIMYCH PRODUCENTóW.

Najnowsze wpisy

KUCHNIE NA PODDASZU - IDEALNE ROZWIąZANIE DLA MIłOśNIKóW DREWNIANEJ ZABUDOWY
INSPIRACJE – SYPIALNIE W PRZYTULNYM STYLU WEDłUG NAJNOWSZYCH TRENDóW
ŁóżKO DREWNIANE BUKOWE I DęBOWE – ZALET, RóżNICE I CIEKAWOSTKI

zobacz więcej

Najpopularniejsze tagi

Archiwum