confirm
close
confirm
close
close

RAZEM 0,00 zł

RAZEM 0,00 zł

INFOLINIA:
PN - PT: 7:00 - 15:00
TEL: 535 410 810
SALON FIRMOWY:
PN - PT: 9:00 - 17:00 / SB: 9:00 - 14:00
TEL: 664 974 668
UL. WIŚLANA 25, BYDGOSZCZ
UE
Nowoczesne meble drewniane - The Beds

DROGA MEBLA OD TARTAKU DO KLIENTA

Droga mebla od tartaku do klienta (część I/II)

 

Pomysł

Czy zastanawialiście się kiedyś Państwo nad tym jak powstają meble z litego drewna ? Te które my z pasją tworzymy, a Wy tak chętnie kupujecie?

 

 

 

Postaramy się opowiedzieć Państwu w kilku słowach jak wiele pracy i czasu ale również pasji i zaangażowania jest wymagane by dostarczyć Wam gotowy, spełniający w 100% wasze wymagania produkt.

 

Wielu z Państwa pomyśli zapewne, że droga mebla rozpoczyna się od lasu, wycinki drzew i ich obróbki w tartaku. Nic bardziej mylnego. Droga mebla zaczyna się zupełnie gdzie indziej: w głowach naszych projektantów. W dzień czy w nocy, w dni pracujące oraz w te wolne od pracy - inspiracja może nadejść w każdej chwili. Nie każdy z pomysłów da się przenieść na papier, nie wspominając już o ich wykonaniu. Pierwszą barierą, która sprowadza naszych „wizjonerów” na ziemię jest konstruktor. Już na tym etapie odbywają się negocjacje jak sprawić by „tę nogę zamocować do tego blatu” lub „ten element wykończyć w taki sposób”. Konstruktor to osoba obciążona dużą odpowiedzialnością ponieważ to on odpowiada za urzeczywistnienie, często wymyślnych pomysłów projektantów.

 

 

 

 

Nasza branża oprócz pasji wymaga również doświadczenia i umiejętności kalkulacji. Te cechy wymagane są od technologów odpowiedzialnych za jakość materiału (drewna), odpowiednich okuć czy olejów i lakierów używanych do wykańczania mebli. Technolog to stanowisko oznaczające setki godzin testów, badania jakości, a czasem pozyskiwania rzeczy niemożliwych.

 

 

Od kartki papieru, przez tartak, do Waszego domu

W czasie kiedy w głowach projektantów, konstruktorów i technologów powstają projekty mebli, nasi podwykonawcy zajmują się pozyskiwaniem dla nas odpowiedniej jakości drewna.

 

Aby pozostawać w zgodzie z ekologią współpracujemy jedynie ze starannie wyselekcjonowanymi firmami, pozyskującymi drewno z zasobów odnawialnych prowadzącymi wycinkę w sposób legalny i udokumentowany. Nasza firma przywiązuje do tych kwestii ogromną wagę- w końcu jesteśmy Z natury The Beds.

 

 

 

Kolejny etap produkcji to transport drewna do tartaku i jego dalsza obróbka. W tartaku drewno dzielone jest na tarcicę czyli mniejsze elementy surowego drewna, najczęściej w postaci nieobrobionych desek. Tak przygotowane drewno jest zabezpieczane przed pojawieniem się grzybów i szkodników, a następnie sezonowane czyli po prostu suszone. Proces ten trwa od kilku tygodni do nawet kilkunastu miesięcy, w zależności od gatunku drewna.

 

 

 

 

Prawidłowo wysezonowane drewno zostaje rozcinane na odpowiednie elementy, przechodzi selekcję, a następnie wytwarza się z niego tzw. klejonkę drewnianą w formie płyt, czyli mniejsze elementy drewna połączone razem za pomocą kleju i (w przypadku klejonki łączonej) mikrowczepów (szczegóły dot. rodzajów połączeń). Klejonka to jedyny skuteczny sposób zapewnienia stabilności materiału. Meble wykonane z jednolitego kawałka drewna są podatne na kurczenie się i pęcznienie pod wpływem wilgotności i temperatury. Nasz technolog bacznie czuwa nad jakością używanego kleju, regularnie kontrolując jego wytrzymałość oraz brak szkodliwości w oddziaływaniu na człowieka i środowisko naturalne.

 

 

 

 

 

 

 

DROGA MEBLA OD TARTAKU DO KLIENTA - CZĘŚĆ 2

 

 

 

ROZMAWIAMY, DORADZAMY, DAJEMY RABATY

NASI KONSULTANCI SĄ DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI

OBSŁUGA KLIENTA / SALON FIRMOWY
PATRYK RULEWSKI
535 410 810 / 664 974 668
PON-PT
09:00 - 17:00
SOB
09:00 - 14:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
09:00 - 17:00
SOB
09:00 - 14:00
 
INFORMACJE O DOSTAWIE
DAWID JENDRASZAK
535 410 755
PON-PT
07:00 - 15:00
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
PŁATNOŚCI I FAKTURY
AGATA BILECKA
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
MOŻESZ RÓWNIEŻ SKORZYSTAĆ Z NASZEGO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
PRZEJDŹ DO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
OPINIE NASZYCH KLIENTÓW
OCENA:
AUTOR: Małgorzata
DODANO: 30-04-2016

Zakupiliśmy z moim mężem, łóżko VINCI, buk olejowany. przepiękne łóżko, świetnie wykonane. Jesteśmy z mężem z zawodu technologami drewna. Widzieliśmy wiele fajnych mebli, jednak wyroby z The Beds to świetne meble. Jeśli ktoś chce stworzyć sobie odrobinę luksusu pod swym dachem, to gorąco polecam The Beds. pełen profesjonalizm, obsługa na wysokim poziomie. Pozdrawiam

OCENA:
AUTOR: Włodzimierz
DODANO: 05-02-2016

Zakupiłem u Państwa łóżko TI wysokie. Mebel spełnia moje oczekiwania, jest dokładnie taki jak w opisie, sama obsługa i dostawa na bardzo wysokim poziomie. Na podstawie mojego doświadczenia mogę polecić współpracę z Państwa Firma. Pozdrawiam życząc wszelkiej pomyślności w nadchodzącym i przyszłych latach.