confirm
close
confirm
close
close

RAZEM 0,00 zł

RAZEM 0,00 zł

INFOLINIA:
PN - PT: 7:00 - 15:00
TEL: 535 410 810
SALON FIRMOWY:
PN - PT: 9:00 - 17:00 / SB: 9:00 - 14:00
TEL: 664 974 668
UL. WIŚLANA 25, BYDGOSZCZ
UE
Nowoczesne meble drewniane - The Beds

STELAŻ I MATERAC

Wymiary łóżek

 

rozróżnienie wymiaru wewnętrznego i zewnętrznego

 

Łóżka posiadają standardowe wymiary. W przypadku pojedynczych wynoszą one: 90x200 cm, 100x200 cm, 120x200 cm i zapewniają komfort snu tylko jednej osobie. W przypadku łóżek dwuosobowych wymiary te wynoszą: 140x200 cm, 160x200 cm, 180x200 cm, 200x200 cm. Podawane w ten sposób wymiary zawsze dotyczą wewnętrznego wymiaru łóżka „pod materac”. Wymiary zewnętrzny łóżka zawsze jest o kilka centymetrów większy od wymiaru nominalnego „pod materac” – zależy to od konstrukcji i wzornictwa danego modelu łóżka. Znaczna część klientów, bo aż połowa, decydując się na zakup łóżka wybiera wymiar 160x200 cm, który jest rozwiązaniem, pozwalającym na umieszczenie łóżka w niemal każdych wnętrzach i pozwoli na komfortowy sen dwóm osobom. Oczywiście możliwe jest zamówienie i wykonanie przez firmę mebla o niestandardowych wymiarach, jednak pamiętać należy, że może to spowodować trudność w dobraniu odpowiedniego stelaża oraz materaca. Dobierając odpowiedni stelaż oraz materac na własną rękę należy pamiętać, że wymiar wewnętrzny różni się od zewnętrznego o grubość materiału, jaki został wykorzystany na boki łóżka. Oba wymiary zawsze podane są na stronie produktu, aby klient miał pełną świadomość tego, na jaki zakup się decyduje. W przypadku zakupów najlepiej skonsultować się ze sprzedawcą-ekspertem, który pomoże dobrać odpowiedni stelaż i materac.

 

 

 

 

 

 

Dobór stelaża i materaca do łóżka

 

Jaki stelaż i materac?

 

Wysokość

 

jeden czy dwa?

 

czy po zastosowaniu dwóch stelaży, muszę zastosować dwa materace?

 

Podjęcie decyzji o zakupie łóżka jest tylko początkiem drogi do tego, aby wejść w posiadanie mebla, który zapewni komfortowy sen. Konsultanci sklepu The Beds pomogą w doborze odpowiedniego stelaża oraz materaca. Niezwykle istotną sprawą jest dobór wysokości obu tych elementów do głębokości w łóżku. W tym przypadku należy kierować się następującymi zasadami:

 

• materac powinien zagłębiać się w ramie łóżka na minimum 3 cm;

• idealnie jest, gdy materac zagłębia się w ramie na głębokość 30-70% całej swojej wysokości;

• materac powinien wystawać ponad ramę łóżka na wysokość ok. 4-10 cm; 

 

 

 

 

Dobierając odpowiedni stelaż i materac warto zdać się na sprzedawców, którzy znają się na tym najlepiej. Nie powinniśmy polegać na swojej intuicji albo radach znajomych. W tym wypadku musimy postawić na profesjonalizm fachowców. Wiele osób szczególną uwagę poświęca na dobór materaca, jednak trzeba pamiętać o tym, iż materac należy zawsze dobierać wraz ze stelażem. Stelaże są konstrukcją składającą się z drewnianych listew. Głównym jego zadaniem jest podtrzymanie materaca oraz zapewnienie mu odpowiedniej wentylacji. Ogromny wybór stelaży może spowodować konsternację, jednak biorąc pod uwagę najistotniejsze czynniki, z pewnością każdy znajdzie stelaż odpowiedni dla swojego materaca a przede wszystkim dla siebie. Jeśli zdecydowali się Państwo na zakup materaca sprężynowego, to konieczne jest zaopatrzenie się w stelaż o odpowiednio gęsto rozstawionych listewkach. Dla tych materacy nieodpowiednie są także stelaże regulowane, które mogłyby spowodować uszkodzenie sprężyn materaca. Do takiego typu materaca najlepsze będą stelaże ramowe bez regulacji: BR, BR maxi, TRIPLE oraz FLEXI z oferty sklepu The Beds. Znacznie prostszy wybór stelaża jest w momencie, gdy klient zdecydował się na materac piankowy. Tu każdy stelaż jest odpowiedni. Najistotniejszymi kwestiami, o których nie wolno zapomnieć podczas zakupu stelaża są następujące kwestie:

 

 

• ilość listewek i gęstość ich rozstawienia (im więcej listew, tym bardziej równomiernie jest rozłożony nasz ciężar ciała i stelaż jest bardziej wytrzymały);

• elastyczność – stelaże różnią się stopniem elastyczności, poza tym niektóre stelaże mają dodatkowo możliwość regulacji twardości wybranych listew;

• ręczna lub elektryczna możliwość podnoszenia zagłówka i podnóżka;

• wytrzymałość, możliwość maks. obciążenia stelaża;

• wysokość stelaża;

 

 

Maksymalna szerokość większości stelaży wynosi do 120 cm, dlatego do łóżek powyżej tej szerokości konieczne jest zastosowanie dwóch stelaży. Ich swobodne użytkowanie możliwe jest dzięki listwie środkowej łóżka podpartej na dwóch nóżkach. Komfortowy materac to taki, który idealnie dopasowuje się do ciała. Jak w gąszczu przeróżnych materacy wybrać ten odpowiedni?! Z przyjemnością pomożemy Tobie w doborze materaca i stelaża. Skontaktuj się z nami.

 

ROZMAWIAMY, DORADZAMY, DAJEMY RABATY

NASI KONSULTANCI SĄ DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI

OBSŁUGA KLIENTA / SALON FIRMOWY
PATRYK RULEWSKI
535 410 810 / 664 974 668
PON-PT
09:00 - 17:00
SOB
09:00 - 14:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
09:00 - 17:00
SOB
09:00 - 14:00
 
INFORMACJE O DOSTAWIE
DAWID JENDRASZAK
535 410 755
PON-PT
07:00 - 15:00
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
PŁATNOŚCI I FAKTURY
AGATA BILECKA
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
MOŻESZ RÓWNIEŻ SKORZYSTAĆ Z NASZEGO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
PRZEJDŹ DO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
OPINIE NASZYCH KLIENTÓW
OCENA:
AUTOR: Małgorzata
DODANO: 30-04-2016

Zakupiliśmy z moim mężem, łóżko VINCI, buk olejowany. przepiękne łóżko, świetnie wykonane. Jesteśmy z mężem z zawodu technologami drewna. Widzieliśmy wiele fajnych mebli, jednak wyroby z The Beds to świetne meble. Jeśli ktoś chce stworzyć sobie odrobinę luksusu pod swym dachem, to gorąco polecam The Beds. pełen profesjonalizm, obsługa na wysokim poziomie. Pozdrawiam

OCENA:
AUTOR: Włodzimierz
DODANO: 05-02-2016

Zakupiłem u Państwa łóżko TI wysokie. Mebel spełnia moje oczekiwania, jest dokładnie taki jak w opisie, sama obsługa i dostawa na bardzo wysokim poziomie. Na podstawie mojego doświadczenia mogę polecić współpracę z Państwa Firma. Pozdrawiam życząc wszelkiej pomyślności w nadchodzącym i przyszłych latach.