confirm
close
confirm
close
close

RAZEM 0,00 zł

RAZEM 0,00 zł

INFOLINIA:
PN - PT: 7:00 - 15:00
TEL: 535 410 810
SALON FIRMOWY:
PN - PT: 9:00 - 17:00 / SB: 9:00 - 14:00
TEL: 664 974 668
UL. WIŚLANA 25, BYDGOSZCZ
UE
Nowoczesne meble drewniane - The Beds

MATERIAŁY OBICIOWE

SKÓRA NATURALNA

 

Naturalna skóra często budzi skrajne emocje. Ma swoich przeciwników, ale i wiernych zwolenników. Jednak przypisuje się jej szereg zalet. Jest to surowiec wykorzystywany w przemyśle, pozyskiwany z powłoki ciała zwierząt dzikich i hodowlanych. Jest to surowiec stosowany m.in. do wyrobu odzieży, obuwia, galanterii, tapicerek samochodowych oraz okładek do książek. Coraz popularniejsze i chętnie kupowane stają się meble tapicerowane, w tym także łóżka. Okazałe zagłówki, nowoczesny design oraz przyjemność, jaką ciału daje obcowanie z tym naturalnym materiałem przyczyniają się do ich popularności.

 

Skóry garbarskie po wyprawieniu mogą służyć jako materiał na cholewki, spody, podszewki butów, rękawiczki. Skóry galanteryjne wykorzystuje się do produkcji teczek, pasków, itp., skóry kaletnicze na portmonetki, torebki, skóry rymarskie na uprzęże i inne materiały wyposażenia np. wojskowego. Istnieją także odmiany takie jak skóry tapicerskie, które wykorzystuje się w produkcji mebli. Tapicerowane łóżka mają coraz więcej zwolenników, którzy wybierając taki, a nie inny mebel do spania szczególną uwagę zwracają na niepowtarzalny i nowoczesny design.

 

Skóra, jako materiał naturalny wymaga szczególnej troski, aby na długo zachowała swoje właściwości. Zmiany temperatury i wilgotności miejsca przechowywania wpływają na jakość skóry. W przypadku zmniejszenia wilgotności, skóra zmniejsza swą powierzchnię (kurczy się), gdy wilgotność się zwiększa, skóra staje się bardziej elastyczna, rozciągliwa. Jednoczesna duża wilgotność i wysoka temperatura powodują pleśnienie skóry. Skóra wystawiona na działanie promieni słonecznych, szybciej się utlenia i starzeje. Podobnie skóra, na którą oddziałuje dwutlenek siarki. Wyroby skórzane wymagają odpowiedniego konserwowania (czyszczenia, suszenia, pastowania lub szczotkowania, prania).

 

 

 

EKOSKÓRA

 

Ekoskóra to poniekąd konkurencja dla skóry naturalnej. Jej głównymi zwolennikami są osoby, które pragną żyć w zgodzie z naturą i walczą o prawa zwierząt. Właściwie ekoskóra ma tyle samo przeciwników, co zwolenników. Skóra ekologiczna jest tkaniną poliestrową pokrytą warstwą plastyfikowanego polichlorku winylu. Powierzchnia tego materiału może mieć taką fakturę by przypominała skórę zwierzęcą, dlatego tak trudno czasem odróżnić ją od tej naturalnej. Skaj stosuje się w pokryciach tapicerskich, głównie ze względu na niższą cenę w porównaniu do prawdziwej skóry, również do wyrobu galanterii, ubrań, okładek książek. Skaj jest nieprzemakalny, co sprawia, że w niektórych zastosowaniach ma przewagę nad skórą naturalną.

 

Czym przyciągają klientów przedmioty wykonane z ekoskóry? Z pewnością wspaniałym wyglądem oraz niewygórowaną ceną. Ceny tych mebli są bardzo niskie w porównaniu do tych ze skóry naturalnej. Wynika to ze sposobu jej pozyskiwania, wytwarzania. Poza tym skóra ta jest bardzo trwałym materiałem, który może wytrzymać naprawdę wiele lat eksploatacji. Jedyną jej wadą jest to, że przy naprawdę dużej eksploatacji może się wycierać, choć temu można zaradzić odpowiednią pielęgnacją. Nie jest ona bardzo skomplikowana.

 

Jest to materiał syntetyczny, skóropodobny, należy czyścić go bardzo regularnie roztworem wody z mydłem posługując się przy tym gąbką lub miękką szmatką. Po wyczyszczeniu należy przemyć powierzchnię wodą i wytrzeć. Plamy i zabrudzenia szminką, długopisem lub farbą drukarską usuwać należy natychmiast pocierając szmatką, można także użyć do ich usunięcia rozcieńczonego spirytusu. Do czyszczenia obić z ekoskóry nie należy stosować środków, które zawierają rozpuszczalniki.

 

 

 

TKANINY OBICIOWE

 

Tkaniny obiciowe fibero AWILLA posiadają liczne atuty. Najważniejszym z nich jest ich wyjątkowa trwałość, skład 100% PES (poliester) oraz ścieralność na poziomie 58 000 cykli. W przypadku zabrudzenia obicia istnieje również możliwość prania tkaniny w temperaturze 30° C. Niebanalną zaletą jest nadany tkaninie przez EKOTEKS certyfikat antybakteryjny, szczególnie istotny dla alergików. W tzw. „teście papierosa” tkanina otrzymała również certyfikat trudnopalności BS 5852 . Bogata, dostępna gama kolorystyczna oraz piękna struktura tkaniny czynią ją atrakcyjną i bardzo przystępną cenowo formą obicia mebla.

 

 

 

 

Już wkrótce udostępnimy Państwu możliwość całkowicie bezpłatnego zamówienia próbek materiałów obiciowych.

 

 

 

ZAMÓW PRÓBKI >

ROZMAWIAMY, DORADZAMY, DAJEMY RABATY

NASI KONSULTANCI SĄ DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI

OBSŁUGA KLIENTA / SALON FIRMOWY
PATRYK RULEWSKI
535 410 810 / 664 974 668
PON-PT
09:00 - 17:00
SOB
09:00 - 14:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
09:00 - 17:00
SOB
09:00 - 14:00
 
INFORMACJE O DOSTAWIE
DAWID JENDRASZAK
535 410 755
PON-PT
07:00 - 15:00
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
PŁATNOŚCI I FAKTURY
AGATA BILECKA
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
MOŻESZ RÓWNIEŻ SKORZYSTAĆ Z NASZEGO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
PRZEJDŹ DO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
OPINIE NASZYCH KLIENTÓW
OCENA:
AUTOR: Małgorzata
DODANO: 30-04-2016

Zakupiliśmy z moim mężem, łóżko VINCI, buk olejowany. przepiękne łóżko, świetnie wykonane. Jesteśmy z mężem z zawodu technologami drewna. Widzieliśmy wiele fajnych mebli, jednak wyroby z The Beds to świetne meble. Jeśli ktoś chce stworzyć sobie odrobinę luksusu pod swym dachem, to gorąco polecam The Beds. pełen profesjonalizm, obsługa na wysokim poziomie. Pozdrawiam

OCENA:
AUTOR: Włodzimierz
DODANO: 05-02-2016

Zakupiłem u Państwa łóżko TI wysokie. Mebel spełnia moje oczekiwania, jest dokładnie taki jak w opisie, sama obsługa i dostawa na bardzo wysokim poziomie. Na podstawie mojego doświadczenia mogę polecić współpracę z Państwa Firma. Pozdrawiam życząc wszelkiej pomyślności w nadchodzącym i przyszłych latach.